Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Ixion77 #5 üzenetére

    Maga a sebességérzet esetleg függhet a CPU/RAM -tól is, mert amennyiben pl. az előbbi hamarabb "elfogy", mint az SSD, akkor valóban nem érzel esetleg érdemi javulást. Miről váltottál Samsung PM961 -re (3000/1700 MB/s ha jól látom)? Ahhoz képest sincs javulás a sebességben illetve ugyanazon műveletekhez szükséges időkben?

    Nem tudom, hogy van-e saját tapasztalat ilyen "5000/4400 MB/s" szerű SSD -kkel is? Avagy hallottál ilyen véleményeket olyantól akinek van ilyen?

    Nekem egyszerre van a gépemben ilyen PCIe v4 illetve SATA SSD is:

    - 4950/4250 MB/s - Corsair Force Series MP600 PCIe Gen4 1 TB
    - 550/520 MB/s - Samsung 860 EVO 2 TB

    Mindenekelőtt a gyakorlatban is tudják azt ami rájuk van írva. Zongorázni lehet a különbséget a kettő között. Az a közel nagyságrendnyi különbség tényleg kijön a gyakorlatban. Most csak 3 példa:

    - meghajtón belül történő másolgatás - főleg nagyobb méretű file -oknál. Bizony ott van a papíron is levő különbség ...
    - szoktam saját részre mux -olgatni illetve konvertálgatni. Két külön világ a két SSD ...
    - igaz régebben, de elég sokat BF5 -ztem. Volt mind a kettő SSD -re telepítve - ekkor ugye a SATA -sra telepített esetben ráadásul nem is azon volt a Windows (azaz még így is gyorsabban töltött be egy pályát annál, akinek SATA -s SSD -n volt a rendszerrel együtt). Így az NVMe SSD -n van a Win -el együtt sokkal gyorsabb a betöltés is - gyakorlatilag egy pálya "pikk-pakk" ...

    Szó se róla csak adatnak vagy esetleg csak filmet nézni elég a SATA -s is illetve ilyen célra valóban nem sok a különbség. Ugyanakkor van különbség a kettő között és érezhető is ...

    Nézzük az árakat. Amikor vettem az NVMe SSD -met (tavaly szeptember), akkor az 1 TB -os méretben a most meglevő illetve a 970 EVO Plus 1 TB (ami az alternatíva lett volna) között alig pár ezer HUF volt a különbség. Ez ebben a árkategóriában már nem volt releváns különbség ...

    A 970 Pro 1 TB (ami jerry311 -nek is van) pedig ár tekintetében egy másik világ volt. A kérdés: Te melyiket vetted volna akkor?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák