Hirdetés
- A természettel együtt ébredeznek a hardverek
- A '90-es évek jutnak az eszünkbe az ATK készülő egeréről
- Huszadik születésnapjára eléggé megváltozott az Antec nagytornya
- Még a saját szövetségeseivel szemben is fegyverként használná az AI-t az USA
- Mégis meglepi egy új GeForce-szal a rajongókat az NVIDIA?
Aktív témák
-
ProNoob
tag
Sziasztok,
Nem teljesen világos nekem az Nvidia új Reflex technológiája.
Az alábbiakat tudom:
- 10 szériánál újabb Nvidia kártyára van szükség hozzá. Azt mondták, hogy az RTX kártya nem csupán a ray tracingről szól, hanem magában foglalja a 3 új technológiát: Raytracing, DLSS,, Reflex. Ez ellentmondásos, hiszen a 10 széria nem RTX.
- Szükség van hozzá egy G-sync monitorra. A tesztben egy 360hz-es G-sync monitorral promózták, amibe beleépítettek egy olyan latency analyzert, ami képes mérni az egér kattintás és a monitoron való megjelenés közötti időt is. De elméletileg a többi G-sync monitorral is múködik. Csak ultimate G-sync monitorral (amiben van beépített G-sync gpu) vagy G-sync compatible monitorral is. (ami igazából Freesync, csak szoftveresen G-synceel is múködik)
- Ez a technológia csak azokban a játékokban működik ahol elérhető a low latency beálltás, mint a CoD MW, Warzone és Fortnite játékoban?
- Ez nem függ össze azzal a beálltással, ami az nvidia vezérlőpultban van? Ahol alacsony késleltetést be lehet állítani ultrára?
- Kiadtak a reflex-el kompatibilis egereket is. Ezek alapból low latency-vel múködnek? Csak az adott játékban múködnek?
Amit le tudtam tesztelni:
Hardvereim: EVGA FTW3 RTX 3070 Ultra videókártya, Acer Predator X34P ultimate G-sync monitor, Razer Deathadder V2 egér frisstett firmware-el.
Kipróbáltam a CoD MW-ben, hogy a low latency módot normal+boostra állítom, a geforce experience kisérleti verziójában már van ami méri a megjelenítési késleltetést, ami a CoD esetében kb. 10 ms volt, amíg egy Cyberpunk esetében, amiben nincs ilyen beállítás ot kb. 50 ms volt ez a szám.
Az egér Nvidia Reflex kompatibilis, de azt sajnos nem tudom mérni, valamint semmiféle beállítást nem találtam az egérrel kapcsolatban sem az Nvidia vezérlőpultban, sem Geforce experience-ben, sem a Razer Synapse-ban, sem a játékban. Szóval csak feltételezhetem, hogy múködik.
Nem tudom, hogy reflex esetében mik az optimális beállítások.
G-sync esetén érdemes volt az nvidia vezérlőpultban beállítani a vertical sync-et is és a játékban ki kellett kapcsolni. Most reflex mellé is érdemes Nvidiás vertical snycet bekapcsolni?
Nvidia vezérlőpultban:
Függőleges szinkronizáció: ki, be vagy gyors?
Alacsony késleltetési mód: ki, be vagy ultra?
Aktív témák
- Formula-1
- Xbox tulajok OFF topicja
- Lexus, Toyota topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- iRacing.com - a legélethűbb -online- autós szimulátor bajnokság
- Spórolós topik
- Sweet.tv - internetes TV
- Honor Magic V2 - origami
- Luck Dragon: MárkaLánc
- MWC 2026: Kezünkben a Vivo V70, megvan a magyar ára is
- További aktív témák...
- szinteÚJ Nubia REDMAGIC 11 Air (NX799J) 1év gar
- Lenovo T14S Thinkpad FHD IPS i5-1135G7 16GB RAM 256GB SSD Intel Iris XE Graphics Win11 Pro Garancia
- Honor X7 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP ProDesk 400 G3 (SFF), i3-6100T,4GB DDR4,256GB SSD, DVD,WIN11
- REFURBISHED - DELL Docking Station WD19, WD19S + 130W, 180W töltővel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

