Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #65675776 #42 üzenetére

    Azért ennek a programmernek az esetéből ne vonj le következtetéseket, egy Uborka telepítése a totál kezdőknek se szokott megoldhatatlan feladat lenni. :N

    Ha kipróbálsz egy népszerű, "asztali" disztrót, rá fogsz jönni, hogy a telepítője a kinézeten kívül max annyiban tér el egy Windowsétól, hogy a "C" meghajtót itt "/"-nek hívják, de mindegy hova rakod fel, nem fogja megborítani a partíciós sorrendet.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    válasz #65675776 #42 üzenetére

    ja, mert a w7-et olyan egyszerű felrakni... és ha felraktad, pontosan mit is kapsz? egy üres oprendszert passziánsszal. hajkurásszál hozzá drivert, víruskergetőt, malware takarítót, öreganyámkínját, menj be egy ph!s topicba, dobd be, hogy a nod32 a legjobb, és nézd meg, mit kapsz érte.

    megkapod a notebookod, van rajta egy win restore, elindítod, úgy összeszemeteli, mint atom. tegyél ssd-t a gépbe, majd fogod a fejed, mikor alignolásról meg egyebekről kezdenek beszélni a neten.

    arról meg nem az átlag linux tehet, hogy az ubuntu teljesen windows irányba akarja tolni a desktop linuxot, és hibát hibára halmoz. a sudo nevű betegséget azok kapták el, akik windowson se bírják szétválogatni, hogy rendszergazdaként vagy userként csináljanak valamit.

    ne legyél már elfogult, egyik oprendszer sem való arra, hogy mezei user pakolássza. pusztán csak arról van szó, hogy az egyszeri winfan elfelejti, hogy ő is belefeccölt 10-15 évet a windowsba az életéből, mielőtt eljutott odáig, hogy fel tudja rakni. ugyanezt a 15 évet nem akarja befektetni a linuxba, ugyanúgy pofára esik a linux telepítésekor, mint 10-15 évvel ezelőtt a windows telepítésekor. Abban is biztos vagyok, hogy egy csomó winfan is guglival telepít, mert hogy másképp. Vagy legalábbis folyamatosan olvas, hogy szinten tartsa az agyát. Akkor miért csoda, hogy a linuxot nem lehet csak úgy felrakni?

    Én pl. semmilyen problémát nem látok abban, hogy egy darab konkrét programozónak nem sikerült felraknia a linuxot. Abban már inkább, hogy akkor minek programozó :P

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #65675776 #42 üzenetére

    A legtöbb linux disztró telepítője (ellentétben a windózéval) képekkel meg magyarázó szövegekkel tűzdelt, vagyis guided.

    Én már telepítettem sok disztrót, akkor én linux gurunak számítok? Húdekirály :DD

    (#40) bambano:
    "szerinted a windows fanok a lelkembe gázolnak, ha leszólják a linuxot?"

    Szerintem szörnyű érzés lehet, remélem túléled :(

    ;]

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • joecontra

    addikt

    válasz #65675776 #42 üzenetére

    még egy programozónak is kínlódás felrakni egy linuxot
    Akkor a programozó béna vagy írástudatlan. Egy linuxot nem nehéz feltenni még egy kezdőnek sem. Többnyire meg szoktak birkózni a feladattal.

    Üdv,
    J

  • julius666

    addikt

    válasz #65675776 #42 üzenetére

    Ha Te nem látod a problémát abban, hogy még egy programozónak is kínlódás felrakni egy linuxot, akkor nem tudom mit látsz annak.

    Jaj ne vicceljetek már, ha nem láttátok még semmilyen eltrerjedt disztró telepítését, akkor minek osztjátok róla az észt? Pontosan ugyan olyanok, mint a win telepítő, bot egyszerű nextnextfinish. Kb. annyi a különbség, hogy itt a telepítés közben létre kell hozni már a felhasználót, nem csak reboot után. Ja meg hogy van live iso, amiről telepítés előtt akár ki is próbálhatod futás közben a rendszert.

    Nyilván a faszinak sem ezzel volt gondja, hanem gagyi hardver miatt belefutott valami hibába, ami miatt elhasalt a telepítés. Itthon pl. az egyik gépre W7 felett nem megy fel semmi, pedig nem ősrégi (~2010-es) a hardver. A szép bugyikék metrós win logónál teker, nem megy tovább a telepítő. Istenem, van ilyen, Win alatt is. Ettől nem lesz szar sem ez, sem az a rendszer.

    Találkoztam már olyan linux guruval, aki egy W7-et nem tudott felrakni, pedig az aztán tényleg egyszerű. Utána meg nem találta meg benne a felbontás beállítását és egyebek. (És persze mindenre mondta, hogy mennyire egyszerűbb a linuxban parancssorba beírni mindent... Persze akinek 3-4 gombnyomás helyett egyszerűbb 1-200 karaktert bepötyögni, azoktól mit várjon az ember.)

    Ó, ezek a jó öreg sablonos közhelyek. Gondolom túlsúlyos is volt, pingvines-kockavicces pólóban, frotírzokni-jézuspapucs kombóval. Te most komolyan az alapján ítélsz meg egy világszerte roppant széleskörben használt informatikai ökoszisztémát, hogy egyszer találkoztál egy tahóval?

    Még egyszer: azt senki nem tagadja, hogy a jelenlegi desktop linux disztrók nem ideálisak játékplatformnak. Csak azt nem értem, hogy ebből egyesek miért próbálnak meg mélyebb következtetéseket levonni. Debianon/Archon fejlesztek, köszönöm, működik a rendszer, sőt, amit csinálok azt Winen sokkal kényelmetlenebb lenne. És egyáltalán nem érzem magam semmiféle "elit linuxguru közösség" tagjának, az időm legalább ~80-90%-ában tisztán GUI-t használok én is, mint winen. Konzolba egyedül SSH meg pár fejlesztéssel kapcsolatos scripttel automatizált feladat miatt szoktam keveredni.

Új hozzászólás Aktív témák