Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy TNT

    őstag

    Helló mindenki !

    Volna egy nagyon pihent ötletem. :D Mivel most építünk házat(lakóházat <és nem kulák vagyok,hanem hitelre> :((( ) ezért arra gondoltam, hogy némi időt és energiát egy igazán egyedi és szokatlan hangulatvilágításra fordítanék :U

    Mikor egy számítógép főkapcsolóját láttam működés közben megszállít az ihlet.Ugyanis világított a gomb. Egy kis led világított be egy tejszínű nagy műanyagot.
    Az az agyament ötletem támadt, hogy a padló rései közé(a járólapok 4 sarkába) tennék ledeket és valami ilyen (a kapcsoló anyagához hasonlóan jó fényvezető) anyaggal tölteném fel. Így bekapcsolva kapnék egy rácsszerű világítást.
    Rengeteg megoldandó dolog lenne ezzel,de nekem elektronikai gondjaim vannak főleg.
    Meghajtásnak mondjuk egy 235W-os PC tápot használnék.(ellenálásokkal persze)
    Persze nem ezzel akarok könyveket olvasni. Csak olykor használni. (persze esténként <talán heti 1-2 órát>

    Mivel itt-ott olvasgattam a ledekről egy kissé megtántorodtam, mikor kiderült, hogy a számomra örökéletű és szinte megsemmisíthetetlen ledek ennyire függnek pl: a soros vagy a párhuzamos kapcsolástól. :O

    így hát a kérdés az lenne, hogy milyen fényvezető anyagokat és ledeket lehetne felhasználni erre ? Na és mennyi időt bírnának ki ? (év/hónap vagy bele se kezdjek ?)

    Egyáltalán megoldható az ölet ?

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák