Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiss_R

    tag

    Üdv mindenkinek!
    Régi szakállvágóm nyugdíjba kényszerült, keresem az utódját, max 25k-ig.
    Erről ([link]) van valakinek valamilyen tapasztalata?
    Szempontjaim: akkus üzemmód, teljesen mosható gép, bírja ki legalább 4 évig...
    Köszönöm előre is!

  • Kiss_R

    tag

    Üdv ismét! Jövök egy kis jelentéssel.
    Megvettem a Remington "elpusztíthatatlan" szakállvágóját.
    Kibontás után kipróbálgattam a 3 cserélhető vágófejet, 2-vel még semmi gond, a harmadik használhatatlan.
    Megnéztem közelebbről, mi lehet a gond: a két pengét összeszorító rugó annyira erős, hogy széttörte azt a kb 1mm vastag kis műanyag lapkát, ami tartotta volna a helyén, így viszont a rugó félig szabadon van, és nem feszíti össze a két pengét, és teljesen használhatatlan az a vágófej.
    Miután ezt észrevettem, ránéztem a két másik fejre is, ott mi a helyzet: mindkettőnél erősen el van görbülve már ez a kis műanyag lapocska, csak idő kérdése, megadja magát az anyag a rugó erejének, és azok is használhatatlanná válnak.
    Mindez egy dobozból bontott gép esetén... :(((
    Emagon vettem, visszaküldöm, s reménykedek benne, hogy a pénzt visszautalják, mert ez így durva, gyakorlatilag konstrukciós hiba miatt az egész pakk kutyát dobálni jó.
    Most túrhatom megint az internetet szakállvágóért, de ezek után minden ekkora lutri lesz??? Annyit biztos, hogy a Remingtonnal itt véget is ér minden viszonyom (első, teljesen basic nyíróm is Remington - lehet, maradani kell a faékegyszerű 5.000Ft-os eszközöknél...). A hitvány anyaghasználaton és a hibás tervezésen el is úszott a dolog.
    Szóval ennyit az elpusztíthatatlanságon: önmagát pusztította el a gép.

  • Kiss_R

    tag

    válasz K Norbi #11545 üzenetére

    Ilyen Braunt akartam nyugdíjazni, ennél a kis forgó tengely szétszedte az évek során azt a műanyag alkatrészt, ami a felső pengesorra van rögzítve. Vájt magának szép mélyedést abba a műanyag elembe, így kb akadálytalanul tud forogni a tengely úgy, hogy nem mozgatja rendesen a pengesort, csak rángatja. 3,5 évet bírt, vettem utángyártott pengét, az 6-7 hónapot bírt...
    Sajnos a 3 napos visszaküldési időből már kifutottam (hét elején vettem át a gépet, de csak ma jutottam odáig, hogy nekiessek), és amúgy az sem jelent automatikus visszatérítést.
    Első körben hagyom a Remington ügyfélszolgálatot, hátha az eMAG hajlandó visszatéríteni az árát. Csak bontott a cucc (illetve törött is), semmit sem használtam.

  • Kiss_R

    tag

    válasz #94529552 #11556 üzenetére

    Végülis egy emailt megér a dolog, legalább látni majd, mit reagál erre a gyártó.
    Mindettől függetlenül mindenképp "visszaváltatnám", hiába garanciás, ha ez szériahiba (még nem olvastam ennek utána), eszemben sincs 2-3 havonta cseréltetni a vágófejeket .

  • Kiss_R

    tag

    Lezárulni látszik a szakállvágó mizériám. DPD-s baki után végül az eMAG visszautalta az "elpusztíthatatlan" Remington teljes vételárát. Futár átvette tőlem a csomagot, egy hét után már a számlámon volt a vételár, eMAG -nál néhány órát ültek rajta csak (beérkezett hozzájuk egyik reggel, kora délután már írták, hogy vissza fogják utalni a pénzt).
    Helyette vettem egy Philips BT5200-est. A Remingtonhoz képest fapados a készlet (szó szerint pár tartozéka van csak), az anyaghasználata miatt bazáribbnak is tűnik (bár valószínűleg nem az, hiszen ez is teljesen mosható gép) azzal vagy a régi Braun Cruzer6-tal összehasonlítva.
    A külsőségeken túl a gép erős, gyorsan dolgozik, az akku nem tudom, mennyit bírhat; hetente egyszer nyírom a borostát, akkor nyugger tempóban 25 percet elpiszmogok a tükör előtt, nem jelez, hogy merülne (feltöltött akkuval indul a rituálé). Elvileg két ilyen alkalmat ki kell, hogy húzzon.
    Mások is írták hátránynak, hogy a szőrt nagyon szórja, ezt én is megerősítem. Vagy szellősebb a gép kialakítása, vagy csak gyorsabban jár a pengesor, de nagyobb mocskot csinál, mint a Cruzer6, de ennyit kibírok.
    Pár alkalmon vagyok túl a géppel, egyelőre meg vagyok vele elégedve.

Új hozzászólás Aktív témák