Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz sztikac #295 üzenetére

    Ha valaki olyan vállakozó szellemű hogy tönkrevág egy Win-t annak a linux se lesz nagy kihívás...
    Elvileg lehetséges, gyakorlatilag nem túl valószínű, az általad vázolt, hozzá nem értő felhasználót célzó támadások nem igen léteznek windows-on. Rendszergazdai jogosultságokkal minden rendszert tönkre lehet vágni szándékosan, ez ellen legfeljebb annyit lehet tenni, hogy arra kell törekedni, hogy a felhasználó csak indokolt esetben rendelkezzen rendszergazdai jogosultságokkal. Linuxban ez alap és a Microsoft-ék is felismerték ezt, az új Windows-okban meg van oldva.

    (#293) 5h4rK
    Van egy kellemes erzesed, olyan mintha az egeszet te csinaltad volna es a tied lenne
    Igen, elkaptad a lényegét a linuxos júzer experience-nek, szerintem ennek két oka van:
    - Parancssor. Ugye a legtöbb program parancssorban (is) működik, mint ahogy a programozók által készített programok is ilyenek, hacsak nem kifejezett követelmény a GUI.
    - A GUI esetlenségei. Nézd meg a Win vagy a MacOS GUI-ját, technikai szempontból nem különbözik sokban egy linuxos GUI-tól, viszont ott az érzés, hogy minden pixelre pontosan a helyén van, tökéletesen elrendezték, hibátlanok a betűtípusok, minden egységes és így tovább. Aki fejlesztett már GUI-s alkalmazást, az tudja, hogy ezt megvalósítani sokkal nehezebb, mint amilyennek elsőre tűnik. Persze ez technikailag nem jelent különbséget, ráadásul szubjektív az egész, de mondjuk a Win7 kinézete után nekem a 9.10-es Ubuntu a házilag barkácsolt érzést jelenti.

    Ha nem vagy programozo akkor az, hogy "open source" nem sokat segit rajtad, kulonben pedig csak a gondolat mar joleso, hogy ugy formalod a rendszered ahogy akarod.
    Programozó vagyok, de számomra annyira nem jóleső gondolat, rendszer saját igényekre formálása szerintem nagyrészt időpocsékolás, ezért preferálom az olyan rendszereket, amelyek alapból jók, működőképesek és esetleg tetszetősek. Tehát ha mondjuk a filemegosztást szeretném beállítani, akkor egy 2 checkbox-ból és egy ok gombból álló megoldást sokkal jobban szeretek, mint mondjuk egy mindenre kiterjedő samba doksit, amit olvashatok napestig. (Tudom, most már elvileg linuxban is lehet normálisan fileokat megosztani, tehát ezért ne essetek a torkomnak, csak példa volt).

  • cucka

    addikt

    válasz Morden24 #287 üzenetére

    Nem próbáltam még a wubi-t, de nekem pontosan ugyanolyannak tűnik, mint a dual boot-os megoldás, csak Windows alól kényelmesen telepíthető, meg lehet spórolni a particionálást, uninstallnál nem marad ott a grub, stb.
    Ha rühelled a dual boot-ot, akkor talán az egyetlen értelmes megoldás a virtuális gép.

  • cucka

    addikt

    válasz sh4d0w #118 üzenetére

    egy piacon versenyeznek, tehát konkurrenciájuk egymásnak. Mint már valaki kiválóan kifejtette, az ASUS köpött az MS levesébe a netbook gépekkel - tudott dolog, hogy ide nem akartak Windows-t, csak amikor felismerték, hogy akkor itt nem ők lesznek a dominánsak, hirtelen lehetett olcsón hozzájutni licencekhez.
    A Microsoft-nak választania kellett, hogy piacot veszít vagy olcsóbban adja a termékét. Ez nem tudom, mitől lenne jogszerűtlen, vagy akár erkölcsileg megkérdőjelezhető, ezt hívják annak, hogy maximalizálta a profitját. Különösen úgy, hogy az XP-ről van szó, ami már kifutott termék, amikor a netbook-ok elkezdtek terjedni, már tudni lehetett, hogy hamarosan eltűnik a boltok polcairól.

    Csavarhatod a szavakat, de ez nem egyensúlyi ár, hanem dömpingár.
    Ahogy már írtam, nem beszélhetünk dömpingárról abban az esetben, ha a konkurrencia terméke ingyenes. Értelmét veszti a fogalom, és ezen az sem változtat, ha leírod még párszor, hogy te így gondolod. (A dömpingár egy konkrétan meghatározott fogalom, amit ráadásul büntetnek is)

  • cucka

    addikt

    válasz sh4d0w #114 üzenetére

    Itt egészen egyszerűen nem arról van szó, amiről beszélsz, hanem arról, hogy ha nem lenne ennyire olcsó, akkor inkább Linux/FreeDOS kerülne ezekre a gépekre. Ez pedig nem más, mint dömpingár a versenytársak kiszorítása céljából
    Márhogy melyik versenytársát szorítja ki dömpingárral, az ingyenes linuxot vagy a szintén ingyenes freedos-t? :D
    Amúgy nem dömpingárról van szó, hanem a profit maximalizálásáról. Minden cég úgy próbálja belőni a termékei árát, hogy a lehető legnagyobb profitot realizálja (ha jól emlékszem, ezt hívják egyensúlyi árnak).
    A dömpingár teljesen mást jelent, ott arról van szó, hogy a gazdasági szereplő olyan áron adja a termékét, ami számára nem éri meg, viszont ezzel alá tud tenni a konkurenciának. Nyilván ha a konkurencia az ingyenes linux oprendszer, akkor a dömpingár fogalom értelmét veszti.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés