Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Dilikutya #645 üzenetére

    Ha érdeklödik és értelmezni képes ennyi információt, akkor megérti... ha nem akkor csak leírtam mások kedvéért nehogy a kijelentéseit komolyan vegyék. :)

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Dilikutya #643 üzenetére

    A proci kupak alatt fizikailag megvan mind a 4 mag csak osztoznak némely erőforrásokon. :) Phemom II X4 esetén az L3 cache-n osztozott mind a 4 mag mégsem foglalkoztatott ekkora tömegeket a téma. :)

  • #00137984

    törölt tag

    válasz patomi #630 üzenetére

    A játékfejlesztők által most preferált játékos hardverek az i5 CPU és egy GCN 1.2 VGA, legalább 3 vagy 4 GB VRAM videómemóriával vagy ennek megfelelő Nvidia. Mostanság már ilyen hardverekre optimalizálnak játékokat. Az én Phenom II X4-em vagy egy i3 ezidáig elég volt játszani, de ezek után a minimum konfigot is öröm lesz teljesíteni. Itthon kevés pénzből nehéz ezeket megteremteni otthonra, de máshol ezeket gondolkodás nélkül megveszik játszani és ott az i7-re és 980ti-re kell meggyözködni a családot. Ez a tendencia erősődni fog, mert a játékok évről-évre több erőforrást használnak fel. Én is talán most utoljára szivom fel magamat egy jó fejlesztésre, mert ehez i5 CPU és alaplap és R9 Nano VGA kell. Majd meglátjuk ezzel kihuzom-e néhány évet. :N

  • #00137984

    törölt tag

    válasz patomi #626 üzenetére

    CPU erőben az i5 jelenti most az arany középutat és ehez mérten a GTX960 vagy az R9 380 VGA teljesitménye. Közepes gamerkedésre alapozva is sokan szeretnének majd a Star Wars Battlefront új részével vagy a Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands-t játszani. Mint ahogy én is szeretném ezeket FHD-n megfelelő részletességgel nyomatni. Egy közepes játékos szint alá már nem ajánlanék sem olcsóbb AMD-t sem i3-at jelenleg. Fejleszteni kell ezekre a játékokra, mert gyengén vagy sehogy sem fog futni alacsony teljesitményű játékos gépeken. :(

  • #00137984

    törölt tag

    válasz nyakdam #608 üzenetére

    Valós 4 magra és szálra alapoznék a jővőre is gondolva, de i3 helyett akkor inkább i5, ahol már 4 magos CPU-k vannak. A HT megléte helyenként egy kategóriával feljebb helyezheti egy CPU értékét árban és teljesitményben. A HT jó dolog, de a PH!-s teszteket is olvasva rájöhettünk mennyire lehet haszontalan is a HT virtuális 2 magja, ezért az i5 jelenthet egy biztos értéket és teljesitményben is jobban ajánlható játékos gépbe. A 750ti ereje messze van az erő szinonimájától, amikor egy R9 270X is éppen elboldogul a friss 2015-ös játékokkal. :N

  • #00137984

    törölt tag

    válasz attila9988 #579 üzenetére

    Néha elolvashatnád mások HSZ-eit, mert megkimélnél mindenkit a félrevezető és valótlan állitásaidtól. A vásárló a számtechboltokban majd eldönti mire lesz pénze, vagy az eladók teljesen telebeszélik a kis agyát és képtelen lesz körültekintően mérlegelni. Néhány hónap elteltével kis gyüjtögetett pénzecskéjével visszatér és megveszi az i7-et. Otthon felteszi a Battlefield X-et és bodogan csapatja vele. Haveroknál is ropognak a fegyók a speakerekből, de nekik maradt még sőr és pizzára való is a drágább féle AMD proci mellé. A játék meg ugyanolyan jól hasit, mert egyformán jó videókártyákat hajtanak. Most komolyan... A Zen teljesitményéről ekkora tudás alapján meg felesleges számokat megadnod, mert Intelnél nem ingyen osztogatnak akár 1-2%-os gyorsulást sem. Néhol +5% teljesitményért 25-30 ezer többletköltséget számitanak fel és Intel sem néhány hónap elteltével érte el 20-33% teljesitményjavulást. Két féle user szerint az egyik munkára kihasználja ezt a néhány %-ot, de a másik részről egy szint felett az ár nem számit nekik, mert majd megveszik a Vér Pistikék. :)

  • #00137984

    törölt tag

    Amikor megvettem a Phenom II X4-es procimat nem gondoltam volna, hogy ennyi ideig hasznát vehetem. Idővel mindig kijöttek valami újabb AMD CPU fejlesztésekkel (FX, A series APU), de a teljesitményük olyan szinten maradt mint a Phenom II és igy valahogy nem érte meg váltani egyikre sem (Intel-re majd a késöbbiekeben kitérek). Egy kevesebb figyelmet kapott téma a jelenlegi és leendő videókártyának megfelelő CPU választás és a játékos gépek viszonya. Ezt a játékokhoz választjuk ki, mert ha játszani szeretnénk valamivel akkor annak megfelelő hardverek kellenek hozzá. Egy normál érdeklődési szintű gamernek aki kisebb indie cimekkel játszik és az AAA cimekkel csak alapszinten foglalkozik (single játékot végigviszi low beállitáson), oda elég lehet egy APU vagy CPU+IGP, legfeljebb a legolcsóbban elérhető CPU és VGA páros (Low Budget PC). Magasabb igényeknél még mindig a single játék, de magasabb beállitásokkal látványosabban szeretné átélni az élményt vagy multizni is kedve támadna időnként... Ide már a középkategórából kell drágább hardvereket nézegetni. AMD CPU-k többsége és Intel i3-ig bezárólag olyan 40-50 ezernél lehet a képzeletbeli ársáv vége. Ehez teszteket olvasnak és számtech boltok eladóinak tanácsai alapján állitanak össze játékos konfigot. Ebben a közegben nagyon sok gépnek vannak igen komoly hiányosságai. A jószándék ellenére is ezek a gépek csak halványan emlékeztetnek egy Gamer játékos PC-re. Erős kompromisszumokkal lehet csak játszani új AAA cimeket, de a néhány éves nagy cimek többsége és az indie játékok már folyamatos sebességgel játszhatóak. Egy Gamer gépen már nincsenek ilyen megkötések. És itt jőn képbe az idő faktor. Fejlesztések nélkül a Gamer gép idővel kategóriákat csúszik vissza. Egy i3 két szálon is elég volt néhány éve, most a jobb i3-ak 2 mag és 4 szálon is lecsúsztak a játékos konfigról. AMD valós négy maggal most még fentmaradt a rostán, de a friss GPU fejlesztéseknek köszönhetően (R9 390X és a Fiji) és az alacsony teljesitményük miatt tuningolva sem tudják ezeket a VGA-kat kihajtani (R9 270X még hagyján, de az R9 280X már nagyon határeset). Ezekhez egy okosan kiválasztott Intel i5-ös ereje most még elég lehet idén, de olyan 70 ezernél kezdödnek az izmosabb jővőálló darabok. Aki nem tudja ezeket a hardvereket most megvenni az leszakadhat az átmeneti játékosok közé. Ha az APU-t és az IGP-t is munkára fognák az kicsit javithatna ezen a felálláson egy ideig.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz madgie #342 üzenetére

    OpenCL alkalmazások már voltak és játékban is használtak csak IGP-re támaszkodó effektet (gumifüst valami autós játékban). :D A próbálkozások után a konzolok megjelenése és a könnyebb portolás miatt a PC is hardveresen a konzol irányába fejlödik. A Win10 és a DX12 egy újabb lépés ebbe az irányba. Ebből most mindenki profitálhat vagy veszithet, ha nem fejleszt idővel ilyen hardverekbe. Nem fontos elsőként átnyergelni erre a vonalra, megvárhatjuk szépen amig kiforrja magát, melyik hardvert is lesz érdemes ezekhez az újdonságokhoz majd megvenni. Nem lehet figyelmen kivül hagyni, mert sok mindenből kimaradhatsz.

  • #00137984

    törölt tag

    Kevesebbet használják a CPU-t munkára a közeljővőben és akár a jelenben is. Az OpenCL-t felhasználó alkalmazások terjedése miatt rövidebb időn belül végez a konvertálással és kicsomagolással a gép. Késöbbiekeben a CPU és IGP, a videókártyával együtt egységesen végzik el a számitásokat akár játékok közben is. Fejlettebb MI-t, fizikai számitásokat és effekteket tudnak majd kevesebb erőforrásból kihozni. Ezeket akár egyszerre mind bekapcsolhatod, mert lesz hozzárendelt hardver ami optimálisan elvégzi ezt neked. Intel 8 magos (16 szál) CPU ezeket részben megoldhatja, ha a játékfejlesztők felhasználnának ennyi párhuzamos munkafolyamatot és ezt ráprogramoznák a hardverekre. Most 4 magos CPU 4GHz-en elég a játékokhoz, mert nagyon kevés játék használ ennél többet. Intel 4 magos (8 szál) CPU is elég drága tud lenni (120 ezer), és akkor ehez párositható VGA-t nézhet a játékos. R9 Nano videókártyára készülők váltani és ehez a mostani konfig vékonynak tünik. i5 4690K felett nem tervezek többet kiadni és ehez még a Z97-es ASUS alaplap is kell majd. AMD oldalon ehez viszonyitható hardvereket most még nem találni és szerintem ez a 7870K sem hajtana ki egy FIJI GPU-t.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz frostitualt #231 üzenetére

    Árcsökkenés akkor sem valószinű, ha az AMD Zen fejlesztése eredményes lesz. A magasabb teljesitmény egy idő elteltével több erőforrást emészt fel és kevesebb előrelépést jelent. Intel majd elérte a gyártástechnológia határait. Most szereztek némi erőfőlényt, ami idővel csökkenhet. AMD sem fogja ilyen olcsón osztogatni majd az új hardvereit (CPU és APU, VGA), ha versenyképes teljesitményt tudnak majd nyújtani.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz frostitualt #217 üzenetére

    Jelenleg i5 4690K-t kapsz most ennyiért, az i7 még úgy plusszba 15-20 ezer forint. Ehez még alaplap is... :N

  • #00137984

    törölt tag

    válasz mmdms #209 üzenetére

    Igen jól látható a mérések alapján az NB órajelemelés jótékony hatása. Néhány 100MHz inkább csak a fogyasztást és a hőtermelést emeli meg, főleg ha a feszültséget is emelni kell ennek eléréséhez. Igen jót tenne ezeknek a CPU-knak egy nagyobb L2 Cache alacsony késleltetéssel vagy az adat buszok feljavitása.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz attila9988 #203 üzenetére

    Amikor a Geil 1600-as RAM-okat vettem, az alaplap BIOS-a nem az XMP szerinti értékeket, hanem egy biztonságos lassú időzitést állitott be magának. Ezt én állitottam be CL8-ra és akkoriban még kevésbé voltam jártas a témában. AMD A10-7870K is csak egy gyári tuningos példány kis extrával a kupak alatt, nem ér kevesebbet tuning nélkül sem, de másoknak jelenthet még egy kis jóságot. :)

  • #00137984

    törölt tag

    válasz mmdms #172 üzenetére

    Nagyon gyenge az 1.6 GHz NB órajel. Talán az első Phenom is tudta már ezt az órajelet. :N Intelt nem akarnak 4.5 GHz helyett egyből 3GHz-en tesztelni, hamár úgyis kevesen értenek a tuningoláshoz. :)

  • #00137984

    törölt tag

    válasz attila9988 #170 üzenetére

    Aki régen AMD-s BE (Black Edition) vagy Intel "K" CPU-t vásárolt, az remélhetőleg tudta az alapismereteket és a pozitivumokat amik ezekkel a termékekkel jártak. Értesülhetett ezekről utólag is, ha érdeklődést mutatott az adott témáról és tuningmatyi rangra emelkedhetett rövid időn belül. :D Azokat akiket nem foglalkoztat a tuningolás vagy nem értenek hozzá, azok minnél olcsóbb hardvereket választanak vagy éppen a legdrágábbakat, mert az alapórajelen tudja amit mások tuningolva elérhetnek. Ez is pénzkérdés csupán... :)

  • #00137984

    törölt tag

    válasz madgie #169 üzenetére

    Videókártya csere előtt állok és ezért valószinűleg az alaplap+CPU párost is fejlesztenem kell. Mivel nyitott vagyok minden egyéb megoldásra és érdekel amiért igen sok pénzt kiadok, ezért az APU-t mind hardvert is számitásba veszem. :K A jelenlegi fejlesztési irányelvek szerint sem hagyhatom ki a számitásból. A konzolok müködési elvét a PC-n is felhasználják idővel. Az APU-ban levő GPU és a DGPU majd szépen összedolgozik, de ezzel nem mondtam újdonságot senkinek... Viszont aki nem fogékony ilyen technologiákra az ne lepödjön meg, ha a játékokban majd alacsonyabb low beállitásokat tud használni. Effektek fognak neki hiányozni vagy a DGPU jelenitheti meg alacsonyabb FPS számokkal, mert teljesitményt veszit. +Teljesitményért az APU dolgozik meg egy DVGA-val olcsóbban vagy vehetsz több százezrekért erős CPU+DVGA párost. Ugyanott lehetsz, de a pénzed bánja meg.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz mmdms #34 üzenetére

    AMD CPU-t mindig is visszafogta az NB alacsony 2GHz-es alapértéke. Kezdésnek 2200 vagy 2400 MHz értéken kell használni (2.6-ig érdemes lehet próbálkozni megfelelő alaplap esetén), mert többet hoz mint az órajelek és a feszültségek végső határokra való emelése. A fogyasztása sem fog annyira az egekbe szökni és a teljesitménye is tovább növelhető. Phenom II 970-es tuningolva 3.6 GHz-re alapfeszen, 2.2 GHz NB órajelen 24/8 használattal teljesen jó hőfokokkal jelenleg is kiszolgálja a gépem. R9 Nano jelentheti ennek az alaplap+CPU párosnak a végét. Oda már kevés lehet és nem látni AMD részről megoldást a továbbfejlesztésre.

Új hozzászólás Aktív témák