-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
TurboK0
tag
A 12TB-os azért a "leghalkabb" mert az a legkevesebb tányérral rendelkező héliumos lemez. Volt régen 10TB és 8TB héliumos lemez is (azok voltak a leghalkabbak), de kikoptak. A gond csak az hogy mind "ciripel", 4-5 másodpercenként kattan egyet az olvasófej, és ez baromira idegesítő mert olyanok mint egy 486-korabeli lemez hangja.
Nálam a 2 terás Toshibák, hiába használnak egy tányért, kattogósak, hangosak. A több tányéros 2TB Toshiba 7200rpm lemezek meg alapjáraton is zúgnak mint a porszívó; de az újabb modellek már asszem csak egy tányért használnak. Súlyuk alapján legalábbis így gyanítom.
A WD Red Plus 5400rpm sorozat volt a leghalkabb amit használtam, annak is volt alaphangja de más már nem. A WD Blue az elég katasztrófa, a WD oda zsúfol be minden technológiát vegyesen, tehát se nem halk, se nem elég gyors. Product brief alapján a mostani WD Blue sorozatban vegyesen van régi red, blue, green, stb.
Sajnos az 5400rpm lemezek kikoptak mert 4tb fölötti lemezeknél a legnagyobb vásárló az enterprise piac, ott meg nem számít.
-
echterion
nagyúr
Gondolkodom lecserélni a voda routert valami okosabb példányra, lehetőleg olcsón, hogy rá tudjak dugninegy usb-s vinyót. De nem igazán találok olyat, amin van usb port. Csak videótárolás lenne a feladat, most egy laptop+plex párossal nézzük ezeket esténként. Valami tipp valakinek, hogy mit lenne érdemes vennem? Archer AX23-as pont elég lenne, de nem látok rajta usb-t a speckók között.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Torrent meghívó kunyeráló
- Gamepad
- Autós kamerák
- Napelem
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Rágyúr a macOS-re a 3DMark
- További aktív témák...
- DDR4 Kingston és Corsair 2x16GB 3200MHz CL16
- Gigabyte GA-Z68A-D3-B3 LGA 1155 alaplap
- 16GB-os SODIMM (notebook) DDR4 RAM bazár - nézz be, lesz, ami kell neked!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF Z390-PRO GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Eladó saját használatból MSI Z87-G43 GAMING 1150-es foglalatú alaplapom
- Dell Latitude 5495 Full HD IPS Ryzen 5 pro 2500u Radeon Vega Mobile Gfx i5-8350u verő Bp MPL Foxpost
- DELL PowerEdge R630 rack szerver barebone - 2xSocket 2011v4 , 24x DDR4 DIMM, H330 RAID, 39369Ft+ÁFA
- ASUS TUF Gaming F16 FX607JV-QT212 Notebook
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Huawei P20 Lite 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest