Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waterman_

    aktív tag

    válasz Atom_Anti #26 üzenetére

    nekem sem tetszik a hibrid ssd/hdd ötlet. lehet, hogy teljesítményben leköröz egy winyót, de egyre bonyolódik a hardver, egyre összetettebb firmware kell hozzá, egyre több benne a kacat, egyre több a hibalehetőség. egy adattárolásra való eszközben szerintem nem feltétlen jó irány, ha egyre bonyolultabb lesz. ha gyors rendszert akarok veszek majd ha lesz pénzem egy 128as ssd-t, meg egy lassú winyót minden másnak. (a lassú winyó megvan, szép halkan él)
    mondjuk egy laptopnál jól jöhet a hibrid megoldás, de valahogy már annyira, de annyira el kéne felejteni a masszívan mechanikus adattárolást.
    ha ugyanazok lennének a winyó bizniszben, mint akik az ssd-ket is gyártják, akkor még mindig csak 4 gigás ssd-k lennének, mert hatalmas problémákat kell megoldani. hála az égnek ma már ott tart a technika, hogy - kissé túlozva de - akinek van egy forrasztópákája, az össze tud rakni egy ssd-t mert annyira egyszerű, ha már megvannak a darabok. szerintem jó irány, nem kéne a winyóknak még adni pár évet ezzel a hibrid elgondolással.
    mondjuk ez csak az én véleményem, én elvből nagyon utálom a winyókat. sérülékenyek, hangosak..

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Új hozzászólás Aktív témák