Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SentryGun

    aktív tag

    "...felbontása 1366x768 pixel, amely a mai „retina” világban lehet, hogy nem valami kiemelkedő..."

    Akkor egyelőre marad az iPad 3. Majd talán a Surface 2 már HD-vel és USB 3.0-val jön... Csak a felbontás miatt nem cserélek, pedig nagyon szimpatikus az OS, és a készülék is. Az i5-ös modell (full W8-cal) nekem személy szerint felesleges, mert laptopom meg van. Valahol még azt olvastam (talán a plastikon), hogy full Office-t adnak már az RT mellé is...

    Mindenesetre nagyon érdekel továbbra is a koncepció. Kíváncsian várom a megjelenés utáni teszteket.

    [ Szerkesztve ]

  • SentryGun

    aktív tag

    válasz Zanik #23 üzenetére

    Én is, ha cserélek az nem most lesz. Nálam a magas ppi minimum elvárás, viszont az mellette szól, hogy ugyan az rendszer futna rajta, ami desktopon is. (Meg persze a plusz usb, microSD, és HDMI port - átalakító nélkül.) A billentyűzet pedig egy praktikus extra.
    Ezért megvárom a Surface 2-t, addig az alkalmazásbolt is bővül, és kijavítják a jelenlegi - még nem ismert - hibáit... Mondjuk ha lesz az app storeban egy jó pdf olvasó, és egy jó videolejátszó progi, akkor a többi nem különösebben érdekel. Játszani egyedül pasziánszozok, az pedig minden appstore-ban van.

  • SentryGun

    aktív tag

    válasz Zanik #54 üzenetére

    "Mert annyira márkahű/márkaellenes nem vagyok, hogy emiatt bármilyen kütyüt zsigerből utáljak."
    Ez rám sem jellemző egyáltalán: Mindhárom rendszert használom (win/ios/android), az én szintemen mindegyik tökéletesen kielégíti, amire szükségem van.

    "Szóval inkább kivárok, 1 évig tuti elleszek az iPad-del, ha lesz tőle jobb, akkor esetleg váltok..."
    +1, én ugyanígy látom a dolgot.

    Az egyedüli, amiért nagyon várom, hogy mit hoznak ki végre a win vonalon, hogy esetleg egységesíteni (desktop/tablet/mobil) tudnám az appjaimat egy olyan rendszeren (azaz újra megvásárolni egyes dolgokat), amit évtizedek óta ismerek és használok. Mert így most két appstore-ban vannak vásárolt appjaim, ami valamennyire köti az embert készülékváltásnál. Másrészt a Win nyitottabb a szememben.
    A másik megoldást az apple vonal jelenti, amire bármennyire is szuper, egyszerűen egyelőre nincs kedvem kiadni annyi pénzt. (A másik, hogy az sem tökéletes, és vannak hátrányai.)

    Win7-ről most én sem fogok rögtön váltani, mert megint sok lesz szerintem a program kompatibilitási probléma (pl. nyomtató driver miatt 3/4 évet vártam a Win7-tel) az elején. Majd, ha már kiforrja magát. Most egyébként is mindenki Macbook Air retina frissítést vár a jövő hétre. Ha beleteszik a 13-as MBP vonalba is a retina kijelző, és nem kerül esetleg egy újabb vagyonba (értsd. belefér a jelenlegi 13-as MB sávba (1300 EUR)), akkor talán felkerül a kb két év múlva esedékes notebook váltási listámra.

Új hozzászólás Aktív témák