Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Szipcsi #16106 üzenetére

    most egy Canon 70D és egy 17-55 F2.8 IS USM. egyébként meg csak hobbifotós vagyok, szóval lényegében ugyanolyan kezdő mint te, csak előbbre járok.

    régebben én is ugyanezeken a dolgokon agyaltam amin te, hogy szar a kitobi, kell egy fix, de melyik. 28-35 közötti a jó, de akkor meg nincs nagylátó. a fényerős fixek meg nem stabisak. a 17-55 viszont bevált, igaz hónapokig vártam egy jó használt darabra, de megérte. nekem az alapzoom volt a legfontosabb, van aki a fixekben hisz.

    aztán persze kinek mi jön be. van, akinek a tele kell és madarakat fotóz, van aki portrézik, van aki általánosan kattintgat, vagy éppen makrózik, vagy imádja a nagylátószöget. van aki videózik, van aki nem.

    mindenkinek magának kell kijárnia, hogy mi a fontos. az 50/1.8 szokott sokaknak az alapzoom után a következő lépés lenni a kis mélységélességű "művészkedéshez", mert olcsó, és a 85mm FFekvivalens gyújtótáv még lakásban is használható. a 85mm (135mm ekv) szerintem már nagyon szűk. az 50/1.8 nagyon műanyag, de tényleg olcsó, és ha tetszik, ott az 50/1.4 vagy a hamarosan érkező 50/1.8IS.

    ha általános fotózásra kell fix obi, akkor 24-28-35mm körül keresgélj, kinek mi jön be. van belőle IS is, bár a 35/F2 kivételével F2.8-asok, azoknak épp most esett egy szépet az ára, de még mindig nem olcsók. vagy a stabi nélküli változatok használtan. de ez megint ugyanoda vezet: stabis alapzoom...

    mellesleg a tele oldalon megvan ugyanez a dilemma. ha nem vagy kitömve pénzzel, megy a matek, mi lenne a jó. ha viszont van "fölös" párszázezred befektetni, akkor vegyél használtan az obikból jó áron, és ami nem jön be, árban eladhatod. így előbb-utóbb megtalálod a neked valót. vagy ha van fotós ismerős, kérj tőle kölcsön, és próbálgass. csak így lesz meg...

    remélem valamennyit segítettem. az én tanácsom, hogy mindent vivő szuper objektíved úgysem lesz, szóval ha nincs sok pénzed, türelem, tanulás és próbálgatás.

Új hozzászólás Aktív témák