Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kammerer2

    kezdő

    válasz bitrograde #113308 üzenetére

    "Engem az érdekelne, hogy akik voltak, hogyan ítélik meg a kiállítás körülményeit a korábbi eseményekhez képest. Rendesen installált rendszerek szóltak? Milyen és mennyi lehetőség volt megismerkedni egy-egy összeállítással?"

    Off, de nem írom offba.
    A szállodai lakószobák többsége természetesen túl kicsi audió célokra, ez itt is így volt, kb. hasonló arányban, mint a Rezsőshow hagyományos helyszínén - és persze anno a HES-re is érvényes volt. Megint más a München és hasonlók...
    A rendszerek többsége kihozta az installálásból, amit adott, túl kicsi helyen ki lehetett - némelyeknek ellenben éppen a túl nagyméretű szoba miatt nem sikerült optimálisan érvényesülni. De mivel az új szervezőknek sikerült új - és régi új - erőket bevonni (némely magyar gyártót is) az utóbbi idők monopolhelyzetének begyöpösödéséhez képest, szerintem több szakmai tudás került be az installálásba is, mint a Hifi Show-n. Itt ugyebár erősebb is volt az audiofil ízlésjelleg a kiállítók között, kevésbé volt vásári jellege, közelebb állt a HES típusú felfogáshoz. És persze több helyütt is érzékelhető volt, hogy kisebb változtatásokkal vasárnapra már sikeresebben installáltak, mint szombatra - típuspélda a szombaton sprődül megszólaltatott Core/MBL rendszer, ami vasárnapra bizonyos adaptációk révén a kiállítás hangja lett, ahogy az el is várható az MBL-ektől.
    Nekem két nap kevés volt rá, hogy mindenhova értelmesen eljussak, főleg, mivel meg-megesett, hogy valahova többször kellett visszamenni, mire egyszer befértem. Plusz a szakmai előadások is fogyasztották az időkeretet, ezek persze zömében Koscsó Feri szervezésének köszönhetően jöttek létre - akinél a zeneanyag is más volt, mint a többségnél.
    Hogy a gyártók, keresekedők mennyire kommunikáltak a látogatókkal, az mindenkinek az egyéni habitusa, de kaptunk információt mindenhol bőven, ha nem eleve, akkor kérdésre.
    Viszonylag sok jó hangot lehetett hallani, sajnos a szokásokhoz híven a játszott anyagban legnagyobb arányban a tipikus demonstrációs "zenék" kaptak szerepet. Remélem, sokan rácsodálkoztak az ilyesmiben tapasztalatlanok közül, hogy az analóg konzervzene még mindig mennyivel élőbb zene, mint a digitális.

    Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

Új hozzászólás Aktív témák