Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kingpin73

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nemrég jutottam hozzá, egy GV-R587OC-1GD (Gigabyte 5870OC 1GB GDDR5 PCIe) kártyához. Bugos a ventillátor szabályozása.Duál ventis kivitel.Az a baj, hogy bootoláskor és a rendszer feláláskor 55C fokon 21%-on szeretné felpörgeti ventiket, de azok csak állnak. Terhelés esetén 60C fokot eléri akkor végre beindulnak. Elég furcsa. Megnéztem más változatok BIOS-ait. Pld.:GV-R587SOC-1GD-nál az F3 BIOSban ezt már korrigálták. Az első kiadású GV-R587UD-1GD változatnál meg rendben van. Csak az 5870 OC-nél basz...tak kiadni egy megfelelő BIOS-t. Mindössze egyetlen értéket kéne átállítani. (Fan Settings szekció --->Fan Throttle Control Settings ---> Tmin 55-ről 21C fokra ). A 5870 SOC BIOS-át meg nem akarom ráhúzni,mert lehet hogy nem megy vele.

    Sajna így a VGA idle: 55-58C fok
    VGA full load : 77-81C fok nem igazán jó ez így.

    Mivel még nem csináltam ilyet, kérdezném, hogy ki az aki belefutott már ilyen problémába, illetve sikerült-e kijavítania és hogy csinálta.

    Az eredeti BIOS-t lementettem és sikerült benne módosítanom az RBE 1.28 BIOS editorral, de próbáltam flashelni a Gigabyte Easytool VGA progival, de azt írta hogy hibás a BIOS fájl. Így nem sikerült.

    Esetleg próbálkozzak az ATIflash-el vagy más szoftverrel, esetleg DOS-ból próbáljam nem tom. Tetszik a kártya és nem akarom elszúrni. Manuálisan meg nem akarom hajtani a ventillátorokat a kártyán stb....

    Ebben kérném a segítségeteket.

    Üdv.:
    Steve

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák