- Gondnokság alá helyeztetnék a Google Chrome böngészőt
- Megerősíti a platformfüggetlen sugárkövetéses tesztjét a 3DMark
- A Seenda ollós klaviatúrája a Microsoft Sculpt Ergonomic Keyboard nyomdokain jár
- Gamescom 2025: Itt a legújabb Gaming NUC
- Cicomától mentes Palit GeForce RTX 5060 a kevésbé tágas gépházak gazdáinak
Új hozzászólás Aktív témák
-
teleahocipöm
senior tag
Boldog új Évet!
Nemrég végeztem a "műtéttel", a Packard Bell Easy Bote MZ35 notebookban kicseréltem a zsanértartó alu lemezt, kicsréltem a Celeron M410 procit Intel T 2450-re és működik . Most egy full hd film megy rajta a youtubon (kis képernyőn) a proci használat 29-42 %-között mozog, RAM ( állítólag 1GB, de a rendszer 894 MB) használat 57-60 % között. A film nem szaggat, nekem folyamatosnak tűnik. Kellene a RAM-ot bővíteni 2GB-ra, de valószínűleg jobb párban venni és a régit "kidobni" belőle.Néztem a System Profiler and Benchmark-ot (a gépen Lubuntu linux van), bár nem tudom mit jelentenek ezek, de aki ért hozzá annak bizotos mondanak valamit :
CPU Blowfisht : 8,50 (az előző procival 27 környékén volt)
FPU Raytracing : 28,95 (40)
CPU Fibonacci : 5,01 (8,0)
Lehet kellene egy BIOS frissítés, de annak nem merek neki állni és még jobb eredmények lennének.
Mivel lehetne a procit tesztelni? -
teleahocipöm
senior tag
Ma megkaptam a 23-án rendeltem a procit Kínából
, pedig jan 9-30 közöttre igérték, csomagolás is korrekt, sajna csak 2-án rakhatom be.
-
teleahocipöm
senior tag
Van egy ugyanilyen kijelzőm, azt kínáltam, több tucat tipusba jó. Ha csak a zsanért cseréltettem volna ki akkor lehet, hogy nem éri meg, de így, hogy ingyenes beszereléssel árult terméket vettem volna, amihez amúgy is szét kell szedni a gépet .. .. Na mindegy, kereshettek volna 10-11 ezer Ft-ot +kjelző, így meg semmit.
-
teleahocipöm
senior tag
Egyébként próbáltam itthon is venni Intel T2450 procit, egy szervízben találtam, érdeklődtem, hogy ha veszek egy procit, meg egy ram-ot (ingyen beszereléssel adják) és ki kellene cserélni az egyik zsanért, amihez viszem az alkatrészt, és ha már úgyis szét kell dobni a gépet nem számolnak-e be alkatrészt, úgyis itt csak hányódnak és nem, majdnem 20ezer Ft lenne az egész, na annyit azért nem ér meg. Pedig nem hiszem, hogy nem érte volna meg alkatrészeket beszámítani, ha már úgyis szinte darabokra kell szedni.
Ahol meg beszámítanák -valószínűleg- ott meg nincs ilyen proci jelenleg. Kénytelen leszek magam csinálni, pedig nem sok kedvem van hozzá. -
teleahocipöm
senior tag
Köszi a válasz! A gondom, hogy túl olcsó, itthon ilyen használt procit 5000-8000 Ft között láttam, ez meg újonnan Kínából postázva csak ennyi. Olvastam máshol is, hogy M410-est cseréltek erre, így gondolom nekem is jó lehet, előtte keresek egy tesz programot Lubuntura -az van rajta- remélem van ilyesmi és csere után is megnézem.
-
teleahocipöm
senior tag
Van egy Packard Bell Esasy Note MZ35-213 Argo C1 notebookom, és mivel újból szét kell szednem -ismét eltört a zsanér- az Intel Celeron M 410 procit kicserélném Intel T2450-re, elméletileg lehetséges.
Új procit találtam is elég olcsón itt, Kínából: [link]A képen eredetinek látszik, de az ördög nem alszik.... Tapasztalata esetleg van valakinek?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Sony Xperia 1 VII - Látod-e, esteledik
- Plazma TV topic
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Viccrovat
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Nők, nőügyek (18+)
- Redmi Note 11 és 11S - biztos alapra jobb építeni
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sh4d0w: Netflix? Ugyan, VW előfizetés!
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy Note 10+/Samsung Galaxy Note 20/Samsung Galaxy Note 20 Ultra
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, élettartam garanciával, problémamentesen! Immáron 8 éve!
- Bezámítás! Lenovo Thinkpad T14 Gen 5 üzleti - Ultra 7 165U 16GB DDR5 512GB SSD Intel Graphics WIN11
- Azonnali A320 B350 X370 B450 X470 A520 B550 X570 chipset alaplap felvásárlás személyes/csomagküldés
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest