Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Janusz001 #12699 üzenetére

    Esetleg egy Philips vagy Braun borotva tisztító spray-t vehetsz még. Heti 1-2 alkalommal befújni. Alkoholos, fertőtlenítő, keni is a pengéket. Kemény csapvíz után ez jó hatással van a vágófejre. Körkésesből elvileg három évet is ki lehet húzni, használattól és karbantartástól függően.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Janusz001 #12699 üzenetére

    Szia!

    Az én tapasztalatom, sok-sok éves, vagy már inkább évtizedes elektromos borotva felhasználótól. Végigjártam a létrát, a majdnem alap körkéses Philips-től (PT860/PT920) a Philips RQ1280-ig és az alap Braun Series 1 130s-től a Braun Series 9-ig bezárólag. Szóval van némi tapasztalatom, szerintem. Vagy csak fényezem magam...
    Amit vettél borotvát, annak a mezei alsó-középkategóriás PT860 szitái és kései vannak, nekem ezek igen csak közepes végeredményt hoztak. Hamar túl is léptem ezen szintről. De mondom, ez az én tapasztalatom. PT860 szita mintázata: >> [kép] és S5530 szita mintázata: >> [kép] A kések is azonosak mindkét borotvánál, hiába a Dual Precision vagy a Multi Precision felírat a szitákon. De amint látom itt a késtartó keretet fel lehet pattintani, talán tovább fog tartani mint amit ki kell húzni a nyélből. Viszont a kések/szita nagyon közepes végminőséget hoz. Szerintem.
    Tisztításra én inkább javaslom a Proclean borotva tisztító folyadékot, van belőle utántöltő 1 literes. Ilyen tisztítófolyadék van a Braun tisztító patronokban is. [link]
    Veszel egy kisebb üveget, olyan mint a nagyobb dunsztosüveg, csak 2 dl űrméretű. [kép] --- [kép] abba öntesz, félig töltve elég. Ha naponta borotválkozol akkor ~ hetente vagy ha ritkábban borotválkozol mint naponta akkor 5-6 borotválkozást követően 10-15 másodpercig megjáratod a borotvát, majd után hagyod kiszáradni. Természetesen az ilyen folyadékban való megjáratás előtt előtte mindig szétszed a fej, kések és szita kiszed, külön külön megtisztít finoman ecsettel és folyó víz alatt, hagyod kiszáradni, összerak majd csak ez után járatod meg a tisztítófolyadékban. Én legalább is így csinálom. Nekem az Braun vagy Philips tisztító spray nem igazán vált be, ez megoldás viszont igen.
    Foglalkozni kell és gondozni/ápolni kell ezeket a borotvákat, mert csak így éred el a kellő borotválkozási hatást.
    Ennyit tudtam segíteni a magam részéről.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Új hozzászólás Aktív témák