Hirdetés

2018. november 13., kedd

(#1) nLali

nLali
(senior tag)

Sajnálnám is azt a max 5 wattot, ha kárbavészne :DDD

"Bámbácsikibáricsikidudákongá..."

(#2) akosf

akosf
(PH! kedvence)

Ha jól sejtem a kondenzátor tárolja az energiát ami a visszakapcsoláshoz szükséges. Tkp. megoldották hogy ne folyamatosan egye az áramot, hanem előbb jól belakik aztán azzal elvan egy darabig...

(#3) Integra

Integra
(Jómunkásember)

kvázi egy mini "akksi" van benne
ez is valami

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) janpotocki válasza nLali (#1) üzenetére

janpotocki
(senior tag)

nem csak a te monitorodról van szó, hanem mellé arról a több tízezerről, ami mondjuk csak Európában feleslegesen megy minden éjszaka (akkor hány kWh ez?). szóval tehetsz rá...

(#5) Integra válasza nLali (#1) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

azért szorozd fel, hogy egy háztartásban hány ilyen standby készülék van. aztán szorozd fel egy évre etc... szorozd fel az utcában található háztartásokkal, a kerületben, a megyében, az országban.. asszem hatalmasat néznél, mennyi energiát lehetne megspórolni pusztán ilyen kis ötletekkel.
az energia takarékos izzókat sem viccnek találták fel, azt talán a home juzer is hamarabb megérzi. a vizet is folyathatod fogmosás közben, vagy el is zárhatod..
nálunk pl a házban minden manuális kapcsolókra van rákötve, hogy ha nem használod akkor az egészet kikapcsolja ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#6) blackrulz

blackrulz
(PH! nagyúr)

tetszik hogy vére minden gyártó kezd ilyen irányba mozdulni, és végre "divat" lett az energiatakarékos gondolkozás, persze nyutaton/tengerentúl ez már "életforma" is lett nem is olyan rég, már csak a vga-k kéne akkorát fejlődjenek mint a c2d procik energiagazdálkodás/teljesítmény tekintetében, és akkor már csak egy sört kérnék :K

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#7) erdoke válasza Integra (#3) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Kvázi egy nagy kapacitású, lassan kisülő kondenzátor van benne. :)

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#8) Integra válasza erdoke (#7) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

jóvanna.. :)

(#9) Jofi81

Jofi81
(őstag)

Nem is értem, hogy ezt miért nem találták már ki hamarabb...

(#10) JoeYi válasza nLali (#1) üzenetére

JoeYi
(őstag)
LOGOUT blog

5w standyban egy hétre levetítve olyan, mintha 17 órát menne pluszban a monitorod bekapcsolva hetente :) (ha úgy tetszik, mintha lenne egy bezárt szoba, ahol heti 15 órát világít egy 60w-os izzó, tök feleslegesen)

Bolygó kapitánya egyre boldogabb :)

[ Szerkesztve ]

(#11) liksoft

liksoft
(PH! nagyúr)

OK. Ha ezt megfejelnék egy diódával és egy ellenállással (két alkatrész), akkor csepptöltéssel folyamatosan szinten lehetne tartani a kondit. Ez meg nem 5W, hanem pár századnyi. Cserébe hetek múlva is képes "felébredni". Azt hiszem annyit el lehetne viselni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12) Integra válasza liksoft (#11) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

én azért megtudom nyomni azt a kurva gombot is ha kell... :)

(#13) akosf

akosf
(PH! kedvence)

Elvileg a kondit is ki lehetne hagyni. Végülis a videojelből is összegyűjhető pillanatok alatt annyi energia hogy átkapcsoljon egy öntartó relét... :U

(#14) liksoft válasza Integra (#12) üzenetére

liksoft
(PH! nagyúr)

Én minden nap totálisan áramtalanítok ahol csak lehet. Vettem direkt ezért kapcsolós hosszabbítókat. Vagyis nem érint a probléma. De egy rendszergazda idegbajt kap, ha minden hétfő délelőtt az irodaházban szaladgálhat gombot nyomogatni, mert a "sikítós titkárnő" képtelen rá. - Hiszen kedden, szerdán, csütörtökön meg pénteken nem kellett. Ja, hogy a hét végén kimerült? Nem tudtam...... :))

(#15) hzcs válasza liksoft (#14) üzenetére

hzcs
(senior tag)

azért ennyire gyagyás emberek talán nem léteznek

(#16) Male válasza Jofi81 (#9) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)

Mintha rémlene pár régi, még CRT monitor teszt, ahol a standby fogyasztrást is mérték, és ott is volt pár cégnek 0W-os értéke... úgytűnik ezt sikerült újra feltalálni :)

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#17) Integra válasza liksoft (#14) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

még jó hogy nálunk ilyen csipogók nincsenek... :)
nem élnének itt túl egy hónapot sem. mondjuk fel se vennének ide ilyeneket szerencsére:DDD

(#18) Integra válasza hzcs (#15) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

de igen
és van ennek kombinációja, amelyik még olcsó kis féreg kurva, na az az igazi...

(#19) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

amióta van áramfogyasztásmérőm kapcsolok mindent kifelé ha nincs használva
bár a Samsung 2032BW moncsi készenlétben 1-2wattot fogyaszt nagyonmax
viszont a nyomtató (HP5500) pl 15-20wattot kikapcsolt állapotban is benyel
a modem 4-5watt
hangfal adapterje 9-10watt
úgyhogy kapcsolós elosztó forever :D
ha nemkell a gép a modem kivételével mindent egy kattintással áramtalanítok

gyors olcsó és megbízható ;)

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#20) liksoft válasza hzcs (#15) üzenetére

liksoft
(PH! nagyúr)

Szerinted Zuglóból dél-Budára oda-vissza mennyi az idő hétfőn reggel csúcsidőben személyautóval? Ugyanis nekem volt hozzá szerencsém. Karbantartási szerződés mellett (vagyis ingyen mentem), cseremonitort cipelve (BKV kiesik ilyenkor) csak azért, hogy a ku..a bekapcs gombot megnyomjam. A hétvégén takarítottek, és a takarítőnő rendes gazda módjára kikapcsolta. Telefonon megkérdeztük, kap áramot? Be van kapcsolva? Hallanod kellett volna a - Persze!!!! - hangsúlyát. És ilyenkor elárulom Neked, még jó képet is vágsz hozzá, mert különben felbontja a szerződést. Hehe.

(#21) venember83 válasza akosf (#13) üzenetére

venember83
(PH! nagyúr)

Pontosan.

(#22) Foglalt név válasza Integra (#5) üzenetére

Foglalt név
(őstag)

Lehet, hogy én vagyok hülye matekból, de szerintem sokkal egyszerűbb lenne elosztani a 6 milliárdot 10-el ;) Hamár környezettudatosságról van szó :U
De reklámnak tényleg jó, bár nekem így is fusim van :DDD

(#23) jasohn

jasohn
(tag)

A végén eljutunk oda, hogy termelik az áramot :DD

(#24) L3zl13 válasza hzcs (#15) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Láthatóan nem vagy rendszergazda, különben nem írnál ilyeneket...

Aki hülye, haljon meg!

(#25) shtml

shtml
(őstag)

Besz@rok, a következő világraszóló innováció az lesz, hogy feltalálják a mechanikus ki-bekapcsoló gombot.

Persze értem én a lényegét, de ha belegondolunk, arról van szó, hogy most kezdik felismerni, mekkora baromságot csináltak a standby-ban is nem keveset fogyasztó készülékekkel. Mert ugye milyen menő volt az a standby, meg a világító kis LED az elején.

Régebben sikítós titkárnéni is tudta, hol van a bekapcsoló gomb, csak mostanára már elfelejtették.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#26) shtml válasza akosf (#2) üzenetére

shtml
(őstag)

"Tkp. megoldották hogy ne folyamatosan egye az áramot, hanem előbb jól belakik aztán azzal elvan egy darabig..."

Nem egészen erről van szó, ezzel tényleg sokat meg lehet takarítani. A monitor tápegysége standby (SB) módban sokkal többet zabál, mint amennyit maga a SB egység fogyaszt, vagyis kurva rossz hatásfokkal látja el a SB egységet. Egy jó minőségű kondenzátor mindezt sokkal kisebb veszteséggel megoldja, a feltöltése pedig - mivel nagyobb áramot kíván - szintén sokkal kisebb veszteséggel történik meg.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#27) Cs_Laci válasza shtml (#25) üzenetére

Cs_Laci
(senior tag)

Hát igen.. Tényleg megdöbbentő, hogy erre miért is kellett évtizedeket várni. :U

(#28) hzcs válasza liksoft (#20) üzenetére

hzcs
(senior tag)

ez komoly :D
nem vagyok rendszergazda, de úgy gondoltam, hogy ilyen alapvető dolgokra képesek az emberek, de ezek szerint el vagyok tévedve :)

(#29) blackrulz válasza Cs_Laci (#27) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

én az első 7600gt-m kor már felvetettem hogy mi lenne ha ki lehetne kapcsolni a vga-t ha wördözök és nem menne tök fölöslegesen? eltelt pár év úgy érzem és még csak most kezdenek kapisgálni a gyártók hogy jaa hát lehet ilyet is csinálni, de ez sem megy mindennel és minden körülmények között. majd 1-2 év mulva... alig várom már. addig meg marad az integrált.
lehet hogy csak rosz helyeken vetettem fel az ötletet :O

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#30) orbano válasza blackrulz (#29) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

Eleve meg tudnák a chip megfelelő fejlesztésével oldani, hogy ne kelljen társprocesszor. AMD/Intel/Via is meg tudja oldani a processzoraiban, egyre jobb hatásfokkal. Ezt kéne átvenniük a GPUknak is...

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) orbano válasza liksoft (#11) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

Te ilyen szaki vagy: vettem nagy okosságból egy olyan elossztót, aminek van egy master aljzata, amin ha nem folyik át elég áram, akkor az elosztó többi aljzatát lekapcsolja, a tűréshatárt pedig egy tekerentyűvel lehet állítani. Namásmost elvileg egy lámpa nagyon szépen tájékoztat, hogy mikor vannak (lennének) áram alatt, illetve áramtalanítva a slave aljzatok, de ettől függetlenül mindig van áram minden aljzatban. Nincs ötleted, mi lehet a baja? Zsír új a cucc, de nem bírom működésre bírni :(((

Pedig elég jó lenne, hogy ha lekapcsolom a gépet, magától kimegy az egértöltő, a modem, az erősítő, a tv antenna és a nyomtató. De nem :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) shtml válasza orbano (#31) üzenetére

shtml
(őstag)

Csak feszültség van az aljzatban, vagy teljesítményt is le tud adni, pl. ha ráteszel vmi fogyasztót?

Edit: Természetesen a slave aljzatra gondolok, amikor a masteren nincs terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#33) orbano válasza shtml (#32) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

mindjárt kipróbálom, de nekem úgy tűnt bekapcsolva marad minden: modem világít, monitor standbyban, erőlködő szintén világít.
de furcsa, mert egy relét hallani, ahogy kapcsol. de lehet külön relével kapcsol a lámpa meg az aljzatok? :F nem értem az egészet.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#34) shtml válasza orbano (#33) üzenetére

shtml
(őstag)

Nem hinném, hogy a lámpát (glimm vagy LED?) relé kapcsolná, mindkettőnek minimális az áramfelvétele.

Nem ismerem a szerkentyűdet, de gyanúm van. Ha minőségi a cucc, akkor a slave aljzatokat relé+félvezető megoldással kapcsolja. A relé viszi az áramot, a félvezető meg arról gondoskodik, hogy a relére ne kerüljön akkora feszültség, hogy szikrát húzhasson. Vagyis bekapcsoláskor egy igen kis időre a félvezető dolgozik, utána a szerepét az áram tartásában átveszi a relé. Kikapcsoláskor meg fordítva, először a relé old, majd a félvezetők is bontják az áramkört.

Ha az érzékenységet jól állítottad be és mégis szar a cucc, akkor szerintem a félvezető lett zárlatos. Így természetesen a relé továbbra is működik, de hiába, mert ha a félvezető zárlatos, mindig fesz alatt vannak a slave-ek.

