Új hozzászólás Aktív témák
-
Maverick14
tag
Elvileg bármilyen programnyelvből lehet áramkört szintetizálni a Turing-Church tézis alapján.
Az FPGA-k programozhatósága miatt pontosan fordítva érdemes gondolkodni. Nem általános célú magok sokaságát, hanem a legszámításigényesebb funkciókhoz specializált műveletvégző egységeket érdemes megvalósítani. Ideális esetben az architektúrát szabod a feladathoz és nem a feladatot az architektúrához.
Jelenleg is vannak már olyan kereskedelmi forgalomban kapható programok (pl. Calypto Catapult C, AutoESL AutoPilot (őket másfél éve vásárolta fel a Xilinx)) amik natív ANSI C kódból tudnak áramkört generálni. A probléma az hogy pl. egy néhány műveletet tartalmazó sima for ciklust is nagyon sokféleképpen le lehet képezni egy áramkörre. Attól függően, hogy mekkora a rendelkezésre álló felület, mekkora áteresztőképességgel és mekkora késleltetéssel dolgozhat a rendszer.
Az OpenCL abban segít, hogy a programozó explicite meg tudja adni, mik azok a kernelek amik párhuzamosan futhatnak. A fordító ez alapján automatikusan legenerál egy architektúrát a kernelhez. A másik előny, hogy elvileg ugyanaz a kód fordulhat APU-ra is.
Mindkét FPGA-s cég dolgozik általános célú processzor és FPGA integrálásán. Az ARM Cortex-A9 MPCore magra építenek az Altera-nál az Arria V SoC és Cyclone V SoC a Xilinx-nél a Zynq sorozatban. Jelenleg úgy tűnik a Xilinx picit előrébb jár ebben, mert ES chip-ek már vannak és augusztustól elérhetők lesznek Zynq-es fejlesztőkártyák.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Elektromos autók - motorok
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Xbox tulajok OFF topicja
- Gaming notebook topik
- Komolynak tűnő gamepadekkel gyarapította palettáját a Razer
- Autós kamerák
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- További aktív témák...
- Intel Core i7-12700 12-Core 3.6GHz LGA1700 (25M Cache, up to 4.90 GHz) Processzor!
- i3-8100 -4 x3,6 ghz
- Intel Core i9-13900K 24-Core 4.3GHz LGA1700 (36M Cache, up to 5.80 GHz) Processzor!
- Új,bontatlan,dobozos, számlás,garanciás 7800X3D CPu.
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 6700K 4mag 8szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i5-8250U 12GB 512GB 14" FHD 1 év garancia
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad 320S-13IKB - i5-8G I 8GB I 128SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- LG OLED & OLED evo Televíziók -30%
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3017, 100% Akkumulátor
- Apple Watch SE 2020 ezüst, 44mm // Számla // Garancia // Válaszható szíj //
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest