Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Ragnar_ #168 üzenetére

    Az tény, hogy az intel "?véletlen? tervezési ?hibái?" egy átlagember számára komoly kockázatot nem jelentenek, de attól még létező kockázatok, amit a szoftverfejlesztőknek kezelniük kell, hogy adott esetben ne legyenek számonkérhetőek. Ezért adták ki a processzorokat "visszafojtó" foltozásokat.

    Az mindenkinek a saját döntése, hogy melyik foltot nem alkalmazza, de ez azzal jár, hogy a rendszere nem lesz naprakész, viszont a szoftverfejlesztő mindig a naprakész rendszeren teszteli a kiadni tervezett javításokat, azzal köteles hibamentesen működni az új javítás.
    Egy szelektálva frissített rendszer olyan, mint egy épület, amiből hiányzik néhány tégla. Valószínűleg nem omlik össze, de ha mégis, akkor a téglákat tudatosan kihagyó személy a felelős a problémáért.

    Tehát mindenki szabadon dönthet úgy, hogy egyes javításokat nem telepít föl, csak azzal valóban mérhető arányú kockázatot vállal a rendszer stabilitását illetően, mert a rendszer üzemelése során automatikusan feltételezi az össze korábbi javítás meglétét.
    Bő fél éve még csak pár "tégla" hiányzott a "házból", de mostanra már tucatnyi hiányzik azoknál, akik úgy döntöttek.

  • Alogonomus

    őstag

    Ha már GDPR és hogy miért nem büntet az EU.

    Az Intel sorban felszínre kerülő hibái kapcsán tökéletesen elmagyarázható, hogy miért az USA a vezető gazdasági térség, és nem az EU, pedig az EU gazdasága nagyobb, mint az USA gazdasága.

    Amikor a VW csalása kiderült, az USA egy óriási büntetést szabott ki, és betiltotta a csalószoftveres autók forgalmazását, valamint a már eladottak javítását/visszavásárlását írta elő. EU ezzel szemben próbálta a szőnyeg alá söpörni a balhét. Ez "rendben" is volt, mert az EU nem akarta magát lábon lőni. Úgy voltak vele, hogy emberek majd születnek újak, de a VW így is nagy pofont kapott már.

    Az Intel csalása, amivel kisegítette a processzorait a teljesítményversenyben komoly lehetőséget adott az EU kezébe, hogy "törlesszen". USA érthetően ugyanúgy nem büntette meg a hazai cégét, ahogy az EU sem a VW-t. A gond az, hogy az EU sem bünteti meg az Intelt, mert ugyanolyan béna kacsa,mint az ENSZ. Csak egy komolyabb tagállamát kell "megvásárolni", és máris megakad a döntéshozatal.

    EU veszített, USA nyert...

    [ Szerkesztve ]

  • Alogonomus

    őstag

    válasz hypno skate #327 üzenetére

    Pont, hogy nem minden USA mikroprocesszort tiltana be, csak az Intel "csaló" processzorait.
    AMD hardverszinten javította azokat a - szigorúan csak elméleti kockázatot jelentő - tervezési megoldásokat, míg az Intel tojik bele. AMD simán árusíthatná a termékeit.
    Intel "tisztességes" processzorait is lehetne árusítani.

    VW is árusíthatta a "tisztességes" szoftverrel működő járműveit a tengeren túl.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz hcl #367 üzenetére

    Az a "minimális teljesítményvesztés", amit a S/M hiba javítása okozott, konkrétan olyan mértékű, hogy a gépem a javításokat követően januárra odáig lassult, hogy egy komoly program mellett már egy böngészőt is nehezen futtatott párhuzamosan. A komoly program pedig nagy eséllyel összeomlott 5-10 perc után.
    Miután lecseréltem a rendszert egy Ryzen 2600-asra, az "eredeti" merevlemezeket csak átkötve a gép ismét simán futott üresjáratban 1-2% processzorterheléssel, a komoly program esetén pedig 15-20% terheléssel. Igaz, hogy régi i7-es volt a régi gépem, de azért az a 70-80%, amit rontott a számtalan javítás a teljesítményén, az minden, csak nem "minimális teljesítményvesztés".

Új hozzászólás Aktív témák