[ Szerkesztve ]

(#35) Ribi válasza blackrulz (#29) üzenetére

Ribi
(PH! nagyúr)

Ezt az egyik alaplapba asszem a kozeljovoben belerakjak, hogyha nem hasznalod a 3D-t akkor lekapcsolja a PCI-E-ben levo karit es csak az integraltat hasznalja.
Ez azert sem egyszeru, mert at kell tolni az adatot az egyik csatlakozorol a masikra, vagy kell 1 atkötő kábel mint anno a voodoonal. Vagy pci buszon megy minden adat, csak az felesleges terhelés.
Szoval nem olyan egyszeru ez.

[ Szerkesztve ]

(#36) lapa

lapa
(PH! kedvence)

húú dejó és Krisztus óta csak kétezer-valahány évet kellett várni erre az egészre. innovációs dij? mi a picsára? hogy végre sikerült egy ilyen rettenetesen otromba hibát elháritani? mennyit adtak bele az őserdőprojektekbe az eddig eladott x millió monitor x standbyórák x standbywattok miatt? innováció a faszom, és én kérek elnézést. persze a többiek még jobban dögöljenek meg.

(#37) blackrulz válasza Ribi (#35) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

nVidia akaja kihozni (hybrid power), 8200 as lapokon lesz elvben első körben, mintha ph is tesztelt volna. de ott még nem működött rendesen. mert itt nem 5W ról van szó hanem 50-130, stb dolgokról, és nekem pl nem mindegy :(

(#38) azbest válasza Ribi (#35) üzenetére

azbest
(PH! nagyúr)

némely integrált laphoz pci-e 4x csatlakozós dvi kimenet van.

Szerinem öszesen annyi fejelsztés lehet, hogy a kártya lekapcsolja az órajelét és a tápfeszt ha nem használja... az integrálthoz ami pedig a megjelenítést csinálja szerintem csak kis driver fejlesztés kellett.

(#39) orbano válasza shtml (#34) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

Én íhgy kívülről csak annyit tudtam megállapítani, hogy a relé és a lámpa együtt kapcsolnak. Hogy milyen lámpa, azt sem tudom, elég vastag almatúra alatt van. Na majd lesz egy kis időm szétkapom, köszi!

Egyébként ATC márkájú, teszkós :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#40) shtml válasza orbano (#39) üzenetére

shtml
(őstag)

Ha még van rá garancia, inkább cseréltesd ki, mert vsz. nem így kellene működnie.

(#41) Gergő_ válasza nLali (#1) üzenetére

Gergő_
(őstag)

az az 5w pár év alatt jó pár ezer,tízezer Ft is lehet

(#42) liksoft válasza orbano (#39) üzenetére

liksoft
(PH! nagyúr)

Szia!

Én is szemeztem egy ilyennel, azután úgy döntöttem, marad a hagyományos. Nem tudom miért, talán megérzésből. Az ötlet jó, de nem ismerem a belső kivitelezését. Így sajnos lövésem sincs mi lehet a baj.

Az viszont tuti, ha két hatvanas izzóval (egyik masterbe (ezt tudod ki-/bekapcsolni) másik slave ágra) nem tudod vezérelni (slave együtt kapcsolódik a masterrel), akkor garira érett. Egyéb esetben a teljesítményérzékelő fokozata lehet túl érzékeny (vagy érzéketlen).

Lehet, hogy ez is olyan mint a falban lévő vezetéket kereső elektronika. Vettem egy középkategóriás példányt, de kiderült 8mm környékén már vagy megtalálja, vagy nem. Pont azért kell, mert nem akarok 2cm körül falat bontani (helyenként csempét leszedni :D ). 8mm-ig jóformán "szabad szemmel" is lehet látni. Le is írták egyébként, csak ugye a kihajtható útmutatóba amit már csak akkor tudsz elolvasni, ha megvetted (leszívott csomagolás). Megegyezik nagy software cég szerződésével. :D

(#43) kvp777

kvp777
(kvázi-tag)

"én az első 7600gt-m kor már felvetettem hogy mi lenne ha ki lehetne kapcsolni a vga-t ha wördözök és nem menne tök fölöslegesen?"

A jobb vga kartyakon (nvidia riva ota) csak akkor mukodik a 3d-ert felelos resz, ha van aktiv 3d-s megjelenites. Pl. az osoreg gf7600-as kartyam 2d-ben siman mukodik a kulso tapkabel nelkul is, de a 3d mod bekapcsolasahoz mar igenyli a plusz tapcsatlakozot. (hozzateszem, hogy mindezt szoftveresen, a driveren keresztul kozli is)

A monitorokrol meg inkabb csak annyit, hogy ha raknak bele egy pic-et, mint segedprocesszort, akkor az standby-ban felvesz kb. 1-2 nanowatt-ot, majd amikor eszleli a videojelet, akkor bekapcsolja a fo tapegyseget. A pic mikrovezerlo ellatasara megfelelhet egy nagyon kis teljesitmenyu trafo is, egy egyszeru feszultsegstabilizalo aramkorrel. Az egesz kb. 2 dollarral dobja meg a monitor arat, es meg extra nagy kondenzator sem kell bele. Alternativakent meg lehet oldani a dolgot a gep tapjarol is, a belso 5V-ot kivezetve egy usb csatlakozon at. (arra az esetre, ha egy tortenelem elotti vga kartya +5V-os ddc laba nincs bekotve) [link]

(#44) orbano válasza liksoft (#42) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

A baj az, hogy elhagytam a blokkot, amivel vettem, így a gari ugrott. Abban reménykedem/reménykedtem, hogy esetleg javítható, ha rossz. Na majd holnap eljátszadozom vele.
Az érzékenységgel nincs gond, mert a kapcsolást jelző lámpa szépen érzékeli, hogy ki/be kapcsolódik a master, egy relé is kattan, de ebben ki is merül a működés :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) Lipton válasza kvp777 (#43) üzenetére

Lipton
(őstag)

AGP-s, hogy kell neki plusz csatlakozó?

(#46) blackrulz válasza kvp777 (#43) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

jah csak az a nagy helyzet hogy legtöbbször 2Dben is többet eszik mint egy IGP. és akkor még nem beszéltünk arról hogy esetleg ezt SLI-ben is meg lehetne oldani, hogy az SLI is kikapcs ha nem kell.
a jelenlegi konfigom 60W idle ha bekerül mellé egy 7600GT akkor már 75W fölött vagyoknekem megérné a fícsör még azt a 15-20W-ot is

(#47) nLali

nLali
(senior tag)

Na, most jól megkaptam :(
A gépet nem , de a monitort kikapcsolom, ha nem vagyok itt. Paksi vagyok, atommagot hasogatok és zacskózom a KiloWattokat :DDD Mit nekem 5W :D :D Ja,amúgy éves szinten tényleg sokat lehetne spórolni, ha minden munkahelyen és háztartásban megfognák az ehhez hasolnó "5Wattokat"

"Bámbácsikibáricsikidudákongá..."

(#48) Hun'reeth válasza lapa (#36) üzenetére

Hun'reeth
(őstag)

Az ilyen díjakat épp akkor szokták odaadni amikor valami nyilvánvalót ennyire egyszerűen megoldanak. Ami bárkinek eszébe juthatott volna de nem tette. Ők meg igen. Jogos a díj.

[ Szerkesztve ]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#49) orbano válasza Hun'reeth (#48) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

én inkább iszonyatos büntetéseket osztogatnék azoknak a gyártóknak, akik nem így csinálják. RoHS mellé kéne egy RoSP :((( (gy.: Reduction of Standby Power)

A vér nem válik VAZZE!™

(#50) dezz válasza akosf (#2) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

"Tkp. megoldották hogy ne folyamatosan egye az áramot, hanem előbb jól belakik aztán azzal elvan egy darabig..."

Jól belakik!? Szerintem elég ide egy 1000uF-os kondi, aminek feltöltése egy pillanat, és valami teljesen elhanyagolható teljesítmény - amit lead, amikor ugyancsak egy pillanatra behúzatja azt a relét.

Ez tényleg elképesztő, hogy erre eddig kellett várni. Ja, ez nem olyan hi-tech, csak egy ósdi relé... De egyébként meg lehetne oldani félvezetős alapon is, csak az talán 2 fillérrel drágább.

Ja, még azt akartam, hogy ugyebár a naphosszat kihasználatlanul fullosan üzemelő cuccokkal akartak leszámolni. Ez végülis sikerült is annak idején. No, hát ezt a hatalmas szellemi teljesítményt ki is kellett pihenni... :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.