- Félreértések az FSR 4 és a PlayStation 5 Pro körül
- Nem tetszik a Procon-SP-nek, hogy a Nintendo távolról kivégezheti a Switch 2-t
- Megcélozta az NVIDIA-t a 2 nm-es node-jával a Samsung
- Forr az AI-láz, az Apple tőzsdei rekordját is túlszárnyalta az NVIDIA
- Félrevezető akciók miatt büntették meg a Sheint
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Azonnali informatikai kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- LG LCD és LED TV-k
- Milyen processzort vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
Új hozzászólás Aktív témák
-
LGLuke
őstag
Nekem az a bajom vele, hogy ahogy proci barátom is mondja a c2d cpu-kkal van egy szinten most. Így az i5 és az újabb SB i5 rendszerektől nagyon messze van.
Ennek a konkrét cpu-nak most tuti magas lesz az ára, így nem fogy majd. Ebből kifolyólag a használt piacon ritka lesz, mint a 939-es x2-es cpu-k és magas ára lesz.
955BE sokkal jobb választás. Az is húzható, fölös erre kifizetni a felárat.
Viszont akkor is 2 generációval ezelőtti géped lesz.Akinek van X2-es rendszere és tud várni egy fél évet, az eldöntheti, hogy az új AMD, vagy SB mellett teszi le a voksát, és akkorra már 15-25k közötti szuper alaplapokból válogathat.
Tehát nem kell túl sokat beruházni. CPU is lesz 30k HUF. A mostani gépét eladja, akkor kijön a DDR3 ram és alaplap ára, így csak az új CPU árát kell finanszíroznia, és újabb 3-4 évre megfelelő gépe van.Míg ezek az x4-esek szerintem jó, ha olyan 1,5 évig lesznek tartósak.
Persze van olyan réteg, akiknek megéri. Ezt nem vitatom.
-
LGLuke
őstag
Az lehet, de gondolom nem egy 3,2GHz-es Athlon II x4-et cseréltél egy 3,2GHz-es Phenom II x4-re, és maradt minden ugyanaz.
A másik, hogy ha hobbi és gyakran csinálod, akkor ok, hogy kell, de nem most kell venni.
A vita arról folyik, hogy most van-e értelme beruházni. Nem pedig arról, hogy 1 éve volt-e értelme beruházni!Ha pedig évente egyszer kell vmi családi videót összevágni és kódolni, akkor viszont mindegy is, hogy 2 óra, vagy 3 óra. Azt kibírod.
-
LGLuke
őstag
Nem dísznek van, de a hétköznapi alkalmazások, és a játékok abból szinte egyáltalán nem profitálnak. Ezért ajánlottak leginkább játékosoknak Athlon II x2/x4 CPU-t, a Phenom II helyett, ha olcsó gépet szeretett volna az illető összerakni, mert azonos órajelen max 1-2 FPS a különbség a Phenom javára.
Az L3 cache jelentősége komoly CPU igényes munka esetében jön ki. Pl. videó kódolás.
Akinek viszont ma ilyenre van szüksége, az nem AM3-ast fog venni, hanem i7-et a komoly munkához, mert neki kell. -
LGLuke
őstag
válasz
Bogyó bá' #25 üzenetére
Hol duplázod meg a géped teljesítményét?
Az akkor történne, ha minden eszköz 2x gyorsabb lenne!
Itt max a cpu sebességét duplázod, de még ez sem igaz. Ott sem lesz dupla sebesség, ahol kihasználja a 4 magot a szoftver. Max. 40%-ot fogsz nyerni a leginkább cpu éhes, és 4 szálat kihasználó szoftvereknél.
-
-
LGLuke
őstag
Igazából még ezt sem mondanám.
Ha valakinek AM3-as rendszere van, annak fölösleges picit gyorsabbra váltani, mert a régi CPU-t olcsón adja el, az új drága lesz, és sokat bukik rajta, alig nyer teljesítményt.
Ha meg AM2+, vagy régebbi rendszere van szerintem már célszerűbb egy korszerűbb alaplapot venni és akkor már az új architektúra lesz a nyerő.
(#14) Roxbury: Szerintem, aki vesz egy SB rendszert, az nem akar váltani 2-3 évig minimum, de lesz, aki 4-5 évig sem.
Akkor nem mindegy, hogy mikor jön az Ivy, ami sokkal nem lesz gyorsabb?!
Így a foglalat sem kérdéses. SB-hez is vesz majd új VGA-t később, ha játszik. -
LGLuke
őstag
De nem most, mert újonnan drága lesz. Majd, ha kijön az új architektúra, akkor ezek ára drasztikusan esik, és akkor még be lehet ruházni ilyenekre, de csak azoknak, akik nem akarnak platformot váltani.
Aki hosszútávra tervez és régebbi rendszere van, annak inkább az újat célszerű választania.
Akinek AM3-as rendszere van, az meg minek váltson? Az ő rendszere még nem elavult. Számomra logikus. -
LGLuke
őstag
Már nincs értelme szerintem AM3-as CPU-ra beruházni. Inkább az új architektúrára kell hosszútávon építeni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Nem növel telepméretet a Galaxy S26 Ultra
- Háztartási gépek
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Átlépi végre az iPhone az 5000 mAh-t?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Xiaomi 12 - az izmos 12
- AliExpress tapasztalatok
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Gitáros topic
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- További aktív témák...
- 130+131+132+133 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell OptiPlex MT/SFF 3040, 3050, 7050, 3060, 3070, 5070, 7060 /WIN 11 - SZÁMLA- GARANCIA
- Lenovo Yoga Pro 9 (16IMH9) - Intel Core Ultra 9 185H, RTX 4060, 32GB, érintős ELKELT
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest