- RAM topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen notebookot vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen videókártyát?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Melyik tápegységet vegyem?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- OLED monitor topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
hugo chávez
aktív tag
"Az APU a CPU leváltója és általános számításokra van kitalálva, mivel a hagyományos x86 procival már nem tudnak feljebb lépni teljesítményben."
Nem csak konkrétan x86 (utasításkészletű) procival, hanem úgy általánosságban a "LOC", vagyis a szálankénti teljesítményre optimalizált "architektúrában" (magban) nem tudnak már feljebb lépni a jelenlegi elvekkel.
Az Intel kísérletezik szilícium helyett pl. InSb félvezetőkkel, de (egyelőre még) nagyon drága lenne az átállás és a várható elméleti max nyereség is kb. 3-szoros, vagy fogyasztásban, vagy órajelben a jelenlegihez képest. És a graféntől, meg a hasonló cuccoktól se várjon senki csodát... Igazából akkor lehetne valódi előrelépés a szálankénti teljesítményben, ha a legalkalmasabb anyagokból atomról atomra tudnának felépíteni egy chipet, de ez a technológia tömegtermelésre még nagyon nem alkalmas. -
Dr. Akula
félisten
"Amikor egy komolyabb AAA game majd fullra leterheli általános számításokkal az APU-t, akk nem tudom mi fog neked ott grafikát csinálni."
Ami a PS4-ben: az IGP. Csak a jelenlegi x86-os IGP-knél komolyabbra kell azt csinálni, vagy 2x. Meg a hardvert ki is használni, hogy ne csak összevissza tébláboljon amikor számolni kéne valami hasznosat (DX12, Vulcan). Szerintem bármelyik gyártó kiverné ha nextgen konzol szinten tudna egy IGP-jük játékot futtatni."1-2 év múlva középkategorias vga is elég lesz 4k-ra, ki akar akkor majd konzolszinten gamelni?"
Ma még a fullHD korszakban is csak 1366x768 egy mezei noti felbontása, sokszor még a dGPU-s "gémer"nek is. Mire abból 4K lesz... És azt meg is kell hajtani 3D-ben, ami a fullHD-nak 4x-esét igényli teljesítményben. Szerintem erre egy mai csúcs VGA se vállalkozna (persze pasziánszban lehet).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G731GU Gamer Noti! I7 9750H / GTX 1660TI / 16GB D4 / 512 SSD
- Corsair K100 Air wireless (CH-913A01U-DE) DE SN - A1E4G325503IVC
- Fujitsu USB Port Replicator PR09 docking station (1x5K vagy 2x4K felbontás) (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest