Hirdetés
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Ultrakompakt Key E SSD-vel jelentkezett a Silicon Power
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- ASUS blog: ExpertBook P5 notebook, a munkagép
- Unigine Superposition Benchmark
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Házimozi belépő szinten
- Apple notebookok
- Milyen videókártyát?
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Nyomtató topik
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
Új hozzászólás Aktív témák
-
HavocS
senior tag
Ez is azért volt, mert az intel tolta kifele a gyengébbnél gyengébb Celeronokat brutális órajelekkel, aztán faluhelyen az volt a kiindulópont, hogy a celeron az milyen jó mert "egyegésznyócgigaherc", aztán a valóságban egy 1200-as, de talán egy 1100-as Thunderbird is agyonvert egy 1.8 GHz-es Northwood cerkát.
És még a performance rating is harmatos volt, a leggyengébb Palomino magos XP 1700+ (1466 MHz) pariban volt a majd egy GHz-es nagyobb órajelen futó 2.4-es Prescott Celeron D-vel.[ Szerkesztve ]
-
Solten
őstag
Ha nem jon ossze sehogy meg a tarsolyban van a marketing...
Saor Alba
-
őstag
Az AMD akkoriban úgy volt, hogy ha már jobb procit csináltak, mint a konkurencia, akkor drágábban fogják adni annyival, hogy több lehessen a haszon náluk is (a körül kezdődött a negatív spiráljuk az ATI felvásárlása miatt is, és ahhoz is kellett pénz). Ezért is volt olyan magas a kezdeti ára az A64-eknek (aminek köszönhetően sokan nem is váltottak rá az elején). Meg azért is csinálták a S754-et, hogy majd az lesz az 'olcsóbb' A64-es vonal, de az meg túlzottan herélt volt. Aztán jött a Core széria az Intel-nél, és nemsokára az AMD is kénytelen volt engedni az árakból. Nem is keveset. Emlékszem rá, mert én is egy 3000+-os Bartont készültem lecserélni egy S939-es A64-re, és kellett várni jópár hónapot, hogy normális árszintre csökkenjenek az árai. Első lépésben egy San Diego egymagosom lett, majd később leváltottam ezt egy X2-essel. Mindkettőnél valami kisebb számozásúak voltak, de a San Diego jól húzható volt, mint a Barton is (az X2 viszont nem igazán, de az meg két mag, és jobb volt a Windows általános használhatósága).
-
válasz GeryFlash #110 üzenetére
Nyilván nem csak ettől, de valószínű, hogy beleszól a teljesítménybe, ha az elágazásbecslő egy csomó műveletet nem enged végrehajtani, mert jogosulatlan memóriahozzáférés történhetne.
Arra utaltam, hogy kb. hozták az azonos teljesítményt, csak az AMD procija biztonságos(abb) volt már generációk óta. Az azért nekem minimum gyanús, hogy akkor az a jobb proci.Amúgy nem is mondom, hogy direkt így tervezték, csak Intelék nem foglalkoztak vele, hogy ne legyen bugos. .
[ Szerkesztve ]
Mutogatni való hater díszpinty
-
GeryFlash
veterán
Edesistenem Az ugye megvan, hogy nem ettol voltak gyorsabbak a core procik, konkretan szinte semmit nem adott hozza, csak maga a szoftveres javitas okozott x % lasssulast. Ez nem azt jelenti hogy direkt ugy terveztek, hogy benne hagytak mert igy 20%-kal gyorsabb tudott lenni.
Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?
-
Én nem vagyok ennyire bizakodó. Ha nem is volt tudatos, hogy nem javították (vagy tényleg nem tartották akkora dolognak), nekem nagyon kilóg a lóláb. És mint kiderült, ki lehet használni, nem hiszem, hogy erről korábban ne tudott volna egy csomó ember ott.
Mutogatni való hater díszpinty
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem hiszem, hogy ez erről szólt. Még ha észre is veszik egy chipdizájnnál, hogy egy fejlesztésnek lehet biztonsági kockázata, akkor is kiértékelik, hogy mekkora a reális esély a valós kihasználásának.
Tudott volna az Intel is olyan tervezni, ami hasonlóan immunis a spectre-féle támadások jó részére, mint az AMD. De a helyzet az, hogy akkor találtak volna másik bugot a dizájnban. Biztos van még egy pár ezekben a hardverekben, csak még nem fedezték fel őket. Az iparág ebben a versenyben mindig hátrányban lesz, ahogy a víruskeresők is hátrányban vannak a vírusokkal szemben.[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
válasz tasiadam #103 üzenetére
Bebizonyítják, hogy igen
Amúgy a P1 is szuperskalár volt, szóval valami HT-szerű dolog létezett, csak nem annyira kifinomult.
[ Szerkesztve ]
Mutogatni való hater díszpinty
-
Pötyi
őstag
válasz tasiadam #105 üzenetére
Nem az, hanem a meltdown/spectre támadhatóság lehetőségét.
QNX is cool!
-
válasz joker1220 #100 üzenetére
Ezt mondtam
Illetve ezeket már a Spectre/Meltdown felfedezésekor elmondtam, hogy ez volt az egész kulcsa. Az AMD elvileg fejletlenebb gyártástechnológiával ott volt a nyakukon, és éppencsak nem tudta megverni őket a Core2 óta. És mióta bugos az előrejelzőjük? Azóta.
Tehát az AMD jobb procikat csinált már régóta, mert ők rendesen kiértékelik az egyes elágazásokat, és majdnem ugyanolyan gyorsak@tasiadam : Túl mélyen kellett volna az architektúrába nyúlni, így nem jött volna ki a következő generáció időben.
Amúgy nem a gen7-nél jöttek rá, már korábban is ott volt a bug
A ME flaw-ot nem is mondom, ott van egy komplett patcheletlen OS a chipsetben, majd az i óta a prociban[ Szerkesztve ]
Mutogatni való hater díszpinty
-
tasiadam
veterán
válasz joker1220 #100 üzenetére
Mar bocsanat, de ha tudtak rola a 7.gennel, miert is nem javitottak a 9.re pl? (Tekintettel arra hogy a 8.gen i3 es i5 szenvedte meg) Gazdasagilag miert eri ez meg nekik? Ehelyett megcsinaltak a 10re. Gondolod ultek volna meg rajta szaz evig?
Boldog s̸̺̳̾͝p̶̝̖̅ò̵̫̾ọ̷̃͒k̸̮̓t̵͈͌͝o̶͓͘b̵͓͔͘è̸̱r̷̙͈̅̀ mindenkinek!
-
joker1220
őstag
Azért azt sem felejtsük el hogy az utóbbi években mennyi kritikus biztonsági sérülékenységet találtak az Intel processzorokban, amelyeket rendszerint csak úgy tudtak javítani hogy az a teljesítményük rovására ment. Valamit meg egyáltalán nem. Tehát vettél egy bizonyos teljesítményt egy bizonyos áron, aztán ahogy derültek ki a dolgok, egyszer csak azt vetted észre a 10. frissítés után hogy kb nettó 20% teljesítményt buktál. És ennél már csak az a kínosabb hogy nagyrészt mindről tudtak, csak lapítottak. Ha nem hunynak szemet felettük, akkor nagy valószínűséggel nincs olyan impozáns teljesítmény előnyük az AMD -vel szemben.
+ egy kis olvasnivaló
[ Szerkesztve ]
,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''
-
" az Intel ezzel a lépéssel nem csinált semmit. Továbbra is ugyanazok a termékek készülnek, és ugyanazok a gyártástechnológiai problémák sújtják a céget."
Tudnak már bugmentes procit/HT ütemezőt gyártani?Mutogatni való hater díszpinty
-
t72killer
titán
Nyilvánvaló a pénz a fő mozgatórugó, egy intel se bírná kiperkálni a jelen technológiák kukázását és egy új (GaN?) teljes frontvonali bevezetését. Drága ipar ez, sok év bevétele kell a következő lépcsőfokhoz. Az EUV szerencsére már megjelent legalább, szóval arról már tudjuk, h nem csak a mesében létezik.
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
Pingüino
senior tag
válasz t72killer #91 üzenetére
Ha azt nézzük, hogy az EUV-ra is már évekkel ezelőttre azt jósolták, hogy váltani kell, mert anélkül nem lehet továbblépni, aztán az Intel még csak 2-3 év múlva tervez váltani, azt kell mondjam, sokáig. Amíg lehet bármiféle előrelépést felmutatni a jelenlegi megoldásokkal, addig nem fognak újra váltani.
-
OkosTibi
csendes tag
válasz Dragon3000 #84 üzenetére
Ez igaz, de már azt is nézniük kel mi az, ami legálisan adható pár USA álamban [link] .
-
-
hallador
addikt
válasz Dragon3000 #89 üzenetére
Az alapmodell sem volt nagyon. Kapható teljesen mindegy melyik. Ha igen, akkor is emelt áron.
És hiába a 64 bit semmit nem ért desktopon. Mert a Vista meg nem nem jött ki de igazából Windows 7nél volt a valódi váltás. Szóval megelőzte a korát. Mert annyira nem volt jó az AMD amennyibe került. Főleg a core-al szemben.[ Szerkesztve ]
The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
t72killer
titán
Meddig használunk még szilíciumot?
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
Pötyi
őstag
Ebben a "GAAFET" szóban a gallium-arzenid félvezető van elrejtve? Lecserélik a szilíciumot?
QNX is cool!
-
hallador
addikt
Pont erről, igen kb nem lehetett kapni, és igen ott az FX megnézted az árát? Csak kérdezem.
Idézet az általad linkelt cikkből:
A kontraszt szembetűnő. Az Athlon 64 FX-51 jelen pillanatban még nagyon drága, ráadásul alig kapható (Magyarországon még egyáltalán nem), és még arról nem is szóltunk, hogy az FX-es konfig kiépítését
[ Szerkesztve ]
The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
hallador
addikt
válasz kriszpontaz #67 üzenetére
Tévedsz! Nem erről van szó, arról van szó, hogy valamit akkor is védek, ha nagyon nem kellene. Most az AMD sokkal jobb senki nem tagadta! De ami itt megy szakaisságtól, és történelmi tények teljes hiányában előadva, az azért fáj.
Nekem is volt Athlon 850-esem. Szóval nem nem utálom, csak legyünk már ponosak.
Az a magyar mentalitás, amit pedig azonnal tudok neked idázni:
"Mutasson nekem egyetlen embert ebben a tetves országban, akire ha kell, 5 perc alatt nem bizonyítom rá, hogy bűnös! Magára is, magamra is, mindenkire!"
"Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló."
@ Virág elvtárs....
Na ez a mentalitás engem a halálba kerget. Most épp ezzel állunk szemben.
The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
Dragon3000
veterán
válasz tha_answer #83 üzenetére
Az oemeknek fontosabb a készlet és az utánpótlás, mint egy jobb termék, amit alig lehet kapni.
-
Samott
addikt
Nem ertem a sajto/eladas fejtegetesed az nvidia kapcsan. Mar egy jo ideje ugy allnak, hogy nem tudnak eleget gyartani. Es elotte se volt jol lathato konkurenciajuk, mert az AMD eveken at csak csetlett-botlott. Es ennek semmi koze ahhoz, hogy keleteuropaban mit irnak roluk. Ha nem kapnatok teszt hardvert, akkor se rohadna boltokra a keszlet belole.
[ Szerkesztve ]
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.
-
Pingüino
senior tag
válasz tha_answer #78 üzenetére
Van egy nagy különbség. Míg bort olyan áron lehet kapni, hogy akár napi szinten vehetsz, ha alkesz vagy, addig processzort legrosszabb esetben is csak évente cserél az ember.
Borral megteheted, hogy veszel egyet, és ha nem tetszik, akkor holnap már nem olyat veszel. Ha viszont megveszel egy procit, és nem tetszik, akkor nem veszel másnap egy másikat.
Szóval de, ilyen drága dolgoknál nagyon is számít a cégér. Nagyon sokat számít a marketing, a csilivili prezentációk, a jól hangzó igéretek, és a sajtóvisszhang. Ez viszi a szekeret. Ezért is lehet az (az ellátási gondok mellett), hogy hiába jobbak jelenleg az AMD procik, és még évekig azok is maradnak, csak lassan nő a részesedésük. Mert nincs annyi pénzük marketingre.
-
sh4d0w
félisten
válasz tha_answer #78 üzenetére
A jó borról akkor olvashatsz, ha van, aki megírja. A tesztek tulajdonképpen ingyen reklámok, valószínűleg sokkal nagyobbak az eladási mutatók, ha van a termékről lokális teszt.
https://www.coreinfinity.tech
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ha csak a régióval lenne probléma, akkor nem szólnék. Bár akkor sem érteném, hogy az NVIDIA-nak és az AMD-nek hogyan sikerül kisebb cégként összehozni a sajtórészleg zavartalan működését.
Egyébként már kapunk teszthardvert az NV-től. Az Ampere tesztek ezért jönnek sorra. Csak elsőre tűnik jó ötletnek lespórolni egy régió ellátását, utána jönnek a régiós eladások, és osztást-szorzást követően rájönnek, hogy még mindig olcsóbb hardvereket küldeni a régióba, mint nézni a csökkenő eladásokat. Néha beleszalad ebbe egy-egy cég, aztán korrigálnak, mert hiába spórolsz, ha utána kevesebb zseton jön a régióból. Most már azért elég áll a mi régiónk is az NV-s teszthardverek szempontjából. Nyilván nem kapunk annyit, mint a nyugat, de a sajtó működéséhez szükséges minimum megvan. A sajtó örül, mert tud tesztelni, és a gyártó is örül, mert írnak a termékről. Tipikus win-win szituációk.
Krzanich ezt nem látta át, amikor az első kirúgási hullámmal kiszórta az Intel sajtó nagy részét. És hiába mondják azt, hogy ez nem számít... valójában számít. Nem véletlen, hogy Gelsinger elkezdte visszacsinálni Krzanich korábbi döntéseit. A sajtó az egyetlen terület, amivel egy cég jó, ha marha nagy barátságban van, mert tőlük nagyon függ, hogy mit tudnak eladni a boltban. Ezt normál esetben egy érettségi nélküli ember is átlátja, csak Krzanich-nak valamiért nem sikerült.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Sundesz
őstag
Az első AMD ami 64 bites volt 2003 szeptemberében jelent meg kereskedelmi forgalomban, Magyarországra ~ Decemberére jutott el K8-nak hívták, és elb@sz0tt áron adták. Az alapmodell volt 420$ - 800$ Tehát az Magyarországon ~ 150 000 Ft volt 2003-ban!
Miről beszélsz? [link]
Hörcsög Powa'
-
forumpista
aktív tag
Nem kis teljesítmény ám egy kommentben ennyi egymásnak ellentmondó sületlenséget írni, gratulálok versenyben vagy az idei első helyért
Szóval van egy kis jelentéktelen újságíró akit az Intel lekezel, de az AMD meg 10 percen belül válaszol mert a szekerüket tolja. Mit remél ettől az AMD, csak nem véletlenül azt hiszi hogy Budapest az USA fővárosa és ha Abu pozitívan nyilatkozik róluk akkor mindjárt megtriplázódnak az eladásaik?
Én megkockáztatnám ez helyett az is lehet, hogy az egyik cég bunkó paraszt hasonlóan pár ehhez tapsikolóval emberkével, a másik cégnek meg normális hozzáállása van.
-
Egon
nagyúr
-
Egon
nagyúr
Én nagyon csodálkozom rajta. Az AMD-hez viszonyítva az Intelnek összehasonlíthatatlanul jobbak a lehetőségei anyagilag, és mégis az AMD az, amelyik cég a sajtókérdésekre kb. 10 percen belül reagál. Az Intelnél csoda, ha egy héten belül érkezik válasz. Ez egy garázscégnél elfogadható, de egy Intel kaliberű multinacionális vállalatnál olyasmi igényem volna, mint az AMD-nél. Na jó elfogadnám a negyedórás válaszidőt is. Elég sok céggel van kapcsolatunk, de olyat még a kicsiknél sem tapasztalok, hogy hetekig nincs valamire válasz. Ez nem erőforráshiány, hanem szarul szervezett sajtórészleg.
LOL, egy kis Kelet-Közép-Európai ország, nemzetközileg vélhetőleg elhanyagolható ismertséggel rendelkező, online lapjának újságírójaként, egy picit nagy az arc és az öntudat... Az Intel meg a helyeden kezel, ennyi... Az AMD-nél meg a jelek szerint tudják, hogy az ő szekerüket tolod (lásd még azt is, hogy miért nem kaptok teszthardvert az nV-től; valamint esetleg magyarázhatja azt is, hogy miért is nem áll veled szóba az Intel...), így persze onnan gyorsan jön a válasz..."Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)
-
kriszpontaz
veterán
Valahogy az jön le az írásaidból hogy rühelled az AMD-t. Tévedek?
Ne felejtsd el hogy az AMD az Intel bérgyártója volt (szükségszerűen, fentebb írták - IBM), és nem véletlen keményített be X86 licensz téren, mert kezdte a saját bérgyártója teljesítményben lelépni.[ Szerkesztve ]
-
sh4d0w
félisten
Még a történet többi részéhez: mind az Intel, mind az AMD a Fairchild Semiconductort elhagyó szakemberekből állt össze. Amikor az x86 pályafutása elindult, az Intel és az AMD keresztlicenc megállapodást kötöttek, így meglehetősen nehéz az AMD-t copyzással vádolni (legfeljebb a 8080 esetében, amit reverse engineeringgel másoltak). Ehhez még hozzájött, hogy az IBM az x86-ot választotta a PC-ihez, azzal a feltétellel, hogy máshonnan is beszerezhetik a CPU-kat, nem csak az Inteltől - így megint csak nehéz egyszerű másolásnak állítani be az üzleti érdeket.
Egyébként meg, fejlesztések az AMD-től: 2/3/486 - mindig ők csinálták meg a leggyorsabbakat (20, 40, 133 Mhz); EV6 busz implementálása x86-ra; integrált memória vezérlő; x64; chiplet design implementálása x86-ra; megszabadulás az FSB-től - és ezek csak a leglátványosabbak.
Szóval igen, az AMD-nek voltak és vannak komoly fejlesztései, hogy te ezeket elbagatellizálod, magánügy, csak ragaszkodjunk legalább ahhoz, ami már megtörtént.
Még egy kis színes: nem csak Gróf András, hanem Vadász László is ex-Fairchild és Intel-alapító volt.
[ Szerkesztve ]
https://www.coreinfinity.tech
-
Dragon3000
veterán
Amúgy ez kit érdekel? Van előnye és hátránya is mindkét típusnak. Az se érdekel, hogy az amd hozta az első valóban két magos megoldást, az x64-et... szerinted ezek érdekelnek bárkit is? Persze azt figyelmen kívül hagyod, hogy sok sok évig csak pár % előre lépés volt és azért is elég szépen megkértek az árát.
-
hallador
addikt
Igazából ezt a dolgoz 4004-től illik számolni, de ok igazad van, csak a szokásosan más szemében a szálkát is, a sajátodban a gerendát sem.
Eleinte valóban nem volt Amd fejlesztés, a procijaik 1:1-ben Intel klónok voltak. 486DX2-80-as Amd procim volt, mert olcsóbb volt mint az Intel DX2-66-osa. Intelből nem is volt gyorsabb. (Végülis ezt is lehet fejlesztésnek nevezni, mert gyorsabb volt mint a konkurencia.)
Szóval, akkor nem azért volt, mert az Intel nem adta ingyen oda a Licencet az AMD-nek, mert miért tette volna?X2-3800 ami 2005-ben jelent meg? Ne törődj semmivel, told a nyugodtan az az elvont világot ami Magyarországon van. Nem annyira zavarnak a tények ahogyan látom.
Az első AMD ami 64 bites volt 2003 szeptemberében jelent meg kereskedelmi forgalomban, Magyarországra ~ Decemberére jutott el K8-nak hívták, és elb@sz0tt áron adták. Az alapmodell volt 420$ - 800$ Tehát az Magyarországon ~ 150 000 Ft volt 2003-ban! Ami lehet hogy szerinted nem volt sok akkor, nem tudom, akkor ennyiért a bármit is megvehettél.
Az hogy neked milyen x3800-ad volt és mikor pont nem érdekel, mert nem erről volt szó.Az Amd APU-khoz hasonló integrált grafikai teljesítményű Intel megoldás még a mai napig nem született meg.
És nem is nagyon van rá szükség, hogy intel vonalon megszülessen.A PR jelölés meg pont azért jött az Athlon-XP sorozattól kezdve, mert úgy adták meg hogy kb mekkora órajelű P4-nek felel meg a teljesítménye.
Az AMD szerinte pont, hogy a hasonló Athon K7 processzorok a kornak megfelelő sebességét jelentette.Tovább nem is megyek, mert láthatóan téged a tények nem, de a mesemondás annál jobban megragad.
Ne is foglalkozz a tényekkel azok makacs dolgok meg csak összezavarnak.
The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
hallador
addikt
válasz Dragon3000 #57 üzenetére
Ok ok csak ezt sem az AMD fedezte fel. Szóval persze ez rendben.
The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
arn
félisten
A dx2-66 92ben kerult piacra, a dx4-100 94ben. Az amd dx2-80 94 legvegen. Eddigre az intel tojt a 486ra, 93tol a pentium szekeret toltak. Az amd az athlonnal kerult nyeregbe 99 vegen, addig massziv lemaradasban voltak folyamatosan.
facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld
-
#72688384
törölt tag
sok hühó a semmiért amikor mögé is irhattak volna egy pluszt, egyszer már bejött.
-
Dragon3000
veterán
Mondjuk annyira nem, mert nem is tudom milyen tokozásra állt át az AMD, ja igen arra amit az Intel 10 éve alkalmaz. Szóval annyira ne írjuk le.
Amit sok sok éve használ szerver oldalon az amd is, így nem tudom miért akkora meglepetés, hogy itt is bevezetik, amire több magyarázat is érkezett, a legfontosabb, hogy ugyanakkora tokozás mellett több érintkező fér el.
#53 zzolika
Az első két zen kedvező árazása után úgy elszálltak az árral, hogy most is inkább Intelt vennék normál felhasználásra.
Most már elég jó ársávba kerültek az 5xxx-k, 5600x/5800x 10e-rel drágább csak boltban a konkurenciánál, viszont alaplapból sokkal nagyobb ársávból lehet válogatni amd esetében, így olcsóbb lehet a gép.[ Szerkesztve ]
-
hokuszpk
nagyúr
az AMD azert kezdett sajat fejlesztesbe, mert az Intel az ervenyes licencszerzodes ellenere nem adta at az i386 dokumentaciojat, ami alapjan utangyarthattak volna.
volt, hogy leegett az s462 proci, de ez inkabb a megfuto korabeli hulladek tapok miatt volt; az valos, hogy Varganya es rokonai mellett instabilitas gyakrabban fordult elo, mint az epp akkor kaphato P3/Celeron/P4 procis konfigokkal.
** Mondjuk P4 mellett en sosenemlattam Varganya kaliberu tápot.Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...
-
zzolika
aktív tag
Ha már ennyire támadsz, akkor legalább pontosan tedd. 1978-ban jelent meg az első x86-os proci. Ez nem volt 50 éve.
Eleinte valóban nem volt Amd fejlesztés, a procijaik 1:1-ben Intel klónok voltak. 486DX2-80-as Amd procim volt, mert olcsóbb volt mint az Intel DX2-66-osa. Intelből nem is volt gyorsabb. (Végülis ezt is lehet fejlesztésnek nevezni, mert gyorsabb volt mint a konkurencia.)
Aztán jött az Athlon64 az integrált memóriavezérlővel, 64 bites utasításkészlettel. Az X2 a valódi 2 maggal. Ez azért lekörözte az akkori Intel procikat. A core2-es szériával tudta csak visszavenni az első helyet az Intel. És nem voltak aranyárban, az első X2-3800-as procim sem került 2x annyiba, mint egy hasonló egymagos. A Duron/Celeron, Barthon/P4 is kifejezetten jobb ár/teljesítmény arányú volt. Az alaplap is olcsóbb volt mint az Intelhez.
Az Amd APU-khoz hasonló integrált grafikai teljesítményű Intel megoldás még a mai napig nem született meg. Nem véletlen, hogy mindkét konzolban az Amd-t használják.
Az utóbbi években az Intel nem nagyon jött ki új fejlesztésekkel. Szóval az 50 éves vezető szerep azért elég erős csúsztatás...
A PR jelölés meg pont azért jött az Athlon-XP sorozattól kezdve, mert úgy adták meg hogy kb mekkora órajelű P4-nek felel meg a teljesítménye.
Az élmúlt pát évtizedekben mégis az Intel ötleteit vette alapul. Ezzel mire is gondolsz konkrétan? A sok beépített sebezhetőségre, vagy az új generációs procit +10% sebességgel eladjuk +50% áron?
Miért égne le a proci, ha gyenge a táp? Ha nem bír annyit leadni, ami a procinak kell, max a táp éghet le (ha nincs védelme). Gyenge táptól a proci kevesebb áramot kap, tehát lassabban tud csak menni, ettől csak hűvösebb lesz. A netes videókon látható leveszem a hűtőbordát és elfüstöl a proci, azért nem kifejezetten életszerű... Lehet jobb volt az Inteles procik hővédelme, de volt hogy az Amd-men megállt a venti, sípolt az alaplap, lekapcsolt, és nem füstölt el.
Tudom, ez már eretnekség, de a 20+ éves 400 W-os Codegen tápon is köszöni szépen, jól működik még, elvan az i5-ös configgal is.
Nem is tudom milyen tokozásra állt át az AMD, ja igen arra amit az Intel 10 éve alkalmaz. Nem is tudom melyik gyártó variálja, kb 2 évente, majdnem minden új procinál a foglalatot, hogy vegyél új alaplapot is. Az AM2-3-4, azért több proci generációt is kiszolgált.
Mielőtt azt írnád, nem vagyok AMD fan. A feladattól is függ hogy melyik proci a jobb. Munkára Intelt vettem, mert a progi amit használok nagyrészt 1 szálat használ, max 2-t néha. Ebben jobb volt a 6500-ös mint az akkori Amd (most nem tudom hogy van). Az első két zen kedvező árazása után úgy elszálltak az árral, hogy most is inkább Intelt vennék normál felhasználásra. Nem érdekel hány nm, hány mhz, hány szál. Amire kell azt tudja, és minél olcsóbban
Persze a 32/64 magos prociknál biztos jobb az Amd, de ez nem az átlag felhasználók piaca. -
arn
félisten
hat ez szanalom... a vegen ugyis az szamit, hogy a legyartott proci milyen hatekonysagu.
facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld
-
hokuszpk
nagyúr
a sima Athlon "+" idokre gondol, ilyen 1433 - 1700+ Palomino , 1800 - 2200+ T'Bred , 1833 - 2500+ Barton, stb.
az A64 amikor megjelent orajelben az se ment annyit, mint a korabeli Northwood vagy kazan Prescott, de teljesitmenyben jo volt, amig meg nem jott a Core.Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...
-
tasiadam
veterán
válasz kriszpontaz #44 üzenetére
Az athlon 2, a sempron keveaebb, es az l2 is fele asszem
Boldog s̸̺̳̾͝p̶̝̖̅ò̵̫̾ọ̷̃͒k̸̮̓t̵͈͌͝o̶͓͘b̵͓͔͘è̸̱r̷̙͈̅̀ mindenkinek!
-
Sundesz
őstag
Hogy csatlakozzak az off-hoz, az asztali Core CPU-k megjelenéséig csak AMD procikat használtam én és az egész családi, ismeretségi kör is. Olcsóbb volt, gyorsabb volt amire kellett (persze videovágásnál jobb volt egy HT-s proci). Athlon XP 2000+ (Palomino), 1800+ (T-Bred), 2500+@3200+ (Barton), Athlon 64 3000+, Athlon 64 X2 4600+, Sempron. Egyikkel sem volt gond, gány Codegen tápos gépek voltak Spire hűtővel. Amire vigyázni kellett, az a lesarkazás a kupak hiánya miatt.
Az Intel azért verte a mellét a MHz-re, mert az AMD abban messze le volt maradva, de IPC-ben meg sokkal erősebbek voltak, ezért választották azt a nevezéktant, ami talán segítette az átlag user eligazodását is. Aztán a hurka Celeronok sok sok GHz-el annyit is értek, miközben fele akkora órajelen is gyorsabb volt az Athlon.
[ Szerkesztve ]
Hörcsög Powa'
-
tasiadam
veterán
válasz kriszpontaz #42 üzenetére
Nekem sepmron 3000+ van/volt (meg megvan) de ott csak moka volt az a jelzes. 1.6 vegy 1.8ghz? Asszem ilyesmi.
Boldog s̸̺̳̾͝p̶̝̖̅ò̵̫̾ọ̷̃͒k̸̮̓t̵͈͌͝o̶͓͘b̵͓͔͘è̸̱r̷̙͈̅̀ mindenkinek!
-
tasiadam
veterán
válasz kriszpontaz #26 üzenetére
Athlon 6000+?
Boldog s̸̺̳̾͝p̶̝̖̅ò̵̫̾ọ̷̃͒k̸̮̓t̵͈͌͝o̶͓͘b̵͓͔͘è̸̱r̷̙͈̅̀ mindenkinek!
-
hallador
addikt
válasz janeszgol #36 üzenetére
Azzal a különbséggel, hogy max Magyarországon volt a Nokia az első, mert minden mást az Ericsson fejlesztett. (Még mobiltelefóniában is, mert gyártani 2001 óta nem gyártottak, de fejleszteni fejletettek)
Mondjuk annyira nem, mert nem is tudom milyen tokozásra állt át az AMD, ja igen arra amit az Intel 10 éve alkalmaz. Szóval annyira ne írjuk le.
Per pill igen inkább így fogalmazzunk.The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
hallador
addikt
válasz kriszpontaz #35 üzenetére
Ügyfeleknek több tápom égett le XP alatt is. Nem csak athlon alatt. A P4-ek utolsó generációi valóban ilyenek voltak, ez tény a Pentium D és baráti köre. Ez igaz. Ott viszont a gyári hűtők soha nem voltak porszívók.
Azonban az emlegetett Colling hűtők, és nem csak azok más gyártók is mind AMD-sek voltak.
Az Athlonok (2004) esetében az utolsók valóban már jobbak voltak fogyasztásban, azonban itt már behozhatatlan hátrányban voltak a fejlesztések hiánya miatt.
Hiába jelentek meg a 64 bites processzorok vagy megfizethetetlenek voltak, vagy nem lehetett kapni.[ Szerkesztve ]
The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
kriszpontaz
veterán
Az első Athlon (nem XP) prociknál volt gond a hővédelem úgy emlékszem. A repülőgép hajtóművek inkább a kazán P4-ekre voltak jellemzőek, nálam egy sima hűtő volt az XP-n és semmi hangja nem volt, nem is melegedett. Ez a táp mizéria megint valami urban legend lehet, ugyanazzal a táppal hajtottam a későbbi Athlon 64et is. Mitől égett volna le? A 2400+ Athlon 62W volt, a legerősebb 3200+ 60,4-76W. Ehhez képest egy P4 3200 Mhz proci 89-103W, (max 115W). Fordítva emlékszel.
[ Szerkesztve ]
-
hallador
addikt
Igazából engem nagyon nem érdekel. Mint mondtam. De sztem az átlag usert sem. De sztem a legtöbb ezzel foglalkozót sem, aki napi szinten használja ezeket a processzorokat, tök mindegy ki gyártja azt.
Ez maximum annak érdekes, aki ez alapján vesz processzort nem? Ilyet nem ismerek.
[ Szerkesztve ]
The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
hallador
addikt
Hát, szerintem pedig az egy héten belüli válasz még normális. Az AMD kapaszkodik, kell is nekik. Nyerjen az aki jobb. Ez is beletartozik, ha majd az Intel rászorul, akkor majd fog válaszolni.
A másik, hogy mint átlag usert engem szerinted mennyire érdekel, hogy mennyi nm? Meg hasonlók?
Mint mérnököt érdekel.De mint felhasználót az fog érdekelni, hogy minden fusson rajta ami nekem kell kb.
2001-2005-öt írtál. Ha 2001-re utalsz, akkor írj 2001-et, ne egy sok éves tartományt.
Hát ha eddig kamuztak... Akkor ennyit fogok.
[ Szerkesztve ]
The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz Busterftw #29 üzenetére
Az IRDS a nanométer elé írt számot nézi. Abba nincs beleszólásuk, ha egy gyártó a 7 nm-re azt írja, hogy "Jancsika 3" node. Akkor lenne probléma, ha Jancsika 3 nm-t írnának rá, de a Jancsika 3 egy szabad marketingjelzés.
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
jattila48
aktív tag
Nem nagyon értem ezt a csíkszélesség/gyártástechnológia hisztériát. Nekem, mint egyszeri vásárlónak, tök mindegy, hogy 100nm-en vagy 1nm-en készül a processzor, ami számomra megfelelő áron megfelelő teljesítményt nyújt. Teljes mértékben hidegen hagy ez a kérdés, és szerintem vagyunk így ezzel egy páran (kb. 99%). Az Intel mostanában elég jól áll ár/teljesítmény arányban, valószínűleg jobban mint az AMD. Én pl. tökéletesen elégedett vagyok a 37e Ft-ért vásárolt i3 10100 (nem F verzió) processzorommal. Amikor vettem, hasonló teljesítményű AMD sokkal drágábban lett volna. Úgyhogy nincs itt semmi dráma, az Intelt is el fogják adni, sok vásárló elégedett lesz vele, mint ahogy sokan vesznek Opel Astrát pl. Lexus helyett (hogy egy közhellyel éljek).
„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár
-
Busterftw
nagyúr
De hát ez lehetetlen mert egy dedikált szerv nézi és validálja a számokat.
-
hallador
addikt
válasz kriszpontaz #26 üzenetére
Igen jók voltak, de attól függ mire, sokáig kullogott az AMD utasításkészletben az Intel mögött, ami pl, a multimédiában, videóvágásban sajnos az AMD hátrányban volt. Így inkább csak a játékokban volt jobb.
Átlagembereknek sokkal jobb volt, ameddig nem nyúltak hozzá, Ott azért voltak problémák a processzor védelemmel, a tokozással, a hűtéssel ekkor születtek a legendás porszívó zűtők, mint a Coolink 111+/122+ amik 8000-et forogtak.
Arról nem beszélve, hogy akkor az AMD-nek kellettek jobb tápok, mert könnyen égett le ha gyenge volt a táp.
Ma az intelnek kell nagyobb táp, de legalább ma már egyik sem ég le.[ Szerkesztve ]
The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
Abu85
HÁZIGAZDA
2001-2005-öt írtál. Ha 2001-re utalsz, akkor írj 2001-et, ne egy sok éves tartományt.
Szerintem parasztvakítás volt, de meg volt adva a valós órajel is. A probléma, amit az AMD-nek a +-os jelzése hozott az az, hogy az órajel teljesen feledésbe merült. Később már az Intel sem az órajeleket jelezte, hanem csak egy számot.
Ugyanez lesz ezzel a parasztvakítással is. Átmegy az egész egy típusjelzésbe minden érintett által.Én nagyon csodálkozom rajta. Az AMD-hez viszonyítva az Intelnek összehasonlíthatatlanul jobbak a lehetőségei anyagilag, és mégis az AMD az, amelyik cég a sajtókérdésekre kb. 10 percen belül reagál. Az Intelnél csoda, ha egy héten belül érkezik válasz. Ez egy garázscégnél elfogadható, de egy Intel kaliberű multinacionális vállalatnál olyasmi igényem volna, mint az AMD-nél. Na jó elfogadnám a negyedórás válaszidőt is. Elég sok céggel van kapcsolatunk, de olyat még a kicsiknél sem tapasztalok, hogy hetekig nincs valamire válasz. Ez nem erőforráshiány, hanem szarul szervezett sajtórészleg.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
kriszpontaz
veterán
Szerintem az Athlon XP korszakra gondolt. Ott voltak 2400+ stb. elnevezések (közben a 2400+ 2Ghz-es volt). Tehát elvileg a konkurencia 2,4Ghz sebességű processzorától jobb teljesítményt hivatott jelölni. Egyébként akkoriban nagyon is jó procik voltak. Pont akkor sikerült (vagy röviddel utána) előnyre szert tenni az AMD-nek az Intellel szemben.
[ Szerkesztve ]
-
hallador
addikt
Ja ja mert amúgy 2001-ben amit írtam ki vett athlon64-et? (Senki mert 2003 szeptemberében jelent meg.) Csak kérdezem.
Ja amúgy szerinted ez nem parasztvakítás volt ugye? Csak akkor az, ha más csinálja. Ja ja ne is mond csak azt adták meg számban, hogy milyen gyors lenne, ha athlon lenne, nem ám azért, mert pont ilyen MHz-en mentek a Netburst processors processzorok...Nem nem konkrétan az Athlon 64-re hanem arra gondoltam amit nem csak multimilliomosok tudtak megvenni, hanem a tömegek is. Barton, Tbred, stb..
Hiszen megjelenésekor az első 64 bites processzorok megfizethetetlenek voltak, és csak rendelésre, mert senkinek nem kellett az ára miatt.
Amúgy nem nagyon csodálkozom azon, hogy az Intel nem nagyon foglalkozik a sajtóval, mert megérdemli az Intel amit kap, ezzel semmi baj nincs.
Azzal van, ha elkezdjük kisarkítani a dolgokat.
[ Szerkesztve ]
The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az Athlon 64 időkre gondolsz? Érdekes lehetett azt úgy megélni, hogy az AMD volt lemaradva.
#23 hallador : Többször kértem már az Inteltől a tranzisztorszámot az egyes lapkákra. Egyszer sem jött válasz.
A probléma, hogy az Intel gyakorlatilag a sajtó szintjén eléggé elérhetetlen. Krzanich központosította a sajtót, így felszámolta a helyi PR-okat. Ez olyan szintre romlott, hogy tesztprocesszort is csak az alaplapgyártókon keresztül lehet szerezni. Állítólag Gelsinger ezt vissza akarja csinálni, mert elég sok panasz jut hozzájuk is, hogy Intel sajtó gyakorlatilag nem létezik, de sok időbe telik, mire újra felépítenek egy szervezett sajtót, helyi képviselőkkel. Rombolni sajnos sokkal könnyebb volt, építeni nehezebb.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
hallador
addikt
Ja ja, ha tetszik neked ha nem, akkor az Intel volt az elmúlt 50 év x86-os piac vezető fejlesztője. Persze tudjuk, hogy szerinted az elmúlt 4 év mindent visz, meg egy kettő az informatika történelmet tagadó kolléga mellett ennek ma úgy is nagy hagyománya van.
Igen az AMD most jobb, ezt senki nem vitatja, véletlenül, az élmúlt pát évtizedekben mégis az Intel ötleteit vette alapul. Szóval lehet tolni a milyen szemét az Intel, de van tapasztalatuk ebben.
Igen volt pár jó húzása az AMD-nek mint a x86-64 de hát azért ez is inkább az MS miatt volt ugye.
Értem, hogy nem szereted az Intelt, de azért vannak a tények, meg van ami néha itt van.
Ha pedig ennyire érdekel, akkor miért nem írsz egy levelet nekik, még lehet, hogy választ is kapnál, csak egy ötlet.
The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
hallador
addikt
Azért én még emlékszem azokra az időkra amikor az Amd mindent mondott csak a Mhz-et nem. Mert hát igazából le voltak maradva mint a borravaló. Szóval nem kell ezzel jönni, most az Intel van lemaradva. Ilyen a világ. Azért ha most erre rácsodálkoztál nem tudom hol voltál 2001 - 2005 között mert akkor az Amd játszotta ezt.
The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
GeryFlash
veterán
válasz janeszgol #20 üzenetére
Mondjuk ez a 2025-re mi leszunk a királyok mert lesz GAAFET-ünk egy wishful thinking, amellett hogy a TSMC előreláthatóan 2023-2024-re ezzel már meglesz. Szóval ha még teljesítenék is azt a vállalást, hogy 2023 7nm FinFET-ről 2 év alatt 2-3nm GAAFET-re ugranak, ami eléf hihetetlen akkor is lemaradáaban lennének ami a gyártástechnológiát illeti.
[ Szerkesztve ]
Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?
-
janeszgol
félisten
Sz utobbi 2-3 evben az Intel total atment szanalmasba. Kezdve a sebezhetosegeken at a benchmark varialason at (ami eddig a percig jo volt, de kesobb mar nem volt mervado) a gyartok megvesztegetesenek pletykalasig (a pletyka sokszor nem alaptalan).
Viszont most vegre tenyszeruen igertek vakamiket. Izgatottan varom mi valosul meg ebbol. Hamar elroppen ez a par ev, es meglatjuk.
A nevezektan nem erdekel. Arra adok egy pontot, miszerint beismertek, hogy le vannak maradva, de 5 ev mulva ok lesznek a legjobbak. Az ilyen kijelenteseket szeretem. -
#72042496
törölt tag
válasz Petykemano #6 üzenetére
Lehet, hogy jórészt az az oka, nem látok bele. Csak annyit mondok, hogy egy ilyen átnevezés kicsengése erősen függ szerintem/számomra attól, hogy milyen megítélésűek maguk a termékeik.
[ Szerkesztve ]
-
paprobert
őstag
"Miért titok ez, ha állítólag az övék a legjobb gyártástechnológia?"
Mert nem az övék a legjobb gyártástechnológia.
Ha pedig ideveszed azt, hogy az Intel szokása vinni az órajel-trónt, akkor szinte biztos hogy lazítottak annyit a 10nm-en, hogy az ne mutasson jól egy excel táblázatban.
A tavalyi? 3GHz-es mobil SoC-től a most tervezett 5.3 GHz-es desktop CPU-ig eljutni szerintem csak így tudtak.[ Szerkesztve ]
640 KB mindenre elég. - Steve Jobs
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz Petykemano #14 üzenetére
Nem. Nem kielégítő. A probléma folyamatosan az, hogy egyszerű összehasonlításokat teszünk modern lapkák helyett. Ki a túrót érdekel, hogy egy node milyen tranzisztorsűrűsége gyűrűs oszcillátorral, vagy különböző memóriacellákkal.
Konkrét lapkák gyártástechnológiáját és tranzisztorszámát megadva sokkal többet lehetne ezekről megtudni. Az AMD megadja mindkettőt, az NVIDIA szintén, az Apple szintén, meg egy rakás ARM SOC-kat gyártó. Az Intel az egyetlen, amely cég ebből lassan tíz éve kimarad. És az egyetlen cég is, amely izomból nyomja a corporate bullshitet, hogy nekik milyen fasza ám a gyártástechnológiájuk a nanométer elé írt szám ellenére is. Mivel tudják alátámasztani? Én csak a hitet látom, meg azt, hogy ahol pont számít a gyártástechnológiai előny, ott a termékeik lemaradtak, mint a borravaló.Mindemellett a mostani változással félő, hogy a TSMC és a Samsung is rááll a corporate bullshitre. Nehogymá kimaradjanak ebből.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
GeryFlash
veterán
Hat akkor valamit nagyon jol csinalnak ha a 10nm-nek hazudott TSMC 16-nm-ukkel fogjak arazgatni a masodik koros TSMC 7nm-es 5950X-et
Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?
-
Petykemano
veterán
Igazad van. Megmondom őszintén, nem olvastam az AT cikket, csak a táblázatokat láttam korábban és azt gondoltam, hogy a 100.76MTr/mm2 egy új adat, amit egyúttal nyilvánosságra is hoztak.
Itt van egy cikk:
https://semiwiki.com/semiconductor-manufacturers/301376-intel-accelerated/Ez kielégítő számodra, vagy ebben is vannak még szerinted hiányosságok?
Hozzáteszem, hogy ha a válaszod az, hogy ez ok, ezek akkor is névleges tranzisztorsűrűségek.
Nyilván designról designra változhatnak.
Pl:
az AMD designjai a TSMC 7nm-ének ~100MMtr/mm2 helyett 40-60 között alakultak
És az is érdekes, hogy a 64MB SRAM-ot nagyjából ugyanakkora lapkából hozták ki, mint a CPU-ba integrált 32MB L3$[ Szerkesztve ]
Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz paprobert #11 üzenetére
Azt állítom, hogy az Intel az egyetlen cég, amely veri az asztalt, hogy nincs normális összehasonlítás, de eközben szintén ők az egyetlen cég, amely tíz éve rendre nem adja meg a lapkáinak a tranzisztorsűrűségét, nehogy kiderüljön valami.
#12 tha_answer : Hát ez az... én is azokat a kérdéseket hiányolom, hogy milyen körülmények között van az mérve. De még jobban hiányolom tíz éve az Intel lapkák tranzisztorszámait. Miért titok ez, ha állítólag az övék a legjobb gyártástechnológia?
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
paprobert
őstag
A TSMC 16nm-e, illetve annak frissítései sokáig az Intel 22nm-éhez voltak hasonlítva. Ez az összevetés konkrét termék összehasonlításakor nagyjából megállja a helyét, pl. Zen1-Zen+ vs Ivy-Haswell.
Azt állítod, hogy 9 év után, és 2 full node fejlesztésével visszaérkeztek 2012-be?
[ Szerkesztve ]
640 KB mindenre elég. - Steve Jobs
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz tha_answer #8 üzenetére
Ez sem ér semmit, mert nem tudod, hogy min van mérve. Egy komplex lapka tranzisztorsűrűsége jóval kisebb, mint mondjuk egy gyűrűs oszcillátoré.
#9 GeryFlash : A Spring Hill egy SoC, van benne két processzormag, és mellette pár gyorsító. Kb. olyan, mint egy tipikus SoC.
De megadhatna az Intel több adatot is. Vagy félnek, hogy kiderül valami a valós tranzisztorsűrűségről?
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
GeryFlash
veterán
Ez egy NPU, biztos nagyon jol parhuzamba allithato...
Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?
-
tha_answer
őstag
itt van density tablazat de tuti ismered
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz Petykemano #6 üzenetére
Csak ezt az összhangot bizonyítanák végre. Egyetlen 10 nm-es Intel lapka tranzisztorsűrűségét tudni: a Spring Hill kódnevű fejlesztés 239 mm²-es kiterjedésébe 8,5 milliárd tranzisztor került. Ezt a tranzisztorsűrűséget a TSMC 16 nm-es node-ján hozzák bizonyos lapkák. Szóval akkor milyen összhangról van szó?
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Petykemano
veterán
nem is biztos, hogy annyira a saját termékeik miatt lépték meg, hanem a bérgyártás miatt.
Mindazonáltal régebben persze lehetett azt mondani, hogy "nevében az is 14nm a mi 14nm-ünk sokkal jobb". Viszont az már nem hangzik olyan jól, hogy "a mi 10nm-ünk olyan, mint az ő 7nm-ük"
Az elnevezéseiket összhangba hozták - legalábbis névleges tranzisztorsűrűség - alapján a fő konkurenciával. Szerintem ez helyes, mint ahogy a "nm" elhagyása is.#5 paprobert
A "10nm Enhanced SuperFin" is fantázianév.[ Szerkesztve ]
Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
paprobert
őstag
Vagyis betagozódnak a fantasy elnevezésekbe ők is, a korábbi vaskalapos(abb) hozzáálláshoz képest.
Valójában teljesen mindegy az elnevezés, nem számít hogy egy termék 10nm-en vagy 7nm-en lesz sz*r.
#6 Petykemano
Az rendben van, hogy a tranzisztorsűrűség megfeleltethető, ez tényleg jó pont, mi a helyzet viszont az órajelgörbével, ill. fogyasztási karakterisztikával? Ezek tradeoff-ok, egymás ellenében.[ Szerkesztve ]
640 KB mindenre elég. - Steve Jobs
-
#72042496
törölt tag
Ez nekem is "magyarázkodásnak" tűnik, amire semmi szükség nem lenne, ha az Intel mai mércével is hatékony processzorokat gyártana.
-
koby11h
őstag
Mekkora marketing baromság ez már megint... Legközelebb a MHz-et és a magszámot nevezik majd át?
Lesz majd Intel 20A/12/4.8 ami valójában 7+nm, 6 mag, 3.8 GHz, csak éppen át van nevezve???
Hadd ne mondjam már meg mire nevezem át az Intelt![ Szerkesztve ]
"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."
-
kriszpontaz
veterán
Azt nem tudni, hogy az átnevezésekre hogyan reagál a TSMC és a Samsung.
Minden Inteles számból kivonnak 2-t. Ez lesz az új nevezéktanuk.
Ennek is kb. annyi értelme volt mint az új logóknak.[ Szerkesztve ]
-
Samott
addikt
Ez olyan mint regen a Performance Rating volt. Mindig az el ezzel aki hatranyban van.
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest