- Autós kamerák
- Home server / házi szerver építése
- Unigine Superposition Benchmark
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Amazon Kindle
- Milyen billentyűzetet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
PLaci58
addikt
válasz hogyorgy #483 üzenetére
Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam. Ezeken a tableteken is lehet szoftvert frissíteni, csak nem olyan módon mint a telefonoknál, tehát nincs a menüjében netről való frissítés.
Ezekhez kb. 150-400 MB körüli mérete van a frissítő fájloknak és processzortól függ a frissítés menete. A 1008B esetében belső SD kártyáról történik a frissítés, tehát oda kell bemásolni a fájlokat és speciális billenytű kombinációval (esetünkben "Vol -" és bekapcsoló gomb együttes nyomásával) lehet elindítani a frissítést.
A frissítésnek több szintje van:
bootloader -> ez a legkényesebb része a dolognak, ez hajtódik végre minden bekapcsoláskor és ez teszi lehetővé a frissítést. Olyan ez mint a PC BIOS-a.
kernel -> ez kezeli a HW-t, ez tartalmazza a drivereket, esetünkben ez egy Linux kernel 3.0.8
operációs rendszer -> Android 4.0.4 vagy 4.0.3, ez teszi lehetővé a felhasználónak a készülék kezelését, megszabja a megjelenést, menüket és az elérhető szolgáltatásokat.
Patch (APK) -> ezek az androidon futtatható gyárilag telepített programok kiegészítései, amik javításra, cserére kerültek a fejlesztés során vagy kimaradtak a frissítő csomagból.Kicsit bő lére eresztettem, de talán így teljesebb a kép. A telefonok általában csak az utolsó részt frissítik a netről, esetleg kiírják, hogy van újabb android verzió.
A frissítés nem kockázat nélküli dolog. Hibás fájl, frissítés közben lemerülő akkumulátor a készülék halálát okozhatja!"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest