Hirdetés
- A képkockasebességet is tudja mérni az új AIDA64
- Ha tetszik a jó öreg Xbox Green Edition konzol, ez a numerikus pad is fog
- Így viseli a Samsung az okosszemüveget
- ASUS blog: a memóriahiány nem jelenti azt, hogy ne javíthatnánk a PC-s élményen
- Rosewill "kockák" az egyedi NAS vagy házi szerver összerakásán gondolkodóknak
Új hozzászólás Aktív témák
-
junior19
senior tag
Én arra lennék kíváncsi, hogy mivel az Oled az csak ami feketét tud megjeleníteni, annak előnyével és hátrányával, ki, hogyan állítja be a fekete szintet, hogy fekete is meg legyen jelenítve, de a sötét részek is megfelelően jelenjenek meg. Gondolok itt a gamma értékre, kontraszt, oledfény, fényerő értékére. Esetleg még kalibrálva is van a készülék, akkor milyen megoldást alkalmaztak erre a célra.
chros: még csak belenézegettem a linkelt cikkbe, de mindenképpen átrágom magam rajta.
Csak egy dolognál már meg is álltam a cikknél, 85-ös kontraszt értéket használ. Ez most nekem azért tűnt fel, s ezt meg is nézhetnéd, mert ha jól emlékszem neked is B8 van, s a 7-es sorozatoknál a 85 kontraszt érték sötétebb 1 IRE-t ad, mint a 83-84. Ezek világosabbak, azután a 82 megint sötétebb, a 80-81 megint világosabb. Erre lennék kíváncsi még, hogy a 8-as sorozatnál is így működik-e még, vagy megváltoztatták. Nem kell mérni, szemmel látható a változás, elindítod az 1IRE mintát, s csökkented a kontraszt értékét.
S ez például a sötét részletekre megint jó hatással van. A gamma bt1886, én ezt használom, lehet lényeges ez is, 2,2-es gammánál lehet nincs ilyen hatásaígy a kontraszt vezérlőnek.
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 6000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- 27% - ASUS Vivobook OLED Notebook! Ryzen 5 7535HS / 16GB 6400MHz / 500GB NVMe
- Lenovo T14 Gen3 I5 1245U Refurbished - Garancia
- iPhone 13 mini 128GB 100% (1év Garancia) - AKCIÓ
- Bomba ár! Asus BR1100F Convertible - Intel N6000 I 8GB I 128SSD I 11,6" Touch I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

