Hirdetés
- Kingston FURY Renegade G5: Adatok villámgyorsan
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen processzort vegyek?
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Milyen TV-t vegyek?
- Philips LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
derive
senior tag
HPC teruleten nemcsak a skalazhatosag fontos, hanem a programozhatosag. Ezen a teren pedig jocskan elmarad a nagy architekturaktol (x86, Power, Sparc). Eddig nodeonkent/gyorsitokent volt a memoriamenedzsment GB/TB szintem, ha valaki azt akarja, hogy 128 kBnkent szuttogjek vele, korberohogom. Ez igy elegge alkalmazasspecifikus processzor, meg jo e-penisz meregetesre, mert olcson ossze lehet dobni a petaflopsot Linpackban.
@Tomi_25: Akkor neked rossz a memoriad.
-
Kékes525
félisten
Vajon meddig lesz érvényben a Moore törvény?
-
#59982336
törölt tag
Ez a lapka emlékeztet a neurális felépítésre.
-
#25954560
törölt tag
ezt mar paran megcsinaltak. a gond mindig az h az x86 a mainstream, ott meg nem igy van. pusztan forditobol ezt megoldani nem tunik egyszerunek, a scratchpad-del tervezni kell kodolaskor. cserebe sokkal gyorsabban erheto el.
dsp-ken es packetprocessor-okon ez reg bevalt technika.
(ehhez icipicit hasonlithatna az intel CAT-ja (cache allocation technology) amikor az LLC-t mar nem a chip kezeli teljesen automatikusan, hanem meg lehet mondani (nem tul nagy felbontasban) h kinek mennyi LLC jar es lehet rendelkezni arrol is h ne legyen kiuritve) -
tbs
addikt
Lopnak.
-
apatyas
Korrektor
Gebedjek meg, de én ezen is 128kB cache-t látok egy mag mellett. Hogy netán ezt nem egy nagy memória cache-eként használjuk, hanem önálló memóriaként.. ez tényleg már csak áthangolás. És valószínűleg itt van a kutya elásva, hogy nem egy főmemóriából húzzuk ki az adatot. Nade meddig is lehet elkapirgálni egy darab lokális memóriaterületen? Előbb-utóbb akkor is kapcsolatba kell kerülni a külvilággal, nemde?
Csodaolcsó adattovábbítást nem látok benne. Hol van? Mitől lenne jobb?
(ok, én vagyok az R=1 user)
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Kingston FURY Renegade G5: Adatok villámgyorsan
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Gyúrósok ide!
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- PlayStation 5
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Intel Core i7 7700K 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Intel Core i9 14900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! AMD Ryzen 7 3800X 8mag 16szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AMD Ryzen R5 2400G
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A70/Samsung Galaxy A71/Samsung Galaxy A72
- Xiaomi Redmi Note 14 5G 256GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- Azonnali kézbesítés az év bármely pillanatában
- Lenovo, Dell, HP, Panasonic Getac Surface üzleti és ütésálló katonai laptopok + Ipad 6-13. gen. gar
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest