- Fujifilm X
- Az Arctic (ismét) belép a házak piacára
- 3D nyomtatás
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Fapados Lexar SSD indul a PCI Express 4.0-s vágányról
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen asztali médialejátszót?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
Új hozzászólás Aktív témák
-
reefeer
tag
hello!
Ismét zargatnálak a kérdéseimmel...(bár most annyival könnyebb a helyzeted hogy ha mindent jól értek akkor a következö postod csak egy kövér igen lesz.
Ezt írtad:
SAN - Storage Area Network. Blokkszintu, itt egy diszket lat a geped, es azt o kezeli kizarolagosan (kivetel cluster pl). Barmilyen filerendszert tehetsz ra, pont ugy viselkedik mint mondjuk egy scsi lemez a gepedben, csak gyorsabb, szebb...
Ez azt jelenti hogy tegyük fel van egy SAN-om 6*72GB diskel raid5be (ez 5*72GB=350GB mert raid 5=disk*n-1) és a szervereimbe nincsenek winyók akkor nem fordulhat elö hogy ''össze kavarodnak'' a különbözö serverek opeációs rendszerei-fájlrendszererei a kivülről egy darabnak látszó diskrendszeren? Vagy logikusnak tűnik az a feltételezés hogy magában a SAN rendszeren beül lehet valahogy particionálni. Elöbbi példánál maradva ki lehet alakítani 3 db 18GB ''partíciót'' a 3 Servernek a maradék cirka 300GB pedig meghagyni egybe adaterületnek. Vagy illetve azt is elképzelhetönek tartom hogy a maradékot bármilyen más kombinációba fel darabolni. PL: 200 a két windowsos szervernek 100 a linuxosnak vagy 100gb minden szervernek stb. Gondolom a hozzáférést is lehet valahogy szabályozni.:
A SAN valamiképp eldönti (mac addres, ip cím stb) hogy ki csatlakozott hozzá Server 1 vagy 2 vagy 3 és annak megfelelően engedi hozzáférni a particíókhoz mondjuk a közös tárterülethez mindegyik hozzáférhet míg a ''rendszer particióhoz'' csak az ahhoz tartozó szerver. Ezzel elkerülhetönek tűnik hogy pl a windows belematasson linuxos fájlrendszerbe vagy fordítva.
Átolvasva elég ésszerűnek tűnik amit írtam. Akár müködhet igy is de vajon tényleg így müködik vagy esetleg teljesenmásképp?
u.i: Lenne még 1 gyakorlati kérdésem: Mibe jobb - miért elönyösebb az FC mint a cat5+ Gb net. Szigoruan ''kis'' vállalkozásnál. (40-50pc, 1 SAN, 3Server) Ja és persze egy telephelyen beül maradva. Tudom hogy az FC átvisz 70Km csak nem tudnám kihasználni.
u.i2.: Hálózatokhoz értesz valamenyire? Lenne ott is 1-2 fogalmom amire ugy rákérdeznék, azt persze már 1 másik topicba mert itt off lenne.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple IPad pro 12.9 4th gen 256GB wifi+sim 97%-os Gyári akku
- PlayStation 5 (PS5.) SLIM 1TB. SSD. Digital Edition & Sony PlayStation VR2. Virtuális szemüveg.
- Dell Precision 3580 i7-1370P//32GB DDR5 RAM// 1TB SSD/ RTX A500
- ÁRCSÖKKENTÉS Menő retró konfig: Q9550, Gigabyte P43, 4GB RAM, ASUS GT730
- Amd Ryzen 5 3600xt, Zotac Rtx 2060 12GB, 24 GB Crosair 3200MHz, komplet gamergép.
- iKing.Hu - Motorola Razr 40 Ultra Glacier Blue 8 GB RAM / 256 GB tárhely Használt, karcmentes
- Samsung Galaxy S21 FE 128GB // Ajándék // Számla // Garancia //
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 256GB Natural Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3002, 90% Akksi
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3014, 91% Akkumulátor
- Huawei P20 Lite 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest