Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunbi

    tag

    válasz SebajTobias #190 üzenetére

    Most soknak tűnik nekünk 1200 watt, de ha jobban megnézed egy ingázó egyszeri banki alkalmazott pl 70KW os autóval jár dolgozni. Tegyük fel fél órát autózik naponta (vagyis tizenöt percre lakik) és normál gázzal megy. Számoljuk akkor az átlagos teljesítményt kb 20KW nak akkor 10kwh energiát fogyasztott utazásra. (de közben több üzemanyagot használt mint ha áramból fogyasztotta volna el ezt a 10 kilowattórát)
    Tehát még csak a munkahelyére ért be, de már elfogyasztotta a 8 órai munkáját egy bányászgépnek.
    És egy ember eszik iszik számítógépet használ, fűteni kell rá, világítani, légkondizni, fizetni és adózni... És még amelyik tényleg dolgozik! Mert egy rakás főnök csak arra van, hogy a rendszer működjön, és a dolgozók dolgozni tudjanak. (a legjobb esetben)

    Na most képzeld el a következő szitut: ezek a félelmetes nagy fogyasztású gépek pont azért piacképesek mert kevesebb energiával több munkát tudnak végezni mint a jelenlegiek... Tehát alkalmazásukkal ki fognak szorulni a leg gazdaságtalanabb bányászok. (merthogy a nehézség növekedése miatt már veszteségesek lesznek) Vagyis ez az 1200 wattot fogyasztó izé nemhogy növeli a bányászok összesített fogyasztását hanem valószínűleg csökkenteni fogja. (Továbbmenve, az ilyen bányagép hulladékhőjét hidegebb égövön simán újrahasznosíthatják fűtésre...)

    És a hasznos munka: igen jó lenne ha a titkosítási teljesítményt is újra lehetne hasznosítani, de akkor kiszámíthatóbb lenne a végeredmény szerintem, vagyis gyenge a biztonság. Képzeld el ha olyan feladatot kap a rendszer amit valaki már sikeresen kiszámolt előre!

    @Dabadab

    Főleg fajlagosan.

    Mivel a mostani számítási teljesítmény már elegendő volna nagyságrendekkel nagyobb forgalomhoz is. Tehát a hatékonyság a forgalom növekedésével folyamatosan növekszik. (per fő, vagy per tranzakció)

Új hozzászólás Aktív témák