Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZo72

    tag

    válasz Stimpy001 #10146 üzenetére

    Sok levél olvasottá tétele.

    Én olyat találtam, hogy:

    ha az e-mailek fölötti dátumot nyomod hosszan (már ha sikerül eltalálni az a kis sort), akkor a jobbról beúszó menüben legalul megjelenik egy olyan ikon, melyen egy boríték és lefelé mutató nyíl van. Ha ráböksz, akkor megkérdezi, hogy megjelölje-e olvasottként az összes, a dátumnál korábbi levelet.
    Szerintem ez alkalmas arra, hogy olvasottá tedd a sok korábbi levelet...

  • ViZo72

    tag

    Újoncként jövök én is közétek (bár olvasni régóta olvaslak titeket).

    Ha már itt vagyok, megosztom tapasztalataim a telefonról (elsősorban hozzám hasonló "kezdőknek" szól):

    Első okos telefonom, szóval nincs viszonyítási alap csak korábbi, hagyományos "buta" Nokia szériák, amelyekkel egyébként elégedett voltam, feladatukat ellátták és sosem kellett szervizeltetnem őket.

    A telefon: Z10 STL100-1, fekete, Telekomos (valószínűleg függő), 10.2.0.424 szoftver, december eleji vásárlás.

    - Használat: nagyon minimális napi telefonálás, internet/levelezés csak WIFIN keresztül és az is alkalmanként, nekem ez nem munkagép.
    (Egyenlőre nem kértem mobil internetet sem mellé, mivel egész nap net és PC közelben vagyok.)

    - Kezelés: A telefon alapvető kezelése könnyen megtanulható, gyorsan megszokható a gesztusvezérlés, gondolom mert nincs más beidegződésem (a fizikai gombok nyomogatásán kívül).
    Merem ajánlani azoknak is, akik hozzám hasonlóan most váltanak okos telefonra, mert könnyű megszokni.

    - OS: A rendszer gyors, teszi amit kérek tőle, nemigen szokott akadozni, gondolkodni, egyedül a bekapcsolás, a "bootolás" szokatlanul hosszú számomra, de lassan megtanulom, hogy nem kell kikapcsolgatni :-)
    Nem raktam rá semmi csicsát (pl. háttérképet stb.), nekem gyári állapotjában is tetszik, jól néz ki a fekete telefon a szolíd, kékes háttérrel a kijelzőn.

    - Üzemidő: rosszabbat vártam, ezért kellemesen csalódtam.
    A korábbi Nokia telefon 7-10napos üzemidejéhez képest nagyon kevés, de féltem a fórumon is többször emlegetett "akár 1 napon belül is lemerül" üzemidőtől.
    Nálam szerencsére 3nap is lehet, igaz ez nagyon minimális használat/nyomogatás mellett.
    Jó esetben pl. hétfő reggel leveszem töltőről és legközelebb szerda este teszem töltőre ismét.
    Mobil hálózat: itteni javaslatra 2G, WIFI:ON, BT és NFC:OFF, este: éjszakai mód (éjféltől reggel 7 óráig, kb. 4%-ot merül).
    Akku töltési problémám a közel 2 hónap alatt még nem volt, mindig 100%-ra tölt, és 0-3%-között kapcsol ki, ha hagyom addig merülni (PC-ről és gyári töltővel töltve is).

    - Méretek: Régi, kicsi, zsebben hordható Nokiákhoz szokva nekem nagyobb a kelleténél, nyáron problémás lesz hurcolni, mikor egy szál ingben/pólóban és nadrágban rohangál az ember, úgy tűnik vissza kell szokni az övtáskára, hordtokra...
    Multimédiához, netes tartalomhoz viszont kell ez a méret, sőt oda nyilván minél nagyobb annál jobb...

    - Kamera: még nem tudom nem volt alkalmam/időm próbálgatni, nem vagyok profi fotós, ha használható képeket gyárt, alkalmi fotózásra nekem elég lesz.

    - Szoftverek: játékok nem érdekelnek, egy pár számomra hasznos szoftvert összevadászok rá, de az igényeim nyilván majd később nőnek, amikor már látom mi mindenre lehetne használni a telefont...
    Az sajnos látható, hogy a BB OS-t mifelénk kissé hanyagolják a szoftverfejlesztők, ha kijön egy-egy (magyar) mobil alkalmazás, többnyire Android és iOS rendszerre van megírva, így jól jöhet majd az új szoftververzió az Androidos alkalmazások telepíthetőségével.

    - Zene/videó lejátszás: nem tudok rá mit mondani, nem hallgatok telefonon zenét. Saját hangszórójával nyilván nem túl élvezetes, fül/fejhallgatót meg nem használok hozzá.
    Filmet/videót megint csak nem telefonon nézek, erre a célra nekem túl kicsi a kijelző.

    - Probléma: Eddig egyszer fordult elő, de elég bosszantó volt, mégpedig a nevek "elharapása" a névjegyzékben.
    Valaki írt már itt hasonlót, de ha jól láttam nem kapott rá magyarázatot.

    A jelenség: több nevet is rövidített,elharapott a telefon.
    Volt ahol csak a keresztnevet vágta félbe, de volt olyan név, hogy csak vezetéknév maradt, tehát pl. "Kovács A" és "Kovács B" nevű emberből maradt 2db Kovács és innentől nem tudtam ki kicsoda (a számukat pedig nem tudtam fejből, hogy melyik kié.)
    Okára nem jöttem rá, de kikapcsoltam a Gmail címjegyzék szinkronizációt, illetve a "SIM kártyán lévő partnerek kezelése" funkciót is, azóta nem jelentkezett újból a probléma.
    (Egyéb kontaktlistát nem használok, Facebook, Skype, Viber sincs).

    Összességében elégedett vagyok, az 52.000 Ft-os decemberi akciós árat eddig úgy tűnik megérte.
    Ha későbbiekben sem merül fel olyan probléma, ami az alapvető használhatóságot veszélyezteti, akkor jóban leszünk...

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    Aki esetleg a Z10-hez övre fűzhető tokot keres jó áron, a lentit találtam.

    Először (még decemberben) kinéztem ezt:
    [link]

    Picit drágálltam a karácsonyi kiadások mellé, így hanyagoltam.

    Aztán most januárban rátaláltam erre:

    [link]

    Bár tartottam tőle az ára alapján, de túl sokat nem bukhattam rajta :-)

    Kb. 1.500 Ft volt szállítással egyött és 10 nappal a rendelés után ma megjött.

    Azt kell mondjam szerintem ugyanaz, mint a fenti T-s linken lévő.
    (Bár az eBayes képeken nem látszik de az enyémen van BB felirat és logó is, pont mint a T-s képeken.)

    Előnyei:
    - Nem gagyi, rendesen meg van csinálva, masszívnak tűnik az övcsatja is (csipeszes, nem felfűzős megoldás).
    Nyilván a varrás és az anyag tartóssága még később derül majd ki, de a kezdet biztató.
    - Az övcsat körbeforgatható amolyan racsnis módon, tehát megakad pár fokonként és úgy is marad ha nem tekered tovább.
    - A csat az övbe alulról is beakad, tehát kis eséllyel esik le magától (pl. leüléskor, hajoláskor guggoláskor), ráadásul azt is megnehezíti, hogy egyszerűen csak lekapják az ember övéről...
    - Előlapja, hátlapja kemény, így ütéstől is megvédheti a kijelzőt.
    - Mágnesesen záródó fül.
    - Kijelzőt feloldja/lezárja ki/be rakáskor (azt hittem ezt biztos nem fogja tudni ennyi pénzért, főleg ha gagyi másolat).

    Hátrányai (számomra):
    - Nincs kihúzó fül rajta, ami segítene a telefont kihúzni a tokból. Ez alapvetően nem lenne baj, mivel maga a telefon kilóg annyira, hogy megfogható (gondolom ezért nincs is külön fül), csak nekem éppen a hangerőgomboknál kényelmes megragadni és azokat nyomkodom állandóan kivételkor.
    - Elég passzentos, csak a csupasz telefon fér bele, tehát ha van egyéb tok a telefonon, nem fog beleférni ebbe a tokba. Amint kiveszed ebből a tokból, már nincs védve az ütődések, leejtés ellen.

    Összességében nagyon megérte, ha tudom, hogy ilyen lesz és nem gagyi, ennyi pénzért biztos rendelek min. 2db-ot, hogy legyen tartalék is...

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz mobil1600 #11256 üzenetére

    A Vibert (verzió: 4.2.0) csak kíváncsiságból próbáltam, ki, hogy most már megy-e OS frissítés után.

    1. próba: iPhone-os felet hívtam, csak torz, érthetetlen zagyvaság volt beszédhang helyett...
    Miután a hang nem ment, írásban kaptam az infót, hogy ez előfordul, ha nem jó a kapcsolat valamiért...
    (Én sosem használtam még Vibert, most is csak kíváncsiságból...)
    Bennem azért motoszkált, hogy talán mégsem fog ez menni BB-n...

    2. próba: Samsung-os, Androidos havert hívtam, semmi gond nem volt, jól hallottuk egymást.

    Szóval ennyit tudok hozzá tenni, 2 hívásból 1 jó volt, 1meg nem....

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz Polllen #12604 üzenetére

    1. Beállítások->Biztonság és adatvédelem->SIM-kártya->Telefonszám szerkesztése: itt legyen megadva a számod.

    2. Telefon ikon->Beállítások (fentről lehúzva jelenik meg)->Saját szám megjelenítése.

  • ViZo72

    tag

    válasz odrif #13420 üzenetére

    Talán akkor fogod megtudni, ha a grafikon alatt felsorolt szolgáltatások naplóját is türelmesen végignézed egyesével.
    Mindegyiknek megvan a saját kis grafikonja (akkuhasználat, CPU terhelés, memóriafogyasztás), kiderülhet belőle, melyik fogyasztotta az adott időben az akkut.

    Én is így jöttem rá egy hirtelen merülés után, hogy, véletlenül elindítottam egy háttérben futó alkalmazást, az okozta a merülést.

  • ViZo72

    tag

    válasz odrif #13422 üzenetére

    Az általad bemásolt képeken a felső grafikon az összesített adatokat mutatja, alatta vannak felsorolva azok a szolgáltatások/alkalmazások, amelyek hardverhasználatából összeállt a grafikon.

    Ha viszont ugyezen a képernyőn lent a listában ráböksz valamelyik elemre, akkor annak a saját grafikonjait látod, ebből kiderül, hogy adott alkalmazás/szolgáltatás mikor és mennyire vette igénybe az akkut, CPU-t, memóriát stb...
    Ha sok mindent használtál, van mit végig nézni :-)

    pl.:

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz LÁZ #14330 üzenetére

    Ezt a funkciót nézted?

    Beállítások-> Tárolás és elérés-> USB háttértároló (legalul, KI/BE opció)

    Néha nálam is előfordul, hogy "simán" rádugva a gépre a BBLink ugyan látja a telefont, de pl. külön meghajtóként csak a telefon belső memóriáját látom, a benne lévő külön memóriakártyát már nem.

    Ha bekapcsolom az USB háttértároló opciót, akkor a BBLlink számára megszűnik a telefonkapcsolat, a telefonban lévő memóriakártya pedig pendrive-ként fog viselkedni, a Windows (7/8) rögtön felismeri nálam.

    Ha a külön kártyára mented a fényképeket, talán ez megoldás neked is (legalábbis ki kell próbálni), ha ragaszkodsz az USB madzagos eléréshez, csak ne felejtsd el utána kikapcsolni ezt a funkciót.

    Egyébként nálam, az USB háttértároló funkció kikapcsolása után már megjelenik mindkét meghajtó a Windowsban, vagyis a belső memória is és a kártya is látszik külön külön...

    Mondjuk a WIFI-is megoldás ma már kényelmesebb.
    Azt a lehetőséget is hasznosnak találom, hogy fényképezőm képeit a OneDrive alkalmazás amint netet érzékel, magától feltölti az OneDrive (korábban Skydrive) felhős tárhelyemre, így bármilyen netes gépen csak be kell jelentkezni és ott vannak a fényképek másolatban, még ha valami történik is a telefonnal, vagy éppen valamiért a gépen van szükség a fotókra....
    (Mobilnet használat kikapcsolható, WIFI-n is megy.)

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz ClioRS #14517 üzenetére

    A névjegy duplázás nálam is előfordult, nálam az okozta, hogy a SIM-en és/vagy BBLinkel PC-re mentett névjegyek is látszottak a Kapcsolatok között. Ha a SIM-et is bekapcsolom (ott is vannak névjegyek), akkor azokat is mutatja, így van ami 3x jelenik meg.

    SIM, BBLINK névjegyek megjelenítése kikapcsolva, azóta nincs duplázás, triplázás.

    Az üres névjegyekre nem tudom a magyarázatot, hacsak nem a fenti duplázásból adódik valamiként.

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz dane12 #15182 üzenetére

    Én a MyScreen fóliát ajánlom, bár nem a legolcsóbb, de nem bántam meg.

    2db fólia (1fényes:Crystal + 1 matt: antireflex) volt a csomagban.

    A mattot nem próbáltam még, most a fényes van fent kb. 3 hónapja és karcmentes nálam legalábbis.
    Nagyon könnyű volt felrakni, szinte megától rásimult a kijelzőre, buborékosodás nélkül (sok olcsó fóliával ellentétben).

    Leírása szerint vizes átöblítés után többször felhasználható (nem próbáltam).
    Sőt, elvileg antibakteriális hatású is.

    Nem reklámozni akarom, semmi érdekem nem fűződik hozzá, de itt találtam:

    http://kepernyovedofolia.hu/spd/FOLIA-600632/BlackBerry-Z10-kijelzovedo-folia-MyScreen-2-db---c

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz Cannabis7 #17275 üzenetére

    Ha még nem kaptál volna választ (gyorsan átfutva az írásokat nem láttam)...
    E-mailek tömeges törlése: ha az e-mail fölötti kis dátum sorra hosszan rányomsz (nagy ujjal nem könnyű eltalálni :-) ), akkor attól a dátumtól kezdve az összes korábbi e-mailt kijelöli a telefon és törölhető egyben...

    Ha sok kijelölt e-mail van, eltelhet pár másodperc mire történik valami, szóval nem kell azonnal újra megpróbálni, ha egyből nem tűnik el mind.

  • ViZo72

    tag

    válasz PHenis #18836 üzenetére

    Nekem megy az Időkép alkalmazás, sőt frissült is nem olyan régen...

    Nem mondom, hogy minden funkciója működik (nagy felbontású térképet pl. nem akar letölteni) de a lényeget mutatja.
    Az Android alkalmazások sokszor -ha működnek egyáltalán- elég döcögősen futnak. Lassan töltődnek be, a belső menükben lépegetés is akadozós, nem futnak olyan simán, mint a BB alkalmazások.

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz Because #19660 üzenetére

    A HUB-ban ha az üzenetek fölötti dátum sorra böksz hosszan, akkor attól a dátumtól kezdve minden korábbi üzenetet kijelölsz egyszerre...

  • ViZo72

    tag

    válasz MLmot #19771 üzenetére

    Újabb vita szítása nélkül...

    Bár mindenkinek magánügye és még csak nem is készülékfüggő, hogy mikor kapcsoljuk be és ki a telefont, de azért vannak élethelyzetek amikor nem szívesen kapcsolja ki az ember.

    Gondoljunk bele:
    - Idősebb, esetleg betegeskedő szülei, nagyszülei, rokonai vannak az embernek akik segítségre szorulhatnak, akár éjszaka is.
    (Most ne menjünk bele, hogy egy idős vagy beteg ember miért nem rögtön orvost, mentőt hív és miért pont a fiát/lányát tárcsázná elsőre...)

    - Az ember gyerekei nem otthon, hanem kollégiumban, albérletben laknak, márpedig ez a korosztály általában aktív éjszakai életet is él (és nem feltétlenül csak szombat este), ott is van baj forrása bőven, nyilván minden szülő mielőbb tudni akarná ha valami történik a gyerekével...
    Stb, stb...

    Szóval akár egy "átlagos"családos embernél is sok jó ok lehet rá, hogy miért szeretne elérhető lenni éjjel is (legalább a család számára).
    Ha baj van, menni kell, mindegy hány óra van. Aki még nem tapasztalta meg az örüljön neki...

    Nyilván fenti esetekben NEM némítja az ember a telefont, meg repülő mód stb, hiszen az elérhetőség a lényeg.

    Az meg a legegyszerűbb ok, hogy van akinek a telefon az ébresztő szerkezet is :-)

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    A router témához.
    2013. decemberi a telefon (Z10 STL 100-1, OS a legutóbbi hivatalos).

    Eddig semmi gondja nem volt a kb. 5éves TP-link routerrel, stabil volt a WIFI kapcsolat.
    A legutóbbi OS frissítés óta hol tud kapcsolódni hol nem.
    Egyik nap nincs gondja, másnap meg nem is látja a routert, miközben másik eszköz vígan használja azt.
    Mivel a router évek óta gond nélkül működött, nem volt okom babrálni a beállításokkal, egyértelműen az OS frissítés óta áll fenn a jelenség de ez is véletlenszerűen.

    Mivel a routerem régi modell, hoztam próbára egy teljesen újat kíváncsiságból (szintén TP-Linket), a helyzet ugyanaz.

    A telefonon a WIFI ki/be kapcsolás nem segít, telefon újraindítás után viszont egyből ok, látja a routert kapcsolódik azonnal...
    (Nem került fel közben semmi Androidos app sem, arra nem foghatom.)

    Tudom, router csere másik gyártmányra, csak gondoltam megosztom, hogy a sokat emlegetett TP-Linkkel idáig jóban volt a telefonom (és másik eszközzel most is jó a router), a telefonon viszont változott valami ebből a szempontból a legutóbbi frissítéssel...

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz sz.balazs.95 #20913 üzenetére

    Nem olyan nagy dolog áttenni, legalábbis Windowson.

    1. Ondrive-ra automatikusan felmegy minden fotóm az Onedrive alkalmazással, így nem is kell vele foglalkozzak külön.
    Fotózok és amint van WIFI (vagy akár mobilnet de ez letiltható) megy is fel magától, a PC-re meg majd leszedem később, ha akarom.
    Úgy gondolom, ha oda másolod a képeket a telefonon a megfelelő mappába (vagy magát a mappát osztod meg, vagy állítod be szinkronizálásra), ugyanúgy fel kell töltse őket, bár nyilván időbe telik.

    2. Wifin is átteszem bármikor (Windows alatt), a telefon látja a PC-t, másolhatok PC-re vagy PC-ről fájlokat a telefonról kezelve a folyamatot.
    Mondjuk ehhez azt hiszem BBlink folyamat fut a háttérben, még ha maga az alkalmazás, nincs is a képernyőn.
    (Érdekes, hogy mióta Win 8 van azóta viszont maga a PC nem mindig látja a telefont, pedig Win 7 alatt külön meghajtóként láttam a belső memóriakártyát és a külön kártyát is.)

    3. USB háttértároló mód. Bekapcsolod ezt a módot, rádugod a gépre és USB-s háttértárként látszik a gépben lévő MEMÓRIAKÁRTYA BBLINK NÉLKÜL, sőt ilyenkor a BBLINK nem is látja a telefont.
    Ja, hogy nincs memóriakártyád, akkor ez sem megoldás...
    (Egyébként pl. egy 8GB-os microSD kártya 2-3.000 Ft közötti összeg, nem egy nagy beruházás, viszont bármikor jól jöhet még a jövőben.)

    És most jön a lényeg.
    Miközben a fentieket megírtam, az ÁLTALAD LEÍRT módszerrel elkezdtem feltölteni 140db (kb. 600MB) fényképet a telefonról, hogy lássam mi lehet a gond.
    Tehát:
    Telefon belső kártyáján a képek, Onedrive alkalmazást megnyitottam, kitallóztam a képeket a telefonon, kijelöltem őket, másolás, webes Onedrive mappa kitallózása, beillesztés.

    Most ott tart, hogy 400MB feltöltve a 600MB-ból és megy tovább...

    PC-n Onedrive-ba bejelentkezés, láss csodát, tényleg ott szaporodnak a feltöltött képek.

    Szóval valami gond nálad lehet...

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz sz.balazs.95 #20935 üzenetére

    140db fájl (653MB) telefonról, Onedrive alkalmazással az általad leírt módszerrel egy menetben feltöltve a felhőbe. PC-n ellenőrizve, ott vannak.
    (lásd. 20927-es hozzászólásom).

  • ViZo72

    tag

    válasz Kolondrum #21729 üzenetére

    A BB Link nálam is érdekesen működik, WIFI-n többnyire azt mondja, a készülék nincs csatlakoztatva.
    A háttérben futó BB Device Manager szerint sincs csatlakoztatott készülék.
    A Win 8.1 alatt sem jelenik meg meghajtóként a telefon (Win 7 alatt még mintha rendben lett volna korábban.)
    (Telefon WIFI-n , PC madzagon van a routeren, mint nálad.)

    Mindeközben viszont ha a telefonról a fájlkezelőben rátallózok a PC-re, akkor a telefon látja a PC-n lévő megosztott mappákat, mégpedig azt, amit a BB Linkben a "Távoli fájlhozzáférés" menü alatt megadtam.
    A kapcsolat tehát él, csak a Windows nem tud róla.

  • ViZo72

    tag

    válasz Kolondrum #21743 üzenetére

    Szerintem meg OS gond, hiszen a BB is tudja, elismeri, hogy a probléma létezik...

    December óta van meg a telefon (STL-100-1), kb. fél éven át nem volt semmi WI-FI probléma (pedig egy ősrégi sokat szidott TP-Link a router), amíg nem jött meg az a bizonyos frissítés.
    (Még csak nem is a legújabb frissítés, mert az még nem ért ide hozzám, hanem az 1-el előző, itt tartok most: Szoftverkibocsájtás: 10.2.12941. )

    És utána jött ez a hír:

    [link]

    "A BlackBerry elismerte a hibát és már dolgozik a megoldáson, legalábbis ezt írja BBM-csatornáján Micahel Cewley, a cég egyik exhibicionista vezetője, aki szerint egyébként végleges megoldás a 10.3-as operációs rendszer érkezése után lesz erre a hibára, de addig is legalább megpróbálják csökkenteni az előfordulási valószínűségét. Szóval ha téged is sújtott már ez a probléma, kitartás, közel a megoldás!"

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz Novics #22501 üzenetére

    Az e-mailek törlésénél az a 2 lehetőség van, hogy csak a HUB-ból törölje a levelet vagy a HUB-ból ÉS a kiszolgálóról is törölje.
    (Valahol be lehet pipálni, hogy mindig ugyanazt tegye törlésnél, onnantól nem kérdezi többet, csak megteszi a kiválasztott módon.)

    Ha túl hosszú a sor amit kiír és nem fér ki a kijelzőre a mondat vége (én is jártam így), fektesd el a telefont, ezzel elfordul a kijelzőtartalom is így már legtöbb esetben végigolvasható a mondat.

    Gesztusvezérlésről nyilatkozzon az, akinek volt egyéb simogatós telefonja is, de
    tudtommal itt néhány funkcióval többet tud a "simogatás" mint más platformokon,
    bár sok mozdulat nyilván ugyanaz:
    - képernyőzár feloldása
    - teljes képernyőn futó alkalmazások háttérbe küldése
    - HUB elérése, megtekintése bármely, teljes képernyőn futó alkalmazás mellett
    - HUB újraindítása simogatással
    - Olvasott/olvasatlan üzenetek szűrése a HUB-ban 2 ujjal (mint a nagyítás a böngészőben)
    stb...

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz DeerDawe #22916 üzenetére

    Szerintem több ilyen program van ami rezgéssel jelzi a hívás létrejöttét és bontását, pl. a LED villogtató vagy a hívás rögzítő programok egy része is tudja ezt a funkciót "mellékfunkcióként".

    Egy ideig én is használtam de úgy tűnik a rezgést szépen átveszi a mikrofon is, mert többen megkérdezték a hívás elején, hogy mi volt az a búgás amit hallottak.
    (A hívás bontásakor a már nyilván nem hallják, az tehát elvileg nem zavaró senkinek, csak az meg nem mindig állítható külön, hogy csak bontáskor rezegjen.)

  • ViZo72

    tag

    válasz hsrasus #23194 üzenetére

    Off:
    Hozzád hasonlóan én is többet olvasok itt, mint amit írok ide, viszont természetesen napi szinten követem az eseményeket, hiszen Z10-es telefonom van, érdekelnek a vele kapcsolatos infók.

    Teljesen egyetértek a véleményeddel (a korábbival is: 23144), ezekben pedig különösen egyetértünk:

    1. "az emberek olyan szinten védenek gyártókat, termék típusokat (vagy akár politikai pártokat, vallási irányzatokat), mintha a saját dédelgetett gyermekük lenne".
    Autós fórumokon is ugyanez megy, emberek mennek "ölre" egymással, hogy a gyártók helyett védjék a termékeket és bizonygassák saját választásuk helyességét, mint egyedüli jó megoldást.
    (Politikai fronton is ez megy, pedig azok aztán végképp nem érdemlik meg, hogy egymással harcoljunk miattuk).

    2. sasa134-nek írtad: "Nem tudom, hogy esetleg amiatt, mert külföldön élsz, de megvan benned, ami a legtöbb itthoni honfitársunkból hiányzik és ez az elfogadás, tolerancia."
    Valóban Ő az egyik legkorrektebben hozzászóló ember (talán eleve ilyen, talán a külföldi életmód is befolyásolja, ez nekem is eszembe jutott), emellett persze lehet mindenkinek nehéz napja és nem mindig sikerül higgadtan válaszolni a kérdésekre / állításokra... (Ez volt a sasa kibeszélő :-) )

    Viták persze mindig lesznek, nincs is ezzel semmi baj, nem látjuk egyformán a dolgokat még ugyanazon készülék kapcsán sem, de talán próbáljuk meg közös erővel minimalizálni azok elburjánzását.
    Mielőtt egy provokatív, vagy butának tűnő, esetleg sokszor ismételt kérdésre válaszolnátok és nagy lendülettel leírnátok ami elsőre kikívánkozik, vegyetek nagy levegőt és finomítsatok rajta, hogy ne késztesse visszavágásra az illetőt :-)

    Telefonnal kapcsolatban (mivel nekem a Z10 az első okos telefonom) én szívesen látom olyanok véleményét is itt, akiknek volt vagy van többféle telefonjuk, többféle OS-el és lehetőségük van összehasonlítani az egyéb gyártók termékeit a Z10-el (lévén, hogy ez Z10 topik).
    Nyilván vannak előnyök, hátrányok, de ha a leírás korrekt hangnemben történik, szerintem senkinek nem kell felkapnia a vizet.
    Biztosan van sok dolog amit a BB jól csinál és mások rosszul, illetve fordítva, csak éppen mivel nem vagyunk egyformák nem mindig egyeznek a vélemények, álláspontok...

    Véleményen szerint a Z10-es vagy leendő Z10-es tulajok számára ez egy nagyon hasznos topik, főleg ha ha témánál maradunk és nem veszekedéssel töltjük meg az oldalakat...

  • ViZo72

    tag

    válasz -KP- #23719 üzenetére

    Z10-en nekem ez van fent: MyScreen.

    [link]

    2db-os: 1 fényes, 1 matt fólia,

    A fényeset használom, a mattot még nem próbáltam.

    Talán nem olcsó, de én nagyon elégedett vagyok vele, mert:

    - Nagyon könnyen felrakható, ha szépen lassan csinálod, szinte magától, buborékmenetesen felsimul.
    (Talán én vagyok a béna, de az olcsóbb fóliákat sosem tudtam szépen felrakni semmire, ez meg simán felment, kínlódás, kapargatás, simogatás nélkül).

    - Szépen, pontosan illeszkedik az előlapi kameránál és érzékelőknél is.
    Ha nagyon alaposan megnézem, talán körben van egy pici keret, amennyivel kisebb a kijelzőnél; ez kb. 0.5-1mm között lehet, viszont ha csak úgy leteszed bárhová a telefont, nem látszik fóliázottnak.

    - Állítólag leszedhető és vizes átöblítés után újra felrakható (nem próbáltam).

    - Napfényben is szép és jól olvasható marad a kijelző (kivéve persze ha pont a napot látod tükröződni rajta. :-)

    - December óta van fent, azóta is karcmentes, teljesen újszerű állapotú a fólia (és szerencsére a telefon is).
    Igaz, tokban hordom a telefont de nem foglalkozom vele kiemelten, úgy gondolom teljesen átlagosan használom, nem babusgatom.

    Ami hátránya, hogy ez is gyűjti az ujjlenyomatokat, gyakran törölgetem de szerencsére erre nem kényes, könnyen letörölhető és nem viseli meg a fóliát...

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz Kolondrum #23745 üzenetére

    Javítom helyetted: NEKED nem ér ennyit.
    (Van aki meg 180.000-ért vette a Z10-et, másvalaki meg külső akkubankokkal bajlódik :-) )

    Én viszont örülök, hogy ez végre bevált, ha összeszámolom a korábbi próbálkozásokat (nem csak erre a telefonra vonatkoztatva), valószínűleg ennél több pénzt (és időt) pocsékoltam olcsó fóliákra.
    No meg kínlódhattam a felrakással és a végén előbb vagy utóbb szedhettem le mert vagy csúnya volt, vagy a használatot akadályozta (pl. érzéketlenné vált az érintőkijelző, kellemetlen, tapadós volt a tapintása stb.)...

    Szóval ami engem illet, ha a későbbiekben szükségem lesz rá valamilyen eszközre, ezt a fajtát (is) fogom keresni.
    (Persze van esély rá, hogy ugyanezt akár olcsóbban is be lehet szerezni.)

    Megírod Te is, hogy mit használsz (típus, ár, beszerzési forrás) ezzel segítesz a kérdezőnek meg mindenki másnak is akit érdekel még...

    (Ez pont olyan mint a telefontok vagy egyéb kiegészítők témaköre, kinek mi jön be, kinek mi a megfizethető vagy ár érték/arányos. Próbáljunk segíteni egymásnak tapasztalatokkal...)

  • ViZo72

    tag

    válasz embe #23841 üzenetére

    Bár ez inkább a szoftveres topikba való, de...

    Időkép alkalmazás valamelyik korábbi verziója ment nálam, bár ritkán használtam, inkább csak kíváncsiságból tettem fel...
    Persze az a verzió sem futott tökéletesen, ha elindítottam, állandóan értesítéseket küldözgetett a HUB-ba, hogy hány fok van stb., lassú is volt, illetve néha váratlanul leállt...

    Most frissítettem SNAP-ból, na azóta nem megy, bár maga a letöltés is gubancos, legalábbis nálam.
    (A letöltés megkezdése előtt még 2.3.3 verzió van írva (22MB), letöltés közben már csak 15MB-os és 1.0.0.45 verzió akar települni...)

    Ami elveszi az ember kedvét az Androidos appoktól BB-n:

    - Ami egyáltalán fut, abból is sok van ami nehézkesen, döcögősen és instabilan megy (persze lehet néhány kivétel).

    - Ha jön egy OS vagy alkalmazás frissítés, nem tudhatod hogy ezt követően is futni fog-e.

    - Érdekes hozzáférési engedélyeket kérnek az alkalmazások, amelyeket ha nem adsz meg neki, többnyire el sem indulnak.
    Pl. a most kipróbált Időkép alkalmazás miért akar hozzáférni a telefonon tárolt képekhez, zenéhez egyéb fájlokhoz és a felhős tárhelyekhez?
    Persze ezt valószínűleg az OS különbség okozza, gondolom csak ilyen áron sikerül futásra bírni őket, ilyen áron viszont nem kell, nem létszükséglet...

  • ViZo72

    tag

    válasz embe #24052 üzenetére

    10.3-ról Sasa is linkelt korábban egy jó kis összefoglalót, azt hiszem ez volt az.

    [link]

  • ViZo72

    tag

    válasz d3kk #27222 üzenetére

    Így van, a rezgést hallják a "vonal" másik végén.

    Nekem még a gyári 10.2 van fent és a Powertools alkalmazást használom a LED "színezésére", de tud hívás fogadásakor és befejezésekor is rezegtetni 1-et.
    Ennél a funkciónál nem a csengőhang helyett, meg mellett rezeg, hanem akkor amikor mindkét fél felvette a "kagylót" és lehet beszélni, tehát gyakorlatilag 1-1 rezgéssel jelezte a beszélgetés kezdetét és végét.
    Persze ilyenkor már a mikrofon is aktív és többen megjegyezték, hogy valami fura búgó hangot hallanak a hívás elején.
    Szóval úgy tűnik a rezgést is meghallja a mikrofon és zaj formájában továbbítja is...

  • ViZo72

    tag

    válasz margithid #27792 üzenetére

    Nálam megy 10.2.1.2977 alatt is a megvásárolt Neutron playerrel az SD kártyáról játszás...

    Nem mondom, hogy egyszerű, de működik.

    Nálam a zene:
    SD kártyán/Music mappában/ előadónként

    Így próbáld meg:

    1. Neutron elindít

    2. A főoldalon, a jobb felső sarokban lévő ikonra böksz.

    3. A megjelenő menüben (Műfajok, zeneszámok stb...) megkeresed ezt, (nekem legalul van): "Források"

    4. Forrásokon belül (ez vagy üres vagy nem) legalul középen van egy "+" jel.

    5. Fájlrendszer / Hálózat /UPnP menüből kiválasztod: "Fájlrendszer"

    6. Megjelenik egy mappa ikon, arra bökj rá (semmi név nincs, csak egy ikon).

    7. A megjelenő mappalistában keresd meg: "sdcard"

    8. "sdcard" mappán belül: "external_sd"

    9. Innen már az sd kártya mappaszerkezetét látod, nekem a "music"mappában vannak almappába rendezve az albumok. DE nem megyek beljebb, hanem a music mappa melett komaz albumok, a music mappába már nem megyek bele, hanem mellett rányomok a most még szürke gombra.
    Egy piros pötty jelenik meg, ezzel kiválasztottam a mappát.

    10. Alul a pipa jelre bökve "leokézom" a választást.
    Ezzel a lejátszó beindexeli a music mappa tartalmát és kész is...
    Innentől már a főoldalról indulva is megtalálható a tartalom akár az albumok, akár a műfajok csoportokban is...

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz margithid #27805 üzenetére

    Keress ilyet a BB Worldben: NoTag Player.

    Egyszerű felület, látja az SD kártyát és ingyenes... (Built for BB)

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz margithid #27809 üzenetére

    Nem kell importálni, playlistet csinál belőle.

    1. "Add playlist"

    2. Jobbra lent "Több"

    3. "Add files"

    4. Kitallózod a médiakártyán a zene mappádat és hosszan rányomsz.
    A jobbról feljövő menüből "add to playlist" ikon.

    5. "Close"

    Az összes zenét beömleszti egy lejátszási listába.

    Ha külön előadónként szeretnéd, akkor külön mappákban legyenek az előadók és minden mappának külön playlistet kell csináltatni vele szerintem.

    Most töltöttem le, szóval nem próbáltam túl sokat...

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz exchanger #28583 üzenetére

    Van pár hívásrögzítő alkalmazás; én többet is próbáltam (PhoneTap, Call Recorder) de mindegyiknek ugyanaz a fő baja: míg a saját hangodat jól hallod, a másik fél nagyon halkan hallatszódik a felvételen.
    (Z10, 10.2.1 OS)
    Nálam most a fizetős Call Recorder fut (kék hátteres telefon ikon a Worldben), szépen észrevétlenül teszi a dolgát, rögzíti a hívásokat, csak sajnos halkan....

  • ViZo72

    tag

    válasz Polarstar #29464 üzenetére

    Tessék, csak azért, hogy láss ilyet is :-)
    (Z10 STL-100-1, 1éves akkuval, szerda reggeltől csütörtök estig.)

    Ok, nem nagyon volt használva, pár Whatsapp üzenetváltás, kis e-mail olvasás volt csak...

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz odrif #29814 üzenetére

    Az egyik megoldás, amit írtak is előzőekben, hogy a számítógépet vagy telefont hozzá lehet párosítani az okos TV-hez a Youtube-on keresztül.

    www.youtube.com/pair

    TV-n is el kell indítani a Youtube alkalmazást, beállításokban kikeresni az eszközpárosítást, ahol egy kódot fog kiírni, ezt kell megadni a fenti Youtube oldalon.

    Sajnos elég döcögősen megy a dolog ha Youtube videót akarsz lejátszani telefonról (legalábbis nálam, Z10-en és Samsung okos TV-n).
    Párosítás után a TV-n futnia kell a Youtube alkalmazásnak, hogy lejátszhasd a videót.
    Telefonon a böngészőből elindítva, a Youtube videó jobb alsó sarkában rá kell bökni, hogy a TV-n szeretnéd lejátszani.

    PC-n ez még csak csak működik, de a telefonon (böngészőben megnyitva) a videó ablakban sokszor meg sem jelenik a "TV lejátszás" opció.
    Vakon tapogatom, bökdösöm a jobb alsó sarkot, aztán ha szerencsém van felbukkan a "Lejátszás TV-n" opció és ha megint szerencsém van, sikerül is eltalálni az apró betűs gombot...
    (Szerintem előbb PC-n notebookon próbáld ki, hogy lásd, hogy működik.)

    Szimpatikusabb lenne, ha úgy működne, mint a BB beépített videólejátszója.
    Ott elindítod a videót, aztán az opciók között ráböksz, hogy "Lejátszás ezen: TV" és már megy is.
    Nem kell párosítani, nem kell kapcsolgatni a TV-t, átvált a videóra akkor is, ha éppen TV műsor megy (Samsung 40H6400-on legalábbis).
    (Mondjuk a telefon így is sokszor "ismeretlen" hibát dob és nem indul el a videó lejátszása, nem tudni miért, de így kellene működnie viszonylag egyszerűen.)

    Elképzelhető, hogy van olyan Youtube alkalmazás, amelyik tudja ezt hasonló módon...
    Lehet, hogy az Androidos telefonokon is így megy, a megfelelő alkalmazással.

    (FastTube alkalmazással próbáltam, de nincs ilyen funkciója, vagy nem találtam meg.)

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz Coc@s #30067 üzenetére

    Kell a mágnes hozzá? Nem azért van az zöld, ragacsos felület, hogy önmagában megfogja a telefont? Vagy magában túl gyenge hozzá?
    Ha a mágnest és a ráaggatott telefont is megfogja tokostól, elég erős kell legyen magában is nem?

  • ViZo72

    tag

    válasz beloadjoker #30859 üzenetére

    Valóban van újabb verzió, pár napja jelent meg, napok óta erről szól most a fórum.

    Viszont ha így kell rákérdeznie, hogy mit tegyen az újabb verzióra frissítéshez, akkor szerintem jobb ha nem keres alternatív módot, hanem megvárja amíg jelzi a telefonja az elérhető frissítést, vagy a gépére telepített BBlink szoftverrel megtalálja a 10.3.1 verziót.

    A frissítéseket nem egyszerre kapja meg mindenki, napok (sőt talán hetek) is eltelhetnek mire végigmegy minden készüléken a frissítési hullám (ráadásul a telefonszolgáltatótól is függhet a dolog).

    Vannak ugyan egyéb módok a frissítésre, de azok inkább "telefonbuherálásban" jártasabbaknak valók, ők viszont itt visszaolvasva is megtalálják a választ, hogy mik ezek a lehetőségek.

    Szerintem aki nem biztos a dolgában várja meg a "hivatalos" úton érkező frissítést, azzal elvileg nincs különösebb teendő, a telefon vagy a BBLink szoftver elvégez mindent.

    Az egyik mód leírása:
    [link]

    Ha érti miről van szó akkor rajta (saját felelősségre, adatmentés után), ha nem érti, inkább ne vágjon bele...
    (Több, mint 1GB-os frissítésről van szó, a letöltés és telepítés időigényes dolog lesz, számítani kell rá.)

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz BRQD #30868 üzenetére

    Esetleg még megnézheted, hogy a Windows névjegytárban nincsenek-e meg a hiányzó névjegyek, mert azzal is összeszinkronizál a telefon, ha a BB Linkben ez be van állítva a "Partnerek/Naptár" menüben...

    (Valamivel csináltam olyan mentést IS a telefonos névjegyekről, amely "vcf" fájlokat hozott létre minden névjegyből külön. Ezeket a Windows is megnyitja, így ha az egyéb "spéci" mentések valamiért nem működnek akkor is könnyen kiolvasható ezekből a keresett szám. )

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz DeusHun #30931 üzenetére

    Erre mondjuk elegáns (és automatizált) megoldás lenne a "Geofencing" funkció.

    - Megadod a lakás (vagy munkahely, vagy mindkettő) GPS koordinátáit
    - Megadod a koordináták hatókörét (pl.20m)
    - Beállítod, hogy mi történjen ha eléred az adott körzetet: pl. hangprofil váltás, WIFI: On/Off, BT: On/Off stb...

    Nem kell hozzá NFC tag sem, csak bekapcsolt GPS.

    Pl. a Powertools alkalmazás is tud ilyet, bár én magam nem próbáltam még ki.
    Azt viszont látom, hogy sajnos pont a mobil net ki/be kapcsolást nem kezeli...

    Talán más hasonló alkalmazás viszont tudhatja azt is.

    Powertools > Geofencing beállítás, mikor eléred az adott GPS koordinátákat. :

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz solties #30923 üzenetére

    Egyértelműen a SIM-re mentéssel van a baj.

    Régi szokás szerint én is próbáltam a SIM-re IS menteni a kontaktokat, gondolván, hogy ha a telefonnal történik valami, ott vannak a SIM kártyán a nevek, legfeljebb átteszem másik telefonba (akár a régi "buta" készülékbe) és minden ok.

    Csakhogy ezekkel a mai készülékkel hozzászoktunk, hogy ezerféle adat felvihető rájuk:
    pl. nagyon hosszú, ékezetes nevek, több telefonszám egy névhez, becenév, e-mail cím, facebook account stb...

    A SIM kártya már eleve az ékezetes neveknél bajban van (a név hosszát illetően), szóval úgy tűnik elavult a SIM-re mentés.
    Feltűnt viszont, hogy nekem is voltak korábban hosszabb nevű mentéseim SIM kártyára,
    szóval most próbálgattam kicsit.

    A helyzet változó:
    - Ha nincs ékezet a névben, akkor 15-16 karaktert enged menteni (vezeték és keresztnév összesen).
    - Ha "á" betű van a névben, akkor már CSAK 7 KARAKTERT enged!

    Pl. az "é" betűvel nincs gondja, a többi ékezetet meg már nem próbáltam, ennyi "bizonyíték" elég is volt.
    Szóval az ékezetes karakterek SIM-re tárolása nem egyforma ezek szerint, némelyik több helyet igényel a "kódolás" során, csak ez persze nem látszik.

    Szóval célszerű a telefon memória mellett máshová menteni és NEM a SIM-re.

    Jobb esetben csak nem tudod lementeni SIM-re az új nevet, mert panaszkodni fog a hossza miatt.

    Rosszabb eset, mikor a telefonból egyszerre küldöd át a neveket a SIM-re egy másolással.
    Ha hosszú, vagy ékezetes a név (pl. pont "á" betűs) akkor nagyon könnyen az lesz a vége, hogy a SIM kártyán lesz pl. három db "KOVÁCS" nevű névjegyed, de nem tudod megmondani, hogy melyik a Pista, Józsi, Jenő, mert az "á" betű miatt a SIM nem tárolja a név többi részét, hanem szépen leharapta a másolás során...
    (Jártam így a telefonra költözéskor, csak akkor még nem értettem miért, de most úgy gondolom ez lehet az ok.)

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz szeky81 #30911 üzenetére

    Szerintem itt is a SIM korlátokkal van a baj.

    (Tényleg nincs korszerűbb SIM kártya vajon?)

    SymbianOS esetében: ha a SIM-en név van de nincs telefonszám, csak azt tudom elképzelni, hogy a telefonmemóriából egyszerre másoltad a számokat a SIM-re és ennek során esetleg nem a megfelelő mezőből másolódott ki telefonszám, így üres szám került a SIM-re.

    A telefonon ugye megadható akár több szám is, több mezőben egy névhez, pl. mobil, otthoni, munkahelyi, stb. viszont a SIM csak egy adott név mezőhöz egy adott szám mező tartalmát várja gondolom...
    (Én is másoltam SIM-re nemrégen, de nekem át is mentek, kivéve, hogy volt amit leharapott az ékezetek miatt.)

    Úgy sejtem akkor is lehet gond a több helyre mentéssel vagy átmásolással, ha már eleve össze vannak kapcsolva a kontaktok, mert a különböző mentési helyek (SIM, google címtár, Windows címtár,stb.) nem feltétlenül képesek ugyanazokat az adatokat fogadni.
    (Tudom, sokszor elég lenne a telefon memória - SIM párosítás, de úgy tűnik ott a SIM a gyenge láncszem ma már.)

    Ha az adott kontakt összes elérhetőségét egy névjegybe kapcsolom össze (telefonszám, e-mail fiók, facebook, twitter stb.), hogy ne kelljen külön megkeresni pl. a Facebook fiókban a névjegyet, akkor egy ilyen több helyről összekapcsolt névjegyet vajon hogyan ment SIM-re? Mi marad belőle?
    Ha a SIM kártya kezelése menüben a telefonmemóriából a SIM-re másolást választom, ott nem sokat kérdez, átmásolja amit tud és lesz ami lesz...
    (Mondjuk arra figyelmeztet, hogy nem fog minden átmenni.)

    A névjegyek rendezésénél, pl. ha egy Facebook account-os névjegyet összekapcsoltam ugyanazon illető telefonszámos névjegyével, akkor az összekapcsolt névjegyet nem tudtam a Gmail névjegyek fiókjába átmásolni a telefonon, mert nem jelent meg a másolás gomb. Szétkapcsoltam a névjegyet és máris másolható volt...
    Nyilván valami nem kompatibilis a 2 féle névjegy adatszerkezetében, ezért nem engedte másolni a telefon.

    Szóval a sok okosság okozhat azért bonyodalmat...
    (Tudom, nem mindenki használ Facebookot, csak egy példa volt, gondolom egy másolás során ugyanígy okozhat bonyodalmat egy névhez több telefonszám vagy több e-mail cím hozzárendelése...)

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz aate #31007 üzenetére

    Az Ikon és a címkéje ott van az általad beillesztett képen is legalul: "Speciális"

    Ha kikapcsolod az ikoncímkét, akkor az ikon alól eltűnik a szöveg és csak akkor jelenik meg ha hosszan rányomsz az ikonra.

    Ahol az ikon van, az a sáv a műveletsáv.

    Ugyanezen a képernyőn nem tudod tesztelni, de pl. a névjegyzékben, vagy a HUB-ban (a sok e-mail között) a függőleges görgetésnél tapasztalhatod, hogy eltűnik a műveletsáv vagy fixen ott marad a görgetés alatt, attól függően, hogy van beállítva a csúszka.

    Megelőztek 2-en is :-)

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz lpburny #31036 üzenetére

    Azért ez érdekes mekkora különbségek vannak.

    Z10 STL-100-1, (lassan 1,5 éves akkuval)
    (Akku töltéskor mindig 100%-ra megy , kikapcsolni valahol 10% alatt kapcsol ki, de nem szoktam addig várni, 20% alatt töltőre teszem.)

    10.2-es gyári szoftverrel:
    Hozzád hasonlóan reggel lehúzom töltőről, nap közben alig használom (csak némi magántelefon meg üzenetküldés), 3G/2G, WIFI, mobilnet állandóan bekapcsolva (e-mailek, üzenetek jönnek mennek de alapvetően nem nagy az adatforgalom).

    Este 10-20 perc netezés, BBM csatorna olvasás, estére éjszakai üzemmód és így volt 2 nap üzemidő.
    (Nap végére kb. 60%-ra merült, ekkor még nekikezdtem a második napnak, de a harmadiknak már nyilván nem...)

    10.3 gyári szoftverrel:
    1 hete van fent, szokni kell még.
    Vannak ugyan hibák, de az üzemidő NÁLAM az előzőekben leírt használat mellett, úgy tűnik tovább nőtt.
    A telepítést követő 1-2 napban nagyon merült, estére tölteni kellett, de most pl. ez a helyzet:

    Péntek reggel 8 óra körül vettem le töltőről és most szombat 13 órakor még 70%!
    Ha így marad (és nem merül fel a használatot veszélyeztető hiba) én elégedett leszek.

    (Google áruházból van fent full Androidos Viber és Wazze, kíváncsi voltam mennyire szopják az akkut alattomosan a háttérből, de eddig úgy tűnik semennyire.
    Viber ugyan nem épült be a hubba, "láthatatlanul" fut a háttérben, de ha üzenetem jön, feldobja az ablakot, tehát működik.
    Wazze nem volt még élesben próbálva, csak nyomkodtam kicsit, mert 10.2 alatt rendszeresen leállt az Androidos verzió.)

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz Because #31052 üzenetére

    1. A "Kapcsolatok" ikon > beállítások részében "Fiók megjelenítése a partnerlistában" résznél be van kapcsolva a SIM-kártyán lévő partnerek gomb?

    2. Ugyanebben a beállítás részben próbáltad importálni esetleg a SIM kártyán lévő partnereket?
    (Hátha így mégiscsak talál valamit.)

    Persze egyszerűbb egy mentésből visszatölteni, mert ugye van mindenkinek rendszeres mentése a telefonján, PC-jén, notebookján lévő fontos adatokról?

    Bár én is szerettem SIM-re mentegetni a neveket, de kezdem belátni, hogy túl sok korláttal jár, nem érdemes építeni rá.
    (Ékezetes és hosszú nevek, főleg a kettő együtt gondot jelentenek, 1névhez több telefonszám is probléma stb...)
    Csinálok inkább többféle formátumú mentést és azokat töltöm vissza ha gond van.
    (BBLink mentés, Windows névjegyzék szinkron, Gmail névjegyzék szinkron, egyéb backup szoftverek stb...)

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz Because #31057 üzenetére

    Legegyszerűbben:

    Nem a telefon beállításoknál, hanem "Kapcsolatok" ikon a képernyőn (kék háttér, fehér alak benne).
    Megnyílik a névjegyzék, fentről lehúzod az ujjad és megjelenik a beállítások ikon.
    Ott vannak azok amiket írtam.

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz DeusHun #31060 üzenetére

    Ha elég világos környezetben vagy (ilyenkor nyilván nagyobb fényerő kell), nyiss meg egy világos hátteres ablakot a telefonon (pl. valamelyik beállítás menüt fehér háttérrel).

    Takard le a kijelző feletti érzékelőket a kezeddel, 1-3 másodperc alatt szép lassan sötétedik valamennyit a kép.
    Ha leveszed a kezed, akkor visszaugrik a nagyobb fényerőre.

    De ott a BlackBerry Virtual Expert szoftver amivel tesztelheted az érzékelőket is.
    (Igaz, ugyanerre fog kérni, hogy takard le az érzékelőket :-) )

  • ViZo72

    tag

    válasz Because #31065 üzenetére

    Nem, Te a másik ikonra a "Telefon"-ra böktél, én meg a "Kapcsolatok" ikonról beszélek.

  • ViZo72

    tag

    válasz szeky81 #31088 üzenetére

    Wallpaper Swap nevű BBM csatorna elég jó gyűjtemény, jó minőségű képek minden témában, szerintem onnan van ez is.

    De azért feltöltöttem ide, nem tudom a csatornán belül hogy lehet megtalálni.

    [link]

  • ViZo72

    tag

    válasz Polarstar #31092 üzenetére

    Nem a csatorna megkeresésére írtam, hogy nem tudom hogyan kell, hanem a csatornán BELÜL valamit.
    Egy háttérképet szedtem le onnan jó régen és most azt kérték tőlem, erre írtam, hogy nem tudom, hogyan lehet a csatornán BELÜL megtalálni...
    (Egy olyan csatornáról van szó, ahová háttérképeket lehet beküldeni, azokat teszik közzé ömlesztve...)

    [ Szerkesztve ]

  • ViZo72

    tag

    válasz kárátékutyá #31138 üzenetére

    Lásd korábbik hozzászólásomat ( 31040 )

    Most is mutathatnék hasonló képet, ma reggeltől (8 óra) mostanáig (22óra) 84%-ra merültem, 10.2-vel ez kb. 65% volt.
    (Egyébként nem tűnik kijelzési bugnak, ugyanolyan felhasználás mellett tényleg hosszabbra nyúlik időben a töltöttség, nem kapcsol ki a korábbinál hamarabb, vagy váratlan értékeknél, legalábbis a frissítés óta történt pár töltés ezt mutatja.)

    Persze nem beszélhetünk még hosszabb távú (pl. hónapok) tapasztalatairól, amikorra is lassan "megtelik" újra a rendszer alkalmazásokkal...

    NEM VÉDEM a 10.3-at, főleg mert vannak benne hibák és ezért is haragszunk rá, de a jelenlegi üzemidőm tetszik.
    Az is lehet, hogy nálam működnek valamennyire az energiatakarékos funkciók, aki viszont aktívabban használja azoknál ez nem játszik...

    A 10.2 egy jól bevált rendszer volt nálam is, nem tudom mi lenne, ha most azt tenném vissza és üzemidőt néznék, megint a tiszta rendszeren.

    Sokkal érdekesebb (és szomorúbb), hogy ugyanazon készüléktípuson belül elvileg wipe és újrabelakás után is ekkora a szórás.
    Van amelyikünknek javult, van akinek romlott, míg másnak nem változott a helyzet akkuidőben.

    Ha kizárjuk a felhasználói oldalt akkor vajon mi lehet az oka?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák