Új hozzászólás Aktív témák
-
mr_ricsi
veterán
válasz
Wind-Storm #13383 üzenetére
"De ezzel a további melegedést megakadályozza, nem mint egy teljesítmény-hűtés arány vezérelt táp."
Csakhogy a hőegyensúlyi állapot magasabb hőmérsékletnél áll be, mint a nagyobb légszállítású gyári venti esetén állna be. (A magasabb hőmérséklet pedig csökkenti a táp élettartamát.)"Pont ezért előnyös a thermal controlled fan, mert nem hagyja túlmelegedni a tápot."
Miért ne hagyná? A szekunder oldalon érzékeli valamelyik melegedős alkatrész hőmérsékletét, és minél melegebb, annál nagyobb feszültséget ad a ventinek. Fordulatszám érzékelés általában nincs, ezért a vezérlésnek fogalma sincs hogy forog-e egyáltalán a venti.
A fan control eszközkészlete kimerül abban, hogy ráadja a maximális feszültséget, de ha ez nem elég, és a táp melegszik tovább, akkor leég. (Feltéve, hogy a tápban nincs valami további túlmelegedés védelem, ami ilyenkor kikapcsolhatja)
Új hozzászólás Aktív témák
- Mobil flották
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Linux kezdőknek
- Gumi és felni topik
- Fejhallgatós találkozó
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Milyen autót vegyek?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Telekom mobilszolgáltatások
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 4790 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Corsair K100 RGB Optix (CH-912A01A-FR)
- BESZÁMÍTÁS! MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U939x- i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gar
- 0% THM 6 havi részlet beszámítás! 5060Ti/5070/5070Ti/5080/5090 videokártyák készletről KAMATMENTESEN
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest