Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csehe02

    csendes tag

    sziasztok,

    Tanácsot szeretnék kérni. Napelem telepítés előtt állunk, kértem is már pár ajánlatot, de csak nagyobb lett a katyvasz a fejemben...
    A garázsra gondoltam, mivel ott van elég nagy egybefüggő felület, amit ki tudnánk használni.
    Ez egy kb. 11 fokos korcolt fémlemezfedés, nyugati tájolással. viszont 2 szomszéd által is eléggé árnyékolt (a fehér fel délről, a fa és a kis rózsaszín fal keletről). [kép] [kép]
    Olvasgatva a fórumot Solaredge vagy Huawei inverter illetve Maxim paneles megoldások jöhetnek szóba, ha jól sejtem.
    A jelenlegi fogyasztásunk 2200 kWh, de szeretnénk 2db 3,5 kW-os klímával fűteni, így 4-4,2kWp körüli rendszert szeretnék most, később 6-7kWp-re való bővítés lehetőségével. A bővítés már valószínűleg a házra menne, jövőre tervezzük lecserélni a palát cserépre, az is nyugati tájolás de nagyobb hajlásszög. (Keletről elég sok fa van a szomszédnál)
    A lemezfedésben van egy pici törés, az ebből adódó tájolásbeli különbség miatt ez már 2 munkapontnak számít, vagy egynek?
    Jó lenne 500e/kWp körül megúszni most a rendszert.
    Milyen rendszer lenne szerintetek a legjobb nekünk?

    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák