Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Brown ügynök #9305 üzenetére

    "átváltott ANSI-ba"
    Magától? Ez fura, mert így még nem jártam Notepad++-szal, pedig sokszor használtam már karakterkódolás megváltoztatására.
    Egyébként érdekes, hogy a Drupal core fájljait is ANSI-ban szokták írni, de Unix-sortörésekkel, legalábbis a Notepad++ ezt érzékeli, NetBeans meg sír, ha már ékezetes karaktereket tartalmazó kommenteket írok bele, mondván, nem helyes UTF-8-kódolású fájlom van - a NetBeans meg ugye defaultból UTF-8-cal dolgozik (persze BOM nélkül).
    Szóval ha a NetBeans sír, akkor először konvertálom (! - nem pedig csak "átkapcsolom") UTF-8-ra, és onnantól már a NetBeans-nek is megfelelő, persze lehet, hogy ezt a konverziót NetBeans-ben is el lehetne végezni, ilyen opciót mondjuk még nem találtam (igaz, nem is olyan nagyon kerestem, csak egy rövid ideig).
    Másik megoldás, hogy egyszerűen NetBeans-ben létrehozod a fájlt, az már eleve UTF-8 lesz, és ebbe belemásolod a tartalmat.
    Vagy nem használsz ékezetes karaktereket egyáltalán. :P De utóbbi persze nyilván nem lehetőség, ha szükség van pl. magyar vagy más nyelvű, ékezetes karaktereket tartalmazó stringre, kommentre.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák