Hirdetés

2017. október 19., csütörtök

(#551) Mustármag válasza Ebit (#550) üzenetére

Mustármag
(őstag)

Sziasztok
Végre eljutottam odáig hogy megnézhessem.
Nem orion, hanem Videoton DC 4014 A

Kép
Kép

Szóval érdemes lenne velük foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#552) fero02 válasza Mustármag (#551) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

Én amondó vagyok, h ha nincsenek túl nagy igényeit (nem ezzel a hangfallal szeretnél belépni a hi-fi világába), akkor érdemes. :K

Ha emlékeim nem csalnak, akkor egy 10-esből megvan a 4 hsz habszél cseréje + a posta.

(#553) Mustármag válasza fero02 (#552) üzenetére

Mustármag
(őstag)

Hát relatív hogy nagy elvárások, én abban reménykedek hogy jobban szol majd mint egy számítógépes 2.1 vagy egy tömegterméketek gyártó cég mini hi-fi-je.
Az igazat megvallva van nekem egy erősítőm és egy 5.1-em ami 4 szatellitből egy centerből és egy mélyből áll, és a két front szatellitet szeretném kiváltani teljesebb hangkép és hangélmény reményében!

(#554) fero02 válasza Mustármag (#553) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

Azoktól sokkal-sokkal jobban szól még így is, h vannak konstrukciós hibái.

(#555) shalafi66 válasza fero02 (#554) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Egyébként te ezt honnan tudod?

(#556) shalafi66 válasza Mustármag (#553) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

HFM idézet, kb. helytálló, amit írnak az eredeti állapotban lévő hangsugárzóról.
"DC 4014

A két példány meglehetősen eltérő vonalat rajzol: az egyiknek
kiemel a görbéje, a másiké beszakad. Az irányjelleggörbék már
300Hz-től széttartanak. A prezensztartomány teljesen szétesik; a 40
fokban felvett görbén 1,5 és 2,5kHz között egy jó 15 decibeles
szakadék tátong. (Az a sok hangszóró sehogysem jut közös nevezőre
egymással...) A basszus kevéske, a treble úgyszintén: 16kHz fölött
szinte nincs jel. Átvitel 50Hz és 12,5kHz között: +4 (10); -12dB.
Viszont a torzítás csekély, alig haladja meg az 1 százalékos
szintet. A burstválaszok is sokkal szebbek az eddigieknél."
" Videoton DC 4014

(Jegyzeteinkből:)
Ködös, zavaros, természetellenes hangkép - de nem bántóan rossz.
Sok basszus, de nem szép, nem definiált. Középen lyukas.
Csörömpöl.
Manó. Mindent összemos.
Abszolute nincs semmi tere! A hangkép középre és előre szorul. Az
énekesek hangja nagyon kellemetlen. A trombitán magashiány és
torzítások.
Összefoglalva: Nem túlságosan bántó, de rendkívül zavaros hangú
hangsugárzó. Térhatása úgyszólván nemleges. Szinte nincs is értelme
sztereóban használni."

(#557) Mustármag válasza shalafi66 (#556) üzenetére

Mustármag
(őstag)

Hát ez elég elkeserítő :(
Ezek az információk alapján már nem tartom olyan jó ötletnek a felújítást!

(#558) shalafi66 válasza Mustármag (#557) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Naigen, annyira nem is jó a hangsugárzó, a VT-nél szabály, hogy minél kevesebb hangszóró van a dobozban, annál jobban szól, a kétutasok a leginkább hallgathatók még, Preludium, minimax, midimax, opál, DB2228 elnevezésűek.

Falhoz közel(ebb) tolva azért megjön a mélye is, és ha jelenleg nincs pénz másra, akkor végülis tűrhető, és a habszél csere a mélyeknél csak 1500,-/db (6000). Így költségkímélő megoldásnak még elmegy, de hosszútávon, éveken át azért nem kellemes hallgatni.

(#559) Mustármag válasza shalafi66 (#558) üzenetére

Mustármag
(őstag)

Igazából hosszú távra terveztem volna vele, mert úgy tudom hogy a régi hangfalak jobbak, és egy ilyen pár hangfal van kihasználatlanul a "padláson".De ha ilyen rossz a hangképe és tere sincs, és a még a szobát is át kéne rámolnom, lehet hogy nem éri meg a ráfordítandó energiát!

Úgy tudnék dönteni, ha megtudnám hallgatni de nincs olyan állapotban!

[ Szerkesztve ]

(#560) fero02 válasza shalafi66 (#555) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

Egészen biztos, h egy műanyag dobozos szatellittől, de akár egy fa dobozos sal-tól is jobban szól.

(#561) petya852004

petya852004
(újonc)

Sziasztok

Keresek saját részre Videoton gyári hifi állványt,ha valaki tud akkor ne habozzon keresni engem.Sikerült összevásárolnom egy jó állapotban lévő teljes szettet és nincs szívem tovább széken tárolni.
petya852004@gmail.com

Előre is köszi

(#562) szigibogyo

szigibogyo
(újonc)

Sziasztok.
van két videoton dc2550a típusú hangfalam amiket fel szeretnék újítani! a hangszórókat a H2000 kínálatában meg is találtam. a hangváltóval vagyok bajba mert azok rosszak. ebben kérném segítségeteket hogy mire cseréljem őket? vagy esetleg egy kapcsolási rajz is jó lenne. :)

(#563) shalafi66 válasza szigibogyo (#562) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Ha felhívod a H2000-nél a cégvezető Szatmári Sándort, ő meg tudja adni az eredeti váltó rajzát.

(#564) szigibogyo válasza shalafi66 (#563) üzenetére

szigibogyo
(újonc)

köszönöm a segítséget. ;) :)

(#565) shalafi66 válasza szigibogyo (#564) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Nagyon szivesen.

(#566) AaronBass

AaronBass
(tag)

Sziasztok!
Volna egy Videoton ea 6383s erősítőm, ami búg, ha rá van kötve akármi, ha nincs... Gondolom a szabályzó részével lehet a gond, mivel ha áramtalanítom, igaz halkabb lesz, de nem búg! Esetleg még a védelemre gyanakszom... ( Amikor hozzáérek a kapcsolókhoz, automatán kilövi a hangot..) Nos ennek a kábelét is lekötöttem, és mégis folytatta a búgást. Reméelm csak földelési gondja akadt... Kontakt hibák voltak a csatlakozásoknál, de letakarítottam a fémet, így ez megoldódott! Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#567) zoli121

zoli121
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Videoton ra6363s erősítő elbír 400w-os hangfalat?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#568) shalafi66 válasza zoli121 (#567) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Bármilyen hangsugárzót lehet rá csatlakoztatni, csak figyelni kell a terhelőimpedancia 6-8R környékén tartására, és arra, hogy ne vezéreld torzításba.

(#569) zoli121 válasza shalafi66 (#568) üzenetére

zoli121
(fanatikus tag)

Rendben. Köszönöm :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#570) Hangszoros válasza fero02 (#187) üzenetére

Hangszoros
(újonc)

Na azért nem nagyon van igazad, mert pl. én számtalan " okosságot" mondtam itt ott, de mindig az lett a vége, hogy Salafi belém kötött. Olykor hatalmas butaságokkal! Még arra is képtelen, hogy levegye agyilag, hogy az alu lengőcséve nem szól jól. A JBL se véletlenül szüntette meg az "E" sorozatú családját! A D piszok jó volt= papir, majd jött a K ez már kevésbé, az E meg nagyon gyéren muzsikált. A közönséges ágyteszten igen jól hallható.

(#571) Hangszoros válasza Hangszoros (#570) üzenetére

Hangszoros
(újonc)

Még a "K"-hoz oda kelett volna irnom= Nomex, A mostani ügyeletes menő a Kapton se az igazi

(#572) shalafi66 válasza Hangszoros (#570) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Csak ki ne gyulladjon az ágy, amikor füstöl a bankpostapapír csévetest. :D

(#573) Thome

Thome
(PH! kedvence)

Hali

Lenne egy kérdésem, van egy Videoton RA 6350s erősítőm. Miképp tudnék rá telefonról (vagy bármilyen más külső, digitális, jack csatlakozóval rendelkező eszközről) audio jelet küldeni? Kerestem az interneten, de sehol nem találtam rá megoldást, nem jól kerestem valószínűleg utána. Köszönöm előre is a segítséget!

Esetleg ha van erre jobb topik, kérlek írjátok le nekem a topik nevét! Köszi :R

(#574) Thome válasza Thome (#573) üzenetére

Thome
(PH! kedvence)

Valaki erre, egyáltalán létezik ilyen hogy digitális jelet küldjek rá?

(#575) shalafi66 válasza Thome (#574) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Digitális jelet ne, analógot, audiót. Léteznek olyan kábelek készre szerelve is, amiknek az egyik vége 5p. DIN dugó, a másik 2RCA vagy Jack csatlakozó. Ezekkel meg tud szólalni, ha jó a kábel bekötése. :)

(#576) Thome válasza shalafi66 (#575) üzenetére

Thome
(PH! kedvence)

Köszi, ezzel előrébb lettem nem is kicsit! :R

Ebből a csatlakozás megoldott lett, na most akkor már csak annyi kérdésem van, hogy valamilyen módon lehet digitális jelet rávezetni, vagy ezt felejtsem el? Átalakító modul is jó lenne nekem, igazából édes mindegy. :R

[ Szerkesztve ]

(#577) shalafi66 válasza Thome (#576) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Mint minden erősítő, ez is csak akkor tud Digit jelekkel kezdeni valamit, ha előbb egy DAC (digit-analóg konverter) az adatfolyamot (pl. S-PDIF) analóg hangfrekvenciás jellé alakítja.

Ami meglepő nekem, hogy a telefonokon nem szokott lenni ilyen opció, azoknál többnyire a füles kimenet kap jack aljzatot, az pedig illesztési gondok mellett, de azért nyugodtan továbberősíthető. Nem lehet, hogy valamit félreértettél?

[ Szerkesztve ]

(#578) Thome válasza shalafi66 (#577) üzenetére

Thome
(PH! kedvence)

Igen félreértettem, s stimmel most már minden! :R
Köszönöm! :)

(#579) Lajos_

Lajos_
(kvázi-tag)

Sziasztok.
Van egy eredeti állapotú Cavatina párom. Tudna valaki mesélni róla esetleg?

(#580) shalafi66 válasza Lajos_ (#579) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Persze, a székesfehérvári hangszóróüzemben pl. ismerik a mesét. :) El is mondják nagyon szívesen.

(#581) dobobazsy

dobobazsy
(őstag)

sziasztok!
van egy pár Videoton Cavatina DC2388 hangfalpárom. sajnos a 2 hangfalból csak az egyikben van üzemelő hangszóró, egy mélysugárzó, a többi mind kihalt :( valahonnan lehetne bele szerezni eredeti hangszórókat/esetleg ezek javítását egyben valaki vállalja? 1 mély, 2 közép, 2 magas rossz.

nagyon szerettem őket, de nem méltóan bántunk velük egy házibuli kereteiben, ekkor adta meg magát a 2 közép. a magassugárzók csak nagyon halkan szólnak, szerintem nem úgy kellene, ezért gondolom, hogy rosszak. majd miután márcsak "mélynyomónak" lettek használva kiment az egyik mély is.

ha fel tudnám őket újítani ezentúl normálisan volnának használva egy házimozi front hangfalaiként.

ha valaki tud segíteni megköszönném! :R

(#582) Lajos_ válasza dobobazsy (#581) üzenetére

Lajos_
(kvázi-tag)

Nekem van egy hibátlan párom.

(#583) dobobazsy válasza Lajos_ (#582) üzenetére

dobobazsy
(őstag)

Szia! Mennyiért adnád? Posta van? :)

(#584) dark2 válasza dobobazsy (#583) üzenetére

dark2
(tag)

Szerintem vedd fel a kapcsolatot a székesfehérvári üzemmel, amire shalafi66 utalt - nekem ők küldtek el minden cserélendő alkatrészt (dóm magasak, hangváltó alkatrészek) igen gyorsan egy videoton saphir 1 pár felújításához. Jó ár volt és technikailag is segítettek!

Ha valaki privit ír - különösen ha hirdetek valamit adás-vétel tekintetében - legyen szíves odaírni, hogy milyen témában teszi.

(#585) dobobazsy válasza dark2 (#584) üzenetére

dobobazsy
(őstag)

köszi a tippet, írtam egy emailt a székesfehérvári üzemnek. remélem tudnak segíteni, hátha esetleg megúsznám jó áron énis :))

[ Szerkesztve ]

(#586) MornKapitány

MornKapitány
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Olyan gondban vagyok, hogy egy Videoton erősítőt (7386) szeretnék egy Videoton dc 2550-es hangfallal összekötni, viszont nem tudom hogy honnan vagy hogyan szerezhető be a hozzávaló kábelt. A hangfal csiptetős, míg az erősítőn pedig DIN csatlakozó van.
Köszi szépen a segítséget előre is!

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#587) fero02 válasza MornKapitány (#586) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

Csinálj magadnak.

(#588) MornKapitány válasza fero02 (#587) üzenetére

MornKapitány
(kvázi-tag)

És véletlen nem tudjátok pontosan, hogy milyen csatlakozó kell az erősítőhöz? Sajnos nem vagyok annyira otthon a dologban.

(#589) fero02 válasza MornKapitány (#588) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

De!

vagy

A hivatalos neve DIN hangfalcsatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#590) shalafi66 válasza MornKapitány (#588) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

:) Dehát ezt te is tudtad, nélkülünk:
"A hangfal csiptetős, míg az erősítőn pedig DIN csatlakozó van."

(#591) MornKapitány válasza shalafi66 (#590) üzenetére

MornKapitány
(kvázi-tag)

Igen, annyit tudtam, hogy DIN, de abból is van jópár féle. De sikerült beszereznem most a két pinest, ami a képeken vannak. Kb hány mm átmérőjű kábel lenne alkalmas hozzá?

(#592) shalafi66 válasza MornKapitány (#591) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

A 0,75-ös még gond nélkül belefér a csavarozhatóba, egy kis ritkítással a 1,5-es is. A forraszthatónál meg ugye amennyit át tudsz vezetni a műa. csatlakozó házon.

(#593) pucz

pucz
(senior tag)

Jó estét topiklakók!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy tudna-e valaki Orion HS-500 típusú hangfalhoz közepet? Vagy esetleg egy minőségi közepet ajánlani, amivel kibirnám helyettesíteni? :DDD

Meg lenne még egy kérdés:
Tudna valaki egy egyszerű váltó tuningot? Ezt azt megcsinálom, de ehhez nem értek totál. A magasat megcsináltuk, de a közép elég sokat kap.

Már csak ez van hátra, és teljes a felújítás. Bár már így is elégedett vagyok. Szépen néz ki, és szépen is szól.

(#594) Core2duo6600

Core2duo6600
(PH! kedvence)

Videoton hangfakat keresej egy Marantz erősítőhöz.
Melyiket ajánljátok, az erősítő kb 60-80 W körül lehet 8 Ohm os.

Merre találok valami táblázatot, vagy képeket, hogy a különböző Videoton ill. Orion hangfalak, mit is tudnak ?

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#595) Ebit válasza Core2duo6600 (#594) üzenetére

Ebit
(PH! addikt)

Szia!

Irtam privit

[ Szerkesztve ]

(#596) dfdfdf

dfdfdf
(őstag)

Hali mindenki!

Elhalálozott a Videoton DC 2550A (8 ohm) falamban a magas/csipogó/éles(vagy ki hogy hívja) sugárzó az lenne a kérdésem hogy mit lenne érdemes bele vennem? A hangszóró 2000 gyárt/gyártott helyettesítőt hozzá?

üdv df

Lanparty BAZ megyében valahol?

(#597) fero02 válasza dfdfdf (#596) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

Ilyen dóm magassal volt szerelve?

(#598) dfdfdf válasza fero02 (#597) üzenetére

dfdfdf
(őstag)

Szia igen ezzel van.felujitó szett is jó lenne. Sajnos lufira nem szeretnék korábban bemenni a városba meló előtt. Inkább titeket kérdezlek.
Köszi hogy fogoalkozol\tok velem :-)

Ninni ilyen erölködöm is van ;-)
Vettem egy pio 5.1.est erösítöt ami jobban meghajtja és sokkal részletesebb lett a hangképe. Meglepődtem hogy erre is képes a kis öreg. Szeretném még ennek a nagytesóját is a tulajdonoMban tudni mert a 20 cm es méllyel szerelt verzióból 2 (Pár)is volt de gyengécske volt számomra. Esetleg van jobb vidi fal az én falam 30as tesójánál? Főleg elektronikus zene vagyis csak az :-).

[ Szerkesztve ]

Lanparty BAZ megyében valahol?

(#599) fero02 válasza dfdfdf (#598) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

Elvileg van egy ilyen fölösleges magasom. Ha adsz címet elküldöm.

(#600) feketeg5

feketeg5
(újonc)

Sziasztok! Most lehet fogni fogják páran a fejüket, mert nem tudom hogy lehetséges-e...2 pines DIN csatlakozóból lehet valahogy 2,5 jack-et csinálni?

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.