Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Postas99 #4 üzenetére

    A bekötés résznél ejtettem szót erről, van a Nano-ról és a GPIO portjairól egy rajz. Ennyi kellhet a program értelmezéséhez is. Ennél részletesebb kellene?
    Tulajdonképpen nagyon nem lehet tovább bonyolítani, max a Flag-ek helyett kihúzom a vonalakat a perifériákig.
    De szerintem felesleges ennyire szájbarágósan elmagyarázni egy fotoellenállás vagy egy kétpólusú led szalag bekötését annak, aki tudja mi az a schematikus rajz.
    Egyedül a mosfet meghajtóra nem tértem ki külön, de talán ahhoz sem kell túl nagy képzelőerő.
    (A vezérlő PWM kimenete csatlakozik az egyik csatornára a meghajtón egy darab vezetékkel... :)) )

    Persze szóljatok, ha nem jól gondolom! :R

    Az érintés érzékelőről valóban nem írtam sokat. Erre a megoldásra nem vagyok büszke, ez gyakorlatilag egyetlen darab vezeték egy ADC bemeneten, ami ki van húzva a szekrény aljára és egy lemez darabhoz van forrasztva. Ezt a mikrovezérlő folyamatosan feltölti és kisüti, miközben méri a feszültséget. Elhelyeztem a linket hozzá a cikkben a 7. oldalon. Ha megnézed hogy működik, akkor láthatod, hogy az OPTO nem játszik. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák