Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sonar

    addikt

    válasz cigam #38210 üzenetére

    Nézd, akinek nincs baja csinál magának. Lehet élni virusírtó nélkül is a windowson.
    Vezetékes switchen is simán megy a port mirroring, közös használatú wifi-n meg pláne.
    ftp-nek portot nyitni a routeren további lépés egy nem várt meglepetéshez.
    A kockázat a lényeg. És miért ragaszkodnál egy elavult technológiához mikor számtalan jobb alternatíva van?

    A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

  • BalanceR

    addikt

    válasz cigam #38210 üzenetére

    Én is eg kicsit túlhypeoltnak tarom ezt az "FTP nem biztonságos" dolgot, de az ördög soha nem alszik, sok robot scanneli a nyitott portokat, szóval a sima Port forwarding az állandóan nyitott portjaival önmagában necces lehet, nameg nem kevés wannabe hacker, meg script kiddie szórakozik gyakorlásként a nem védett kommunikáció buzerálásával...
    Illetve ha normál titkosítatlan FTP-n valaki kiszúrja a ddnsed, és akár poénból elkezdi brute force-al a loginodat próbálgatni, észre sem veszed, hogy b@sztatják ,ha már bent van, nem az a kérdés, hogy mit visz el, hanem, hogy mit rak be, amire nem is gyanakszol...
    Anno a WannaCry, ami erőműveket, kórházakat bénított meg, is SMB10en, meg FTPn terjedt...Céges környezetben biztos nem használnák sima FTP-t de családi képek, filmek , saját fileok megsztására szerintem bőven jó.
    Én sem azért akarok egy biztonságosabb megoldás kialakítani, mert rettegek az adataim miatt, hanem addig is tanulok új dolgokat, megoldásokat, összefüggéseket...
    Itt meg rohadt jó a csapat, külön köszi ezért a hozzászólás ért:
    #38208) Keem1 "Ha valahol elakadnál, akkor meg itt vagyunk, bedobod az elakadásod paramétereit, és vagyunk itt páran, segítünk "

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Új hozzászólás Aktív témák