Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Egon #148 üzenetére

    Először is: linkelj már olyat, amiből kiderül hogy az amcsik minősített adatként kezelik a Huawei eszközök (állítólagos) sérülékenységeit

    Biztonsági kockázatként kezelik a cég termékeit. Nem kell bizonyítaniuk semmit, ez a kockázat fogalmának lényege.

    Másodszor: az igazán érdekes és értékes infók szerinted 5G-s hálózatokon mennek majd (avagy manapság 4G-n?) Nyilván senki sem használ rejtjelzést, VPN-t, kutyafülét: csak úgy szimplán tolják az adatokat az éteren keresztül, nemde?

    Azt vágod, hogy az 5g-re nem csak a mobiljaink fognak csatlakozni, hanem kb. minden?

    Harmadszor: az első mondatomra nyilván véletlenül nem reagáltál. Mitől lett büdös pont most a briteknek a történet? :U Semmi új nem derült ki - leszámítva, hogy a TMSC-t is megzsarolta az USA

    Pedig történt: Kína annektálta Hong Kongot, aminek az autonómiáját szerződésben garantálta a Brit Korona. Szerintem senkit sem lepett meg, hogy ezután a britek bekeményítettek.

    Negyedszer: egy állam addig mehet el, hogy a saját rendszereibe, illetve a saját országába nem engedi be azt az eszközt, ami - véleménye szerint - nemzetbiztonsági kockázatokat vet fel. Az, hogy elkezdi kicsinálni az adott céget, ez már nem más, mint közvetett állami támogatás a saját cégei irányába (Apple, Intel - más kérdés, hogy leginkább a Samsung röhög a markába). Namost ha elítélünk egy adott cég állami támogatását, akkor ítéljük már el a másik cég kicsit másmilyen állami támogatását is...

    Az USA a saját technológiáival azt csinál amit akar elvileg, szóval ha úgy dönt, hogy a NATO tagországok stratégiai fontosságú szektorában terjeszkedő kínai céget kicsinálja azáltal, hogy eltiltja őket az amerikai szellemi tulajdontól, mert máshogy nem tudja a szövetségeseit rávenni, hogy hallgassanak a "tanácsaira", akkor ezt fogja tenni. A birodalmak így működnek, a saját érdekeik védelmébe elég komoly energiákat szoktak fektetni.

    A magam részéről bizonyítékokat akarok - amíg az nincs, addig nekem kevés az elméleti lehetőség. Jelen pillanatban tisztán politikai indítékot látok a Huawei csuklóztatása mögött, nem biztonsági kockázatot. Nem mondom, lett volna idő, amikor jogos lett volna Kína tökére lépni - de ezzel már elkéstek, amit jól jelez többek között a sok-sok Huawei szabadalom (saját, nem lopott...), amire már utaltak ebben a topicban is...

    Szerintem is megkésett kissé az USA reakciója, de jobb későn mint soha. Hogy a Huawei biztonsági kockázatot jelent nyugaton, az számomra evidens. És nem a mobiljai miatt, az jelentéktelen tétel ebben a témában. Viszont az, hogy az európai ipar kínai hálózati eszközökre legyen kötve, az egy vicc.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Egon #148 üzenetére

    Először is: linkelj már olyat, amiből kiderül hogy az amcsik minősített adatként kezelik a Huawei eszközök (állítólagos) sérülékenységeit!
    Első google találat csak a bank fraud és szankció sértésekkel kapcsoaltban írja, hogy titkosított a bizonyíték. A kongresszusnak küldött adatok sem nyilvánosak a kínai állam értintettségével kapcsolatban. Többet keress te ;)

    az igazán érdekes és értékes infók szerinted 5G-s hálózatokon mennek majd
    Igen, azon is, sőt, IOT főleg azon. És ha azt hiszed, hogy egy VPN/titkosítás nem feltörhető/megkerülhető, akkor simán naív vagy. De már maga a metadata is felbecsülhetetlen értékű.

    Mitől lett büdös pont most a briteknek a történet?
    El is mondták a britek: azért bannolják a Huaweit most, mert az amerikai szankciók miatt nem látják garantáltnak, hogy a Huawei ki tudja építeni náluk a hálózatot - valamint a saját kibervédelmi szakértőikre is alapoztak. Benne van a hírben, talán olvasd el még egyszer. :)

    egy állam addig mehet el, hogy a saját rendszereibe, illetve a saját országába nem engedi be azt az eszközt, ami - véleménye szerint - nemzetbiztonsági kockázatokat vet fel.
    Az USA úgy vet ki szankciókat, ahogy akar. Csak a saját cégeire/államára kötelezőek ezek. Más államoknál max lobbizhat, ahogy Kína is lobbizhat, meg fenyegetőzhet, meg stb - ahogy tette is, és teszi is. Ennyi történt - az USA nyert ebben a lobbiversenyben. Szar ügy Kínának. Üdv a nemzetközi diplomáciában, ahol az aktuálisan erősebb/több szövetségessel rendelkező kutya b*szik. Most ez az USA jelent témában.

    A magam részéről bizonyítékokat akarok
    Hogyne, én is szeretném látni az összes bizonyítékot, ebben egyetértünk. Az USAnak viszont joga van úgy szankcionálni, ahogy akar. Politikai rész is van benne? Hogyne, mint MINDENBEN. De ettől még joga van.

    Nem mondom, lett volna idő, amikor jogos lett volna Kína tökére lépni - de ezzel már elkéstek
    Ez hülyeség. Akkor mostmár hagyjuk Kínának, csináljon amit akar? Ennyi, vége, Kína nyert? Ugyanmár... A tökére kell lépni, max jobban fog fájni, mintha 20 éve tették volna.

  • Dare2Live

    félisten

    válasz Egon #72 üzenetére

    Nem kell semmi HW/SW hiba nem mindha ne lenne bőven. A problémát a Kasperssky esete hozta elő ~1éve. Huaweinél ez még meg van spékelve avval, hogy tvileg köteles együttműködni a Kínai állammal. Innen ha Kína úgy dönt, hogy látni akarja a kommunikációd fogja. Ha úgy dönt holnaptól tacsravágja a core telkó rendszereit tönkre vágta. A döntés mindig a Kínai állam kezében van és nem adott esetben az UK államnál.

    más: Ezen a téren külön érdekes, hogy a másik két nagy endtoend 5G infra szállító Europai cég a Nokia és az Ericcson. Nekik nem kell kötelezően együtt müködniük a Svéd/Finn álammal pl kiadni frissítési kulcsokat és na ők tényleg nem fognak kockáztatni semmiért., míg Huaweinek egyrészt tvi előírása másrészt a kínai piac bármeddig eltartja.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Egon #72 üzenetére

    Dollártíz/százmilliárdok a kínai államnak aprópénz, fillérek, semmi. Lehallgatni egy ellenséges nagyhatalom (vagy több) mobilkommunikációját, teljes 5G adatforgalmát? Bármit megér, kb szó szerint bármit. Az arányokat téveszted el csak, de nagyon :)
    A politikai oldala a dolgoknak viszont valós - de ettől még nem lesz kevésbé veszélyes Kína.

Aktív témák

Hirdetés