Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz tombar #108 üzenetére

    Nem a teljesítménnyel van gond a HD Graphics 2000-nél, hanem a terméktámogatással. Nézd az Opera 12 alpha VEGA gyorsítását ... az összes Intel IGP feketelistán van az OpenGL-es kódra. Egyszerűen nem elég jó a terméktámogatás. A hardver állítólag jó, mert a DirectX-es kóddal már nem kell tiltani. Ez lesz a végleges Opera 12-ben valszeg.
    A teljesítmény főleg Silverlight 5-re, WebGL-re, Flash 11-re és később a WebCL-re kell.
    Silverlight 5-re az Intel nem kínál teljes támogatást, míg az AMD és az NV igen. Ez a felület persze már halva született, de ha már létezik, akkor illene megírni rá a teljes supportot. Nem hiszem el, hogy erre pont az Intelnek nincs kapacitása.
    A WebGL az implementációfüggő. Az OpenGL-es támogatás mellett az Intel nagyon lassú, de pár böngésző ANGLE módot használ, ami DX-en keresztül megy, és ott már jó. Az AMD és az NV minden szempontból jó.
    Flash 11-re az Intel nem kínál teljes támogatást, míg az AMD WHQL, az NV pedig béta driver szintjén már igen.
    A WebCL lesz még egy para. Arra OpenCL driver kell. Az Intel azt csak az Ivy Bridge-től tudja támogatni, míg az AMD és az NV aktuális IGP/GPU-i már most megfelelnek erre, és működő driver is van.
    A teljesítmény szempontjából pedig bármelyikben tudsz írni olyat, ami egy erős VGA-t is kifektet noha valószínű, hogy erre nem kerül sor a valós weboldalakon, esetleg webes játékokban.
    Szintén vannak még a böngészős játékok között Unity-s és WebVisionös holmik. Az Intel egyiket sem támogatja, míg AMD-n és NV-n ez megoldott.
    Aztán vannak még projektek, pl.: Mozilla Paladin, ami HTML5-öt és WebGL-t használ, és az erre épülő webes játékok fejlesztését szeretné megkönnyíteni.

    Az igaz, hogy a legtöbb embernek elég a HD Graphics 2000 által nyújtott teljesítmény, de a terméktámogatás láthatóan elég gyenge a webes felületek szempontjából. Ez itt minőségi kérdés elsősorban.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák