Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aryes

    nagyúr

    válasz BalanceR #38303 üzenetére

    "a kijelző háta, és a borda között még van egy fél centi, a levegő meg jól szigetel..."

    Nekem van itthon forró levegős fritőz, azért elég jól átsülnek benne a dolgok... :DDD

    "Jumperkábelekkel elviszed onnan a kijelzőt, máris letudva a probléma"
    És abban a pillanatban az egész az értelmét is veszti. :N

    Én arra céloztam egyébként, hogy ez a konstrukció több sebből vérzik. Az armor típusú tokok alacsonyan tartják a hőmérsékletet, azzal valószínűleg nem lenne gondja a kijelzőnek, de itt kis bordák vannak, a kijelző pedig felülről pont elzárja a szellőzést. Ventilátor szóba se jöhet. Ezért tuti, hogy a házban a hőmérséklet felülről verdesi majd a 70 fokot.

    No offense, ezt nyilván nem a hozzászólásod ellen írtam, csak egy indoklás, hogy miért akciós ez a konstrukció. :R

    Két éve vettem egy nagyon akciós érintős tft kijelzőt, 640x480/60Hz, postával együtt sem volt tán 2500Ft.
    Gameboy-t építettem belőle. A kijelző maga nagyon szép képet ad, csak az eladó elfelejtette közölni, hogy az érintő része abban a pillanatban megszűnik működni, amikor a CPU alulról elkezdi melegíteni. WTF?! Szerencsére a játékhoz nem kell az érintő, de ha raspbiannal akartam volna használni, csalódás/refund lett volna. Egy hétig nyomoztam, milyen szoftveres oka lehet, hogy eltűnik a touch. Pedig csak egy Pi Zero volt a háta mögött, aminek a hőtermelése sacc/kb negyede a Pi4-nek.

Új hozzászólás Aktív témák