Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
DEJVID
őstag
válasz
Geri Bátyó
#12
üzenetére
De neked hány évente megy tönkre alaplapod a meleg miatt, hogy ennyit lovagolsz ezen?
-
-
DEJVID
őstag
válasz
Geri Bátyó
#10
üzenetére
Először csak megnézi, hogy ha nincsenek szépen rendezve a kábelek, mennyit számít hőmérsékletben, aztán egyre több dolgot tesz be a házba. A végén az összes ventilátor elé/mögé dobozokat/pólót/sapkát tesz, kb. teleszemeteli a házat, és ekkor mérhető egy kis difi. Erősen meglepne ezek után, ha a 90 fokkal elforgatott RAMok 5 percnél többel hosszabbítanák meg egy alaplap életét (nem mintha évente kéne cserélgetni őket a gyors elhalálozás miatt).
-
-
DEJVID
őstag
válasz
Geri Bátyó
#8
üzenetére
Felhasználok ezrei imádkoznak 5 fokkal hidegebb alaplapért (wtf
). Amúgy megy ennyit a jó szellőzésről. -
-
DEJVID
őstag
válasz
Geri Bátyó
#4
üzenetére
10 éve láttam utoljára, hogy valaki a BTX után siránkozott, akkor sem nagyon értettem.
-
arn
félisten
Az asusnak mar 95 kornyeken is jol csengett a neve

-
Pete55555
addikt
Az ötlet jó, a kivitelezés pocsék. Sokkal több értelme lenne a VGA-t az alaplap felső részébe "dugni", 90 fokkal elforgatva az alaplap síkjába. Vannak is ilyen mITX lapok egyébként, tán 1-2 ház is van hozzájuk.
A rendes bővítőkártyák is megmaradhatnak szvsz, de nem kell 6-7 db, elég 4 - mint egy mATX lapon. Hiszen van aki használna mondjuk hangkártyát, vagy bármi mást, amihez kell a pci-e interfész.
Így pedig egy oldalról lenne látható és megoldható is a VGA és a CPU hűtése is, ami látvány, és hatákonyság szempontjából is jobb lenne, nem beszélve arról, hogy így már lehetne a VGA-kra is toronyhűtő jellegű hűtéseket gyártani, amivel sokkal jobb áramlás lenne kivitelezhető, ezáltal hatékonyabb, és csendesebb hűtéseket lehetne készíteni.Meg is találtam, az ASRocknak van ilyen lapja.
-
Hát, ez az Utopia nem egy igazán átgondolt cucc szerintem. A látványra és a vízhűtésre épül az egész. Több értelme lenne a RAM slotokat elforgatni 90°-al, hogy ne gátolják a levegőáramlást és jobb legyen az alaplap hűtése.
-
Shin Chen
tag
válasz
Depression
#2
üzenetére
Mire gondolsz?
A VGA kártyáknak általában van többé-kevésbé megfelelő hűtője, sőt moddolni is lehet a legtöbb esetben.
Más elrendezésre én is kíváncsi lennék, de ezt már csak az átállás miatt sem biztos hogy említésre méltó változás, megerősített PCI-E csatolóval pedig vannak alaplapok, igaz ennek a legitimitásában nem vagyok biztos...Mindent a szemnek, szerintem ez az évtized mottója.
-
-
westlake
félisten
Két hónappal a harmadik generációs Ryzenek megjelenése előtt aki X299-et vesz, meg bele valamilyen Skylake-X processzort, hát...
Imádom a gyártókat! A legjobbak az átnevezett alaplapok lesznek (X299 -> X499).
Új hozzászólás Aktív témák
- World of Tanks - MMO
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Androidos fejegységek
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- sziku69: Szólánc.
- Battlefield 6
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Háztartási gépek
- További aktív témák...
- Samsung DLP projektor, The Freestyle SP-LSP3B
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
- Samsung Galaxy S24 FE / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3320, 100% Akksi
- SanDisk Extreme Portable 8TB (SDSSDE61-8T00-G25)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő

). Amúgy megy




