Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz trickyy #8100 üzenetére

    Mivel a PHP az egyik legnépszerűbb nyelv a webfejlesztés terén, ezért ez bőven kínál munkalehetőségeket is. Na meg nagyon nagy mértékű támogatottságot élvez, így bőven találsz segítséget is hozzá (könyvek, e-tutorialok, e-bookok, fórumok, blogok, stb.), és szoftveres támogatást is (CMS-ek, keretrendszerek, stb.).
    Mindenképp megéri tehát belefogni, persze attól is függ, mennyire gondolod komolyan - ha jól csinálod, nagyon is kifizetődő lehet. Gondolj csak bele: valószínűleg honlapokra még nagyon sokáig szükség lesz... :)

    Sk8erPeter

  • coco2

    őstag

    válasz trickyy #8100 üzenetére

    Ha a mai világban pénzt akarsz szedni programozásból, akkor jellemzően 2 dolgot fogsz találni: php + mysql + javascript webes fejlesztésre, és java androidra személyi alkalmazás fejlesztésre. Most ez van, és még jó pár évig marad is. Ha vannak alapjaid c++-ból, és a szükséges logikai készséged is megvolt hozzá, a php-t webes doksiból meg tudod tanulni. Erre iskolázni szerintem felesleges. Annyit szerintem nem fog megérni.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • M.Úr

    tag

    válasz trickyy #8100 üzenetére

    Én PHP-vel kezdtem pénzt keresni, sőt a diplomamunkám is ebben írtam, de ma már nem foglalkozok vele.
    1: Alulfizetett, mivel rengetegen tudnak benne jobb-rosszabb kódot összetákolni.
    2: Magyarországon egyelőre úgy tűnik, sok helyre keresnek PHP programozót, de pl. Ausztriában már egész más a helyzet. Szerintem 2 éven belül már itt is túlsúlyban lesz a Java (JSP) és C# (ASP.NET).
    3: A PHP szorosan összekapcsolódik a gányolás, a "számítógépesember", a "honlapkészítő" stb. jelenségekkel, a megbecsülése lassan a nullával egyenlő. Hiszen a PHP-vel "csak honlapot lehet csinálni", amit meg a szomszéd gyerek is megcsinál néhány kakaós palacsintáért.

    Szóval ha jót akarsz magadnak, akkor inkább az alábbi kettő közül választasz:
    a) Valami nagyon trendi és várhatóan 1-2 év múlva is jól menő területen képzed magad (Objective C, HTML5 + JavaScript + CSS3),
    b) vagy egy univerzálisabb, nagy támogatottságú (ezáltal otthonról ingyen tanulható) nyelvre hasalasz rá (pl. C#, Java, esetleg C++).

    Van még egy c) lehetőség is, de ahhoz nagy mázlistának (vagy gazdagnak) kell lenni:
    Kitanulod az SAP-t, és meggazdagszol.

Új hozzászólás Aktív témák