- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- OLED monitor topik
- Apple MacBook
- Fujifilm X
- Bluetooth hangszórók
- ROG Strix G16:Tökéletes harmónia
- Mégis mehetnek Kínába az áprilisban korlátozás alá helyezett AI gyorsítók
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
lui740
újonc
Hello. Nekem a felprogramozással van bajom. bárhogy próbálom valamire mindig hibát ír ki. Tudna valaki segíteni? Köszi előre is
-
ecchphoto
csendes tag
Sziasztok!
Szétbontottam egy jellegzetes fehér, gyufásdoboz méretű RGBW kontrollert, 12-24V tápigényű, 6A-ig hajt ledszalagot a szokásos csatlakozójával. Applikáció a Happy Light
Nem arduinojellegű a kérdés, de a történet hasonló.
Hülye fejemmel nem gondolkodtam előre így két dolgot rendeltem fárísztről a zíbéjről.1. ezt a komplett kontrollert
2. arduino uno klón + bt board + ismerőstől tranyós erősítőfokozat lesz tervezveA két pakk nagyjából egyenlő arra a célra ami nekem kell, android applikációval színes ledek variálgatása.
Az arduino nyitott valami, elvileg a másik is, csak nem annyira egyszerű, vagy csak nekem nem.A kis fehér dobozkával valamilyen formában kommunkál ugye az app, amit rá írtak, küldözgeti az RGB value-t valamilyen formában. Nyilván, hogy ha írok neki, hogy lécci csak a kimenetek specifikációját adja meg, nem fogja, szerzői joga.
A kis fehér dobozban egy Ti CC2540F256 Wireless SoC van, mellette természetesen az EEPROM.
Igazából, hogy mi van az EEPROM-ban nem is érdekel, mivel én is RGB értékeket szeretnék küldözgetni, csak nem szép szines apból csuszkákat tologatva örülve, hanem egy saját applikációval előállított értékeket.Tud valaki nekem abban segíteni, hogyan lehet RGB vezérlést írni egy ilyen SoC számára BT-on? Böngészgettem a 298 oldalas kezelésijét, de ezek nekem még nagyon sötét. Az applikáció többi része, ami kiszámolgatja nekem az RGB értékeket még algoritmustervezés alatt van, nekem most hirtelen arra van szükségem, hogyan tudom konkrétan erre a Ti Soc-ra megcímezni.
Előfordulhat, hogy a távolkeleti programmel kolléga belenyúlt az EEPROM-ba, akkor **szhatom?ui.: a közös nevező pedig egy 20W-os RGB fémhátú ledecske.
-
Andras_Cs
csendes tag
Sziasztok!
Keresek két olyan embert, akik szeretnek arduinokkal foglalkozni, a hozzájuk tartozó kütyüket próbálgatni és szívesen foglalkoznának ezzel napi 8 órában versenyképes fizetés mellett Budapesten. Olyan emberek jelentkezését várom, akik szeretnének egy fejlesztői játszótéren dolgozni a következő években és ehhez a tudásuk is meg van.
Ha érdekel a hardver építés és szeretnél saját eszközöket fejleszteni, van tapasztalatod arduino mikrokontroller programozásában, szeretsz kísérletezni, van műszaki érzéked, és jól beszélsz angolul, akkor írj nekem egy privát üzenetet. Jelentkezhettek két fős csapatban is, ha már van egy jól kialakult párosotok.
Várom a jelentkezéseteket, és további szép napot kívánok:
András -
Sleed
aktív tag
Nem tudom, ha be szeretném mutatni a projektemet, vagy segítséget kérni, nem valaki más blogposztjába rondítanék bele. Másrészt van egy pár blogbejegyzés, mind különálló komment szekcióval ezért megosztottnak érzem egy kicsit a dolgot. Gondoltam jobb lenne összefogni egybe.
-
Sleed
aktív tag
Sziasztok,
nyitottam egy Arduino témát, ha gondoljátok osszátok meg hogy éppen min dolgoztokÜdv:Sleed
-
tvamos
nagyúr
Csakomako!
Ha van itt valaki, es meg nem jott ra, es erdekli, akkor a ma esti nyomulas eredmenye:
A "\arduino-1.5.4\hardware\arduino\avr\boards.txt"-ben tudok hozza adni akarmilyen sajat PCB-t.
Innen kezdtem a nyomulast:
http://arduino.cc/en/Tutorial/ArduinoToBreadboard
A lenyeg az volt, hogy ATMega8 panelt internal RC-vel (quartz nelkul) bla-bla-bla...
(Persze, guruk tudjak, de hatha valakit erdekel valami uj projekthez.... mittudomen...)
Udv, Tomi -
nihill
őstag
Sajnos ugyan úgy megvan a probléma az ellenállással letiltott reset után is.
-
nihill
őstag
Sziasztok!
Arduino-val kapcsolok 12v-os lámpákat, 74HC4094 + ULN2803A IC párosokkal bővítve a kimenetek számát. Az a gondom, hogy amikor épp minden lámpának kikapcsolva kellene lennie, akkor néha, nagyon ritkán, mégis kigyullad egy-két lámpa véletlenszerűen. Napi kb 16 órát megy a cucc, és kb. 5-10 percenként van bekapcsolva egy-egy lámpa, 10 másodpercre. A hiba kizárólag az "üres" időszakban jelentkezik amikor minden le van kapcsolva elvileg. Valakinek van tippje, merre kezdjem el keresni a hibát?
köszönöm előre is
-
Üdv. DX-ről vki nem szeretne rendelni FreArduino-t? Ha 3 fölött rendelünk olcsóbb
-
ngabor2
nagyúr
adat logolással kapcsolatban lenne egy kis problémám. adott az időjárás-állomás, ami menti az sd-kártyára az adatokat. ez x másodpercenként/percenként (beállítástól függően) ír a kártyára néhány-10 bájtot. az sd írhatósága erősen korlátozott, főleg ha noname, és már elég régi kártyáról van szó. a kímélés céljából arra gondoltam, hogy az adatokat először egy több írást kibíró eepromba vinném, majd ha ott összegyűlt elég sok (512kb-s chip esetén max 64kB), akkor azt egyszerre kiírni a kártyára. így sok-sok módosítás helyett egyszer kellene a kártyához nyúlnia. ahogy elnéztem a 24lc512 kezelését eléggé elszörnyülködtem, nem is igazán bírtam magamban összerakni. hol 16 bájtos, hogy 32 bájtos korlátról beszélnek, úgy meg pont a lényege ugrik az egésznek.
ebben tudna valaki segíteni? meg lehet egyáltalán csinálni, vagy amíg bírja a kártya, addig írjak rá, utána csere?
-
happy555
aktív tag
Sziasztok!
Már úton vannak az én kis játékszereim is.
Rendeltem egy nano v3-at (többek közt)
Addig is azt szeretném megtudni tőletek, hogy egy gép visszajelző ledjét hogyan tudom majd rákötni arduino bemenetére?
(mint egy kapcsoló amit a gép működése aktivál)Előre is köszi!
Próbálok rágyúrni.... -
tvamos
nagyúr
válasz
maszatomy2 #67 üzenetére
Es milyen jo aron! 21 Forint 84,4 filler...
En inkabb nem eredetit veszek amugy. Ugyis opne source HW...
Nekem a Teensy 3.0 + tetszik. Illetve azom van, es ez mar legalabb repul mint a szel! -
maszatomy2
csendes tag
Üdv, eredeti arduino termékek megvásárolhatók a www.nvstore.hu oldalon.
-
ngabor2
nagyúr
már elvégeztem, írogattam is programocskákat. a feladat már a végletekig le lett egyszerűsítve, mert a sokkal nagyobb tudásúba mindig beletört a bicskám. jelenleg eljutottam az egyszerűsítésbe addig, hogy ezt az egyetlen feladatot szeretném rábízni, az összes többit máshogy oldom meg. jó is, hogy nem volt időm az eredeti koncepciót nyomni, mert annak a megoldása a jelenlegi eszközeimmel életveszélyes lett volna (230V-ot egy olcsó relével nem biztos, hogy jó kapcsolgatni, kb. 2mm van a nyákon a vezetékek között).
a program:
#include <Wire.h>
#include <LiquidCrystal.h>
LiquidCrystal lcd(8, 9, 4, 5, 6, 7);
void setup()
{
lcd.begin(16, 2); // start the library
lcd.setCursor(0, 0);
pinMode(2, OUTPUT);
}
void loop()
{
digitalWrite(2, LOW);
for(int x = 28780; x > 0; x--){
lcd.clear();
lcd.print("Remain to switch on: ");
lcd.print(x);
delay(1000);
}
digitalWrite(2, HIGH);
for(int x = 20; x > 0; x--){
lcd.clear();
lcd.print("Remain to switch off: ");
lcd.print(x);
delay(1000);
}
}nem vagyok programozó, kb. 20 éve szórakoztam legutóbb vele, akkor is pascallal, ami kicsit más. túl mélyen belemerülni időm sincs. most annak próbálok utánajárni, hogy a for kapcsos zárójelei után kell-e pontosvessző. a fordító lefordítja úgy is, ha van, úgy is, ha nincs.
-
ngabor2
nagyúr
a LiquidCrystal_I2C nálam nem működik, úgyhogy maradok a "normál" LiquidCrystalnál.
mivel se adatot nem akarok gyűjteni, se a pontos időre nincs szükség, csak napi 3x-i bekapcsolásra, ezért sokkal egyszerűbben megoldottam 2 for ciklussal (holnap be is dobom, összesen nincs 20 sor...). holnap le is ellenőrzöm majd.
-
Robert7x
aktív tag
Naponta: Külső órachip (RTC) pl. DS1307
Arduino alatt azonnal a tied: óra/perc/másodperc.innen if idővan=most : d2 high, else d2 low.
Óra és kezelése:
Igaz adatgyűjtő, de az óra külön fejezetet kapott: [link]I2c lcd: LiquidCrystal_i2c és 1-1 utasítással azonnal LCD-t kezelsz.
[Valahol középtájon]Kb 1 óra összedobni, hogy közben meg is tanulod....
-
buherton
őstag
Valamelyik timerrel időzítesz egy adott időre. Lesz egy init függvényed, amiben benne lesz a GPIO, watchdog, I2C, és timer inicializálás, illetve az állapot gép inicializálása. A timer ISR-jében mindig egy változót növelsz, és ezen kívül ebben semmi más ne legyen. Lesz egy main-ed, amiben benne lesz egy két állapotú állapot gép. Az egyik állapotban lesz 20 secig a másikban pedig 8 óráig. Az átmenetet pedig az ISR-ben inkrementált változó szerint határozod meg.
C-ben tudok segíteni, ha esetleg abban akarnál programozni.
-
ngabor2
nagyúr
valaki tudna nekem írni egy igen egyszerű progit arduinora? egy visszaszámláló kellene, ami naponta 3x20 másodpercre bekapcsol egy relét. visszajelzés i2c-re kötött lcd-n (4x20 karakter), nem probléma, ha a visszaszámlálás miatt az idő kicsit elcsúszik (rtc-vel nem nagyon akarok szórakozni, az a következő lépés lesz
).
tehát pl. a D2 outputot beállítja 1-re (zár a relé), visszaszámol így 20 másodpercet, ekkor D2 kikapcsol, visszaszámol 28780 másodpercet (8 óra - 20 mp), és kezdi elölről a ciklust. hogyan elegáns ezt megoldani?
-
joysefke
veterán
egy ilyennel mekkora munka lenne összedobni első lépésben egy hangérzékeny (voice activity detection) diktafont, amely csak akkor veszi a hozzűkötött mikrofon bemenetét, ha a jelerősség átlép egy bizonyos szintet, a hangot pedig digitalizálva SD kártyára menti?
Gondolom egy SD kártyás arduinora lenne szükség, meg egy USB-s mikrofonra (ez esetben kell USB az arduinora is) vagy egy Arduino kompatibilis mikorofon IC-re.
Következő lépésekben pedig kamera illetve mozgásérzékelő kerülhetne rá mintegy házi riasztórendszer alapjaként...
J.
-
buherton
őstag
Villamosmérnöki és mérnökinfós szakon van ilyen, de ha jobb helyről van szó, akkor nem Arduino-t tanítanak, hanem C-t.
(#42) hcl: A soros-portos megoldás egy bizonyos bonyolultságig elfogadható, de utána nagyon lelassítja, megnehezíti a debugot, illetve nagyon sok mindent csak körülményesen lehet benne megcsinálni, pl. az enum értékét nem szöveges formában látod, hanem számként, stb... De kisebb projektek esetén (pár száz/ezer soros) és egy jó debug könyvtárral természetesen hatékony eszköz tud lenni.
-
Úgy értve, hogy a Tiny-re csak (nem nézem utána) valaki meghackelte a loadert. Az IDE hivatalosan nem támogatja.
Az Open Source és a hivatalosan támogatott dolgok nem értelmezhetetlenek. Amire a fejlesztők azt mondják, hogy rendesen megcsinálták, odaállnak mögé, azzal kell működnie, bármi mást csak saját felelősségre.
Amúgy nem flame ez. -
Miért ne tudnám...? Persze, egy Tiny-vel más a helyzet, de az nem is hivatalos Arduino HW. A legtöbb hardveren meg van valamilyen visszajelzés, legalábbis amiket én csinálok, szoktam rakni.
Meg azért... a legtöbb, ezzel felépített cucc valamit csinál. Nyilván tudom, mit szeretném, hogy csináljon. Ha teszi, akkor tudom, hogy működik. -
JoeYi
őstag
Köszi a cikket, a hatására beruháztam egy kisebb csomagba. Az analóg input lábak fogtak meg a legjobban, sokmindenre adnak lehetőséget
-
kovgab
tag
jó kis írás... gratula
-
Igaz, hogy kissé túl egyszerű, de eredeti célja egy tanulórendszer volt. Szerintem arra jó is, tehát pont amit írtál, otthon játszogatni.. Az már, hogy végülis lehet vele rendes, használatra való hw-t is építeni, csak hab a tortán
Nyák : nem mondam nyákot. A saját demo boardomon tüskesor van, az egyéb hardvereket arra dugdozom, általában próbapanelre felépítve.
Ha kész, program és HW is, akkor csinálok neki nyákot. Arra ráteszem nyilván a procit is.
Néha a kész cuccra is felteszem a soros tüskesort, hogy lehessen módosítani a progit(Persze... Igazi programozo... Az igazi programozo fejben futtatja a szimulatort!
Ez jó
De ez azt is jelenti, hogy tudja, mit csinál, amit ír)
-
tvamos
nagyúr
Persze, meg lehet oldani, de minek, ha nincs ra szukseg? Vannak rendes IDE-k is, rendes debuggal. Amilyen egy debug. Persze, lehet a soros porton adatokat kuldeni, meg LEDeket villogtatni, meg nyomogombokat tenni, hogy arra varjon az fw, de erre meg azt mondanam, hogy egy tiny13/15-on hogy?
A hw csatlakozas szandekos, vagy veletlen elrontasa pont azt akadalyozza meg, hogy gyorsan, olcson haladj. Ha mar nyakot kell csinalni, akkor arra nem kell az arduino hw se, mert ratervezem a procit is.
(Persze... Igazi programozo... Az igazi programozo fejben futtatja a szimulatort!)
Ez egy platform a sok kozul, sokaknak tetszik, szerintem meg egy katyvasz. Otthon jatszogatni jo lehet...
-
De milyen debug lenne egy mikrokontrolleren?
Én úgy szoktam megoldani, hogy megfelelő helyeken kiküldöm soros porton a változókat.
(Van egy olyan mondás is, hogy "Az igazi programozó TUD dumpot olvasni)
Breadboard meg... én pl. magamnak építem a cuccaimat, amik úgysem kompatibilisek a shieldekkel, szóval ez nem probléma
Tüskesor+drót
A gyári shieldek emiatt nem is izgatnak, bár persze azt is rá tudom drótozni. -
tvamos
nagyúr
Ahogy irtam. Nincs debug. (Breakpoint, Step, Watch window, ilyenek...)
(#33) agressiv válasza hcl (#32) üzenetére
Dehogynem... Oerulunk neki, mert... No mindegy...Rosszul mutat, hogy egy soldet breadboardot nem lehet ranyomni a tetejere.
Lehet, csak osszeeskuves elmelet, de lehuzas szaga van... -
Nem hinném, hogy úgy állt volna hozzá, hogy valami nagyot alkotott. Simán megmutatta, hogy neki hogy működik, nem kell helyből rávetni magad...
Az Arduionban meg az a jó, hogy egyszerű. Különben képességeiben nem egy nagy valami, de nem is hardcore dolgokra való. Arra ott az assembly.Én mondjuk szeretem magam írni a dolgaimat, de sokszor merítek a példaprogramokból is. Azért vannak.
-
agressiv
addikt
-
Volkov
senior tag
Nem értek egyet.
Miért kéne mindent a 0-ról írni, ha valaki már megcsinálta?Az alapot nem én írtam, de mára eljutottam oda, hogy a saját igényeim szerint alakítom a kódot, pl máshogy néz ki a kiírás, tettem bele hőmérőt, stb.
Itt egy példa rá
(a kocsin kívül is folyik a fejlesztés, a másik a kalibrálás miatt van bent)Sokkal könnyebb úgy tanulni (szerintem) ha van adott cél, mint hogy villogtassunk egy led-et mert az jó.
Egyébként tervben van a full saját verzió is, a sebesség mérés már megy!
Cél IC meg sok feladatra nincs. Erre se. Öreg kocsi, 86-os, nem OBD-s.
-
Az már a fejlesztő döntése, adja-e hozzá (alapeset ugye az, hogy igen, mert az Arduino erről szól). Én ha végre eljutok a cikkírásig, nyilván felteszem a progikat is hozzá.
Másik dolog : aki meg akarja otthon valósítani, majdnemhogy forrás nélkül is meg tudja. Aki nem járatos az elektronikában, az viszont vehet egy saját igényei szerint programozott cuccot, de akár olyat is lehet, hogy építtetsz egy egyadi cuccot, amire fejlesztő olyan változtatásokat csinálaht, amilyet csak szeretnél, és pl. te fel tudod tölteni a hardverre az új progit, mintegy firmware jelleggel.(Amúgy a konkrét eset, szerintem ezer ilyen tachográf forrást lehet találni.)
-
-
-
tvamos
nagyúr
Csak sajnos a debug = 0 !....
-
-
nyunyu
félisten
Magara ezekre a mikrokontrollerekre is letezik kulon oprendszer, microC/OS-nek hivjak, kemeny 20KB leforditva a kernele.
Legalabbis egyetemen ilyennel bohockodtuk ATMega128-cal.
-
Galdius
csendes tag
nekem a linuxos része tetszik hogy az egész ott van csinálva nem windows alatt éjjen az atmega
-
agressiv
addikt
válasz
sotetlovag97 #22 üzenetére
Azzal menj HE-re.
-
sotetlovag97
tag
Én úgy döntöttem beszerzek egy ilyen kis Arduinot.
Nagyon tetszik hogy a lehetőségek határa kb. végtelen.Ha esetleg valamilyen programozási vagy bekötésben segítég kéne azt itt hardveraprón hol tudom majd megkérdezni?
-
Szép összefoglaló, és jó alapok
Régen akarok már ilyet írni, de hát akkor a programozás alapokat nem is fogom feszegetni, csak a hardvert
Anniyt lehetett volna kidomborítani még, hogy miután ezzel a demo boarddal, meg breadboarddal összeraktál egy áramkört, megírtad a programot, máris lehet tervezni hozá a nyákot, ha egy konkrét célra akarod használni.@Joysefke : Az Atmega328 magában kb. 750Ft ebayen, Arduino demo board meg 3000...
Ha magadnak építed (ahogy én is), kb. ezerötből megvan, talán kicsit több..
-
marchellow
tag
a beszerzéshez pár szót írnék én is.
kezdőknek mindenképp az UNO board javasolt, árfekvése kiváló és jó ideig eltart míg esetlegesen "kinövi" valaki.
a hivatalos disztribútor itthon a fablab, de raktárkészletük se nagyon van, meg az áraik sem túl jók.
utángyártottat itthon innen lehet rendelni: http://avr.tavir.hu/külföldi webshopok:
én múlt hét vasárnap rendeltem innen egy ilyen csomagot:
http://www.cooking-hacks.com/index.php/shop/arduino/starter-kits/arduino-starter-kit.html
keddre már itt is volt. igaz nem volt olcsó, de tényleg gyors volt a kiszolgálás.
a board is eredeti arduino, nem utángyártott (nem mintha ez nagyon számítana igazából).DX-en nagyon olcsón lehet még kapni utángyártottat, de ott kb 1 hónap mire eljut hozzád.
-
Szmájler
csendes tag
Jó látni, hogy vannak még olyanok akik nincsenek beleőrülve a PIC be
Az én fantáziámat az mozgatja hogy egy távirányítású autó difiművét helyettesíteni két motorral és valamilyen mikrokontrollerrel kialakítani egy aktív difit
Dúvrább esetben összkerékhajtás. És akkor egy igen patent kis rally RC autót összelehetne dobni
Bár sok meló lenne vele az biztos
-
kisi
aktív tag
Gratulálok, Szuper kis írás lett!
Nekem egy Uno r3-m van, remekül el lehet vele szórakozni.
Tudom, nem az volt a cikk célja, de egy pár szót lehetett volna ejteni a forgalomban lévő boardokról, illetve azok jellemzőiről: Arduino Serial, Arduino Duemilanove, Arduino Mega, Arduino Lilly, Arduino Leonardo, Arduino Due, Arduino Uno.
-
agressiv
addikt
Mindíg jön valami új, végre megtanultam a PIC-et, erre most az arduino a "menő".
-
kpityu2
addikt
Annyit fűznék még hozzá, Hogy az IDE tulajdonképpen a Processing környezet, ami az Arduino vezérlésén/programozásán kívül sok más fantasztikus dolgot is tud ( Kinect kezelés, webcam kezelés, 3D modellezés, kép és hangfeldolgozás, animáció, Android programozás, stb) :
-
Szuper dolog, ezt kéne a főiskolán okosítani, sokkal életszerűbb dolgokat lehet kivitelezni vele.
-
sotetlovag97
tag
Köszönjük, nagyon jó kis "bemutató" én is szívesen megcsinálnám mert kedvet azt kaptam hozzá csak én az ilyenekhez hülye vagyok.
Kb. úgy szedném szét mint hülyegyerek a rossz biciklit. -
joysefke
veterán
Köszi a cikket!
Mennyibe van egy ilyen?
J.
-
ZetorGumi
addikt
Köszi az irást.
Lehet berendelek egy ilyen panelt én is. Mi árban dobják az ember után? -
Ha van hozzá elég kedv, akkor nagyszerű szórakozás, régebben magam is kísérletezgettem vele
-
Muton
addikt
Köszi az írást! Pont vagy egy hónapja nézegettem a DX-en, lassan lehet, hogy rendelek egyet. Ahogy elnézem számos kiegészítő panel kapható hozzá, terv, hogy idővel magam csináljak egy automatikus virág locsolót, ha huzamosabban nem vagyok otthon
-
Én is örülök ennek az írásnak. Régóta tervben van, hogy belevetem magam, talán a nyár meghozza a lendületet hozzá.
-
GIJoe
addikt
Köszönjük, már vártam hasonló gondolatébresztőt a témában!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Villanyszerelés
- bambano: Bambanő háza tája
- Trollok komolyan
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Programozás topic
- World of Tanks - MMO
- 2025 - Íme a 29. héten megjelenő játékok listája
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- OLED monitor topik
- További aktív témák...
- ASRock B550 PG Velocita + Ryzen 5 3600 + 32GB (4x8GB) DDR4 3600Mhz CL18
- Philips 58PUS8505 Smart LED Televízió,146 cm, 4K Ultra HD ,Android, Ambilight, HDR10+ KIJELZŐHIBÁSAN
- Canon EOS 250D kiegészítőkkel, táskával (CSAK 200 expoval !!! )
- Lenovo Legion Go 512GB + rengeteg extra!
- Bivaly erőmű Lenovo P1 G3 (Core I9 8mag/16 szál 32Gb DDR4 1Tb SSD 4Gb Nvidia) MAGYAR laptop eladó!
- Bomba ár! Dell Latitude 7320 - i5-11GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 6000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Bomba ár! Dell Inspiron 5405 - Ryzen5 4500U I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
- Konzol felvásárlás!! Playstation 5, Playstation 5 Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest