- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Megkezdte a Zen 7 tömeggyártására való felkészülést az AMD
- Indiában lazítana az AI infrastruktúra kötöttségein a techipar
- VR topik
- Egyre inkább ARM-osodik a 3DMark
- Gaming notebook topik
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Computex 2026: harmadik típusú találkozások a monitorok szegmensében
- 3D nyomtatás
- Még két évnyi memóriaparát jósol az AMD globális alelnöke
- OLED TV topic
- Apple MacBook
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
gliskard
senior tag
Win PC vonalra behozni egy relatív szigorú hitelesítést amit az átlag ember is megért, nem hangzik olyan rosszul. De ehhez elég jól körülírt 'standard' kellene és ennek egy olyan reprezentációja amit megért egy átlagos játékos is (pl. adott felbontás mellett Quality és Performance módban az fps szám) és ezt keresztül tolni a játék fejlesztőkön is (impossible mission?)
Ebben az esetben lehetne értelme egy minősítésnek, amit XBOX PC-nek neveznek, de ez annyira sok szereplős lenne, hogy nem látszik kivitelezhetőnek a hatása pedig kérdéses...
––––––––––––––––––––––––––––––
Konzol HW gyártását engedélyezni más gyártóknak a jelenlegi XBOX-os HW esetében nem egy piacképes elgondolás. A jelenlegi HW nagyon specifikus és az SoC csak az MS-től vagy közvetlenül az AMD-től beszerezhető, tehát nagyon kis nyereségük lenne a gyártóknak.
Viszont egy következő generáció XBX konzol esetében egy lényegesen lazább HW specifikáció már nagyobb mozgást engedne a gyártóknak, viszont SW oldalon lényegesen nagyobb erőforrást igényelne az optimalizáció. Ezzel kb a konzol eddigi nagy előnye veszne el és a játék fejlesztők sem tapsolnának örömükben.
––––––––––––––––––––––––––––––
PC komponensekből felépíthető, szigorúan specifikált játék platform ami a hagyományos PC funkciókat is el tudja látni. Ez a jelenlegi Win és Xbox mellett lenne egy harmadik szereplő ami tovább fragmentálná a piacot. Szerintem ez senkinek nem lenne jó...
Innen kívülről nézve egyik megoldás sem tűnik élet– és piacképesnek, főleg azért sem, mert az MS ebben "csak" egy szereplő, ráadásul olyan szereplő aki erősen függ a többiektől (játék fejlesztők).
Fejlesztőknek pedig az az érdekük, hogy minél kevesebb platformra kelljen koncentrálni. -
arty
veterán
-
L.Edit
tag
Amit itt megspórolnak azt a support team majd eltapsolja, csak hosszabb távon.
-
Tuhajohn
tag
-
arty
veterán
Szerintem fullra nem ertik sokan mi-hogy lesz, ez tulvan gondolva. Gyartanam majd sok-sok extra kulsovel szerelt PC-t, es abbol jopar fele kal majd xbox-os matricat, hogy ajanja az ms. Megy ameddig megy, es szep lassan atterelodnek pc-re az emberek... En ezt tartom a cikk alapjan a legvaloszinubbnek. Ezzen nincsen nagyon mit bukni egyik felnek sem, es hosszan fenntarthato dolog lenne.
-
b.
félisten
ez is egy érdekes pletyka, fene tudja, talán kapcsolódik. [link]
"During the same interview, Dell leaked it: Nvidia is coming next year in the Windows ARM arena with new SoCs to compete with Qualcomm. What I can say: TSMC N3P, Cortex X5 BlackHawk CPU cluster, Blackwell GPU and LPDDR6 on package. And MS is porting all Win11 AI stuff to NV HW"
-
energy4ever
addikt
Szerintem fullra nem ertik sokan mi-hogy lesz, ez tulvan gondolva. Gyartanam majd sok-sok extra kulsovel szerelt PC-t, es abbol jopar fele kal majd xbox-os matricat, hogy ajanja az ms. Megy ameddig megy, es szep lassan atterelodnek pc-re az emberek... En ezt tartom a cikk alapjan a legvaloszinubbnek. Ezzen nincsen nagyon mit bukni egyik felnek sem, es hosszan fenntarthato dolog lenne.
-
PTM
senior tag
-
boxmaci
aktív tag
Nocsak, nocsak

Persze mikor hónapokkal ezelőtt erről beszéltem az Xbox fórumban, ment az értetlenkedés hitetlenkedés...

-
b.
félisten
Én is ilyesmire gondolok,de majd meglátjuk. Kíváncsian várom, én látok benne fantáziát. -
dabadab
titán
Nem nagyon hiszem, hogy lesz nvidias és AMD-s Xbox is, hanem az egyikkel megegyeznek és annak a gyártónak egy (vagy két, három, mint most a Series S/X) konkrét GPU-ja lesz az összesben, ugyanígy a CPU-nál.
-
b.
félisten
Egy lockolt/ butított Windowson fix hardveren a szotfveres körítés a lényeg és abban az nvidia jó , ehhez még hozzá veheted a 80 % körüli részesedésüket gaming Pc-n . tehát igencsak tudnám értékelni ha végre valóban az Xbox és a PC fejlesztések hasonló utakon futnának.
-
PTM
senior tag
Steam "nagy kép mód" egész jól kontroller barátá alakítja a win-t.
Az jó dolog, de csak a Steam kezelésén változtat sajnos. Nálunk ezért nem lesz XBOX helyett PC a tévé alatt. Pedig nem lenne rossz, eggyel kevesebb féle eszköz.
Egyre valószínűbb, hogy így is bekövetkezik ez, de azért, mert eladjuk inkább és marad a Playstation.
-
arty
veterán
Nem Windows fut/ott rajtuk, hanem egy Windowsra épülő, de alapvető dolgokban módosított rendszer, ami nem önálló termék és másra nem is lehet telepíteni.
Nem, semmilyen "alapvető dolgokban módosítás" nem volt bennük, kb. pár dolgot kihajigáltak, másokat meg beraktak. Kb. mint a Home meg a Server közti különbség.
most lehet azon vitázni, hogy mi az "alapvető" és mi nem az, de tuti nem csak annyit szedtek ki, amit te is megtehetnél egy telepítő-varázslóval
(+eleve volt, h pécén nem létező directx-et kapott a gép, a ram is pécén nem létező unified volt, stb stb stb.)
lényeg a lényeg: ha a hír igaz, az xbox konzolnak VÉGE.
feladták, próbálva nem arcot veszteni a feladással.....de én ezt nem hiszem. majd talán szerdán, a további leakek után

-
dabadab
titán
Nem Windows fut/ott rajtuk, hanem egy Windowsra épülő, de alapvető dolgokban módosított rendszer, ami nem önálló termék és másra nem is lehet telepíteni.
Nem, semmilyen "alapvető dolgokban módosítás" nem volt bennük, kb. pár dolgot kihajigáltak, másokat meg beraktak. Kb. mint a Home meg a Server közti különbség.
-
energy4ever
addikt
-
PTM
senior tag
-
dabadab
titán
-
3L1T3
addikt
-
PTM
senior tag
nahhhhhh.....
saját szarjaira nem fókuszál, nem majd játékra. koleka pedig azt írta CSAK játékra fókuszálszerk:
a héten másfél órát vergődtem, hogy a saját fostos játékát a saját fostos boltjából működésre bírjam.. kellett xbox segédalkalmazás frissítés, játék helyreállítás a "programok telepítése és törlése" menüből, mert a M$ Store azt hitte jó minden, majd a játék patchelése, belépés xbox segédgenyóba, belépés M$ Store-ba, stb.
Előző nap játszol a játékkal, majd másnapra bedob egy jellegtelen hibaüzenetet, amire se a google, se a saját supportjuk nem tud semmit. hagyjuk már, hogy majd a windfós az játékra való XDDDDM$ $tore és Xbox konzol társalkalmazás "fejlesztői":
*kisdedóvóból cumisüvegnyi tejért dolgozó*
Eleve az egész GUI-t asztali, billentyűzet-egeres használathoz tervezték, ezt a dizájnt egy konzolhoz nem lehet eladni.
-
GoldhandRent
őstag
nahhhhhh.....
saját szarjaira nem fókuszál, nem majd játékra. koleka pedig azt írta CSAK játékra fókuszálszerk:
a héten másfél órát vergődtem, hogy a saját fostos játékát a saját fostos boltjából működésre bírjam.. kellett xbox segédalkalmazás frissítés, játék helyreállítás a "programok telepítése és törlése" menüből, mert a M$ Store azt hitte jó minden, majd a játék patchelése, belépés xbox segédgenyóba, belépés M$ Store-ba, stb.
Előző nap játszol a játékkal, majd másnapra bedob egy jellegtelen hibaüzenetet, amire se a google, se a saját supportjuk nem tud semmit. hagyjuk már, hogy majd a windfós az játékra való XDDDDM$ $tore és Xbox konzol társalkalmazás "fejlesztői":
*kisdedóvóból cumisüvegnyi tejért dolgozó*
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
Televan74
nagyúr
-
3L1T3
addikt
Pár napja az is pletyka, hogy megvennék 16 milliárd usd-ért a steam-et.
-
3L1T3
addikt
-
b.
félisten
Nem látom ezt amúgy rossz ötletnek.Szerintem az Nvidia szívesen nyomatná,jók a drivereik és eljárásaik is.
-
paprobert
őstag
Xbox Steam Machine
Szerintem azt számolgatják a fejesek, hogy a jelenlegi Xbox-ot túl kockázatos lenne felnyitni egy szabadon futtatható Windows-zal, úgyhogy ehelyett az XBOX lockdown módját engedik rá a PC-re, hátha kisül belőle valami.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Használt Apple iPhone 13 128GB fehér / 12 hónap jótállás
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Midnight -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5381
- Dell USB-C, Thunderbolt 3, TB3, TB4 dokkolók (K20A) WD19TB / WD19TBS / WD22TB4
- Samsung Enterprise PM893 1,92TB/ SATA 2,5" SSD- 6db/ számla-garancia
- AKCIÓ! Asus TUF B660M i5 12400F 32GB DDR4 500GB SSD RTX 3070 8GB GDDR6 Kolink Observatory 650W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Én is ilyesmire gondolok,de majd meglátjuk. Kíváncsian várom, én látok benne fantáziát.

