Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz MZperX75 #11868 üzenetére

    A másik kétes dolog ilyen szempontból pedig ahogy írod az alulfeszelés lehet. És a terhelés kérdése.

    Alulfeszelés is szerencse kérdése mennyire fog jól menni, persze ha megy akkor legalább már biztosra lehet menni onnantól. Ha stabil akkor lehet számolni a csökkentett fogyasztással.

    A max terhelés viszont kritikus ilyen szempontból. Szerintem arra muszáj tervezni. Hiába nem vesz fel HD lejátszás közben maxot, bármi előfordulhat. Egy rosszul kódolt film, egy másik folyamat, akármi. Én is néztem teszteket és gyári feszen talán egy 3300 sem fér bele a 65W-os teljes fogyasztásba.

    Épp a hetekben merült fel bennem, hogy ha kellene az Ion helyére egy gyorsabb gép kis fogysztással, akkor mi férne bele 65W-ig. Azt láttam, hogy így a Llano vonal kilőve, esetleg a legkisebb proci+alulfeszelés jöhet szóba max.
    Ami beleférhet, egy kis2 magos Intel proci, pl. G530-G540. Maxon is elvan 65W alatt a konfig és jóval erősebb. Ott persze a vga a kérdéses, DXVA és 24p... külső vga-val meg már megint nem olyan rózsás a helyzet. Talán a DXVA mondjuk nem kell, mert önmagában is elég erős, de a 24p még mindig ott marad.
    Úgy látom még mindig nincs jó megoldás sajnos. :(

Új hozzászólás Aktív témák