Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Petykemano #33 üzenetére

    Így van.
    Fentebb szerintem sokan itt-ott elferdített tények alapján hoznak döntést.
    1. Az Apple cpu-i elég erősek egyszálas teljesítményben is.
    2. Az órajel nincs azonos szinten, de azért noti fronton az x86 sem annyira acélos, ott 3-4GHz volt eddig is a limit kb.
    3. Bónusz, hogy mostanában kezd terjedni a több mag ami szintén az arm többmagos design malmára hajtja a vizet szvsz. A 2/4 i7-ek kora épp most van leáldozóban és 4, de inkább 6 mag jön (és mégtöbb szál) jön notiban is.... úgyhogy az egyszálas üldözési mánia is épp most kezd átalakulni x86 fronton is. Nyilván itt ugyanaz igaz: csökkennek az órajelek (még ha az egyszálas Turbo marad is magasabb), jönnek a jobban optimalizált alkalmazások...
    4. Vagy nem jönnek... és itt rákanyarodhatunk az sw témakörre.
    Szvsz ez az egyetlen valós hátrány (és előny x86-on). De épp a fenti váltás miatt és mert amúgy is toldozott-foltozott maga az x86 is, előbb-utóbb valamit váltani kell. Ez előjött már a HSA/gpgpu kapcsán és szépen el is bukott a fenti érv alapján. Ezt én sem vitatom, a legnagyobb költség sw-ben átállni. De az idők végezetéig nem lehet halogatni, egyszer eljön az a pont ahol megéri, mert több a másik oldalon az előny.
    Ha a böngészős átlagfelhasználást nézzük akkor teljesítményben már rég megugrottuk a szintet. Nem mondok nagy hülyeséget ha azt mondom sokszor reszponzívabb az S10e-m levelezni/netezni, stb... mint az asztali Ryzen 7 8/16+NVMe+Win10 kombó.

    Itt visszakanyarodhatunk kicsit az egyszálas/abszolút teljesítményhez, hogy még tovább árnyaljuk.
    - Oké, hogy Geekbenchen kívül másban esetleg lemaradhat egy ARM proci, de ha a valós felhasználói progikat nézzük akkor mi a helyzet? Sokszor jobban futnak ezen a "szerencsétlen" többmagos, gyengébb egyszálas környezetben mint a szupererős x86-on. Innentől szerintem felesleges csak a bencheket nézni.
    - Épp a fent említett Adobe, CAD, stb... "hc" x86 progik azok amik már x86 alatt is a tákolt szar kategóriát képviselik, nem skálázódó, 10+ éves kódbázison. Produktivitásra épülő progik amik profitálnának bármilyen masszív párhuzamosításból de közben az 5GHz Trubos cpu-kat keresik alájuk pár párhuzamosított (mert egyébként használhatatlan) plugin mellett.
    - Mobil környezetben eddig sem a top teljesítmény volt az elsődleges cél. Az átlagot meg már lassan a középkat mobilok hozzák, nemhogy az ultrabook kategória. Ide elég lesz az ARM. Sok is. Cserébe jönnek a feature-ök amikre 15 éve pislogunk x86-on: always on, akkuidő... esetleg a sebességben is jobb felhasználói élmény, nem csak feature-ben.

  • sb

    veterán

    válasz sb #36 üzenetére

    Szóval összefoglalva: előnye lenne ennek bőven. Most is használható vagy azzá lehet tenni az átlaguserek számára szerintem mrá viszonylag egyszerűen ha a meglévő ios ökoszisztémát is idevesszük.
    Aminél meg nagy lenne a költség ott a jelenlegi x86 ökoszisztéma is dadog már egy kissé. Vagyis ott is pénzt kéne igazából beleönteni.
    szerk: És még egy. A 7.5% sem olyan kis szelet szvsz. Nyilván nem 80%-on kezdődik el a váltás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák