Hirdetés
- Szegmenses LCD kijelzőt használnak a DeepCool új vízhűtői
- Feltételt szabott az USA az Intelnek a CHIPS törvény biztosította pénz mellé
- Nem igazán reklámozott képesség lesz az új Arc sorozat legnagyobb előrelépése
- Legalább 200 kínai cég kerülhet az USA új szankcióinak célkeresztjébe
- Egyelőre nem hozta meg az áttörést a Qualcomm PC-s rohama
- Milyen processzort vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Hobby elektronika
- TCL LCD és LED TV-k
- Egyelőre jegeli az Intel felvásárlását a Qualcomm
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Feltételt szabott az USA az Intelnek a CHIPS törvény biztosította pénz mellé
- Projektor topic
- Házimozi belépő szinten
- Apple asztali gépek
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
DarkByte
addikt
Üdv mindenki!
Egy ideje szemezek a témával, és most elég közel vagyok hozzá hogy rendelek egy Original Prusa i3 MK3S-t Kit verzióban. Első nyomtató lenne. Mivel nem ipari nyomtatás lenne a cél, csak saját magam szórakoztatása (DIY elektronikai projektekhez burkolati elemek és dekor tárgyak nyomtatása), így gondolom ez kb. egy örök élet lenne nálam, és még upgrade-elni is lehet időnként. Alapvetően használni szeretném, és nem folyton bütykölni, ez pedig állítólag elég hülye biztos és megbízható.
Viszont a kit és a készre szerelt verzió között azért jelentős a különbség árban, így inkább megpróbálnám összerakni.
Leírásokat néztem, az extruder összeszerelés tűnik legbonyolultabbnak.
Nem gondolom hogy kétbalkezes lennék (IKEA bútorokat, és eddigi PC-jeimet is magam raktam össze), de azért ez csak finom mechanikás eszköz. Néztem neten hogy rengeteg leírás és videó van hozzá, és a hivatalos összepakolós cucc is iFixit szintű.
Úgy láttam Szegeden több embernek is van, talán lenne segítség is ha elakadok.Bele merjek vágni? Akinek van, ment elsőre az összeszerelés?
Ha gond van, a Prusa hogyan áll az alkatrész cserékhez (valamit eltörök vagy túlhúzok, ilyesmi. marhára vigyáznék, de sose lehet tudni), elvileg ugye van 2 év garancia a gépre, a fogyó alkatrészeket leszámítva.
Azzal tisztában vagyok hogy kb. 10 óra belemegy az első összepakolásba, de nem gond. Pár este alatt szétosztva majd csak összeáll.[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
válasz Zsolt74 #17053 üzenetére
Köszi a javaslatot!
Rákeresve a Wanhao 6-ra több helyen is azt írják a neten, hogy nem elégséges az alapértelmezett hűtése és emiatt a legtöbb nyersanyagból nem csinál jó nyomatot. (pl. a PLA zsinóros lesz, vagy nem tudom minek fordítják magyarra azt hogy "stringing") A nyomtatási kapacitás is valamivel kisebb mint a Prusa-nál.
[Maker's Muse - Wanhao Duplicator 6 Review]
[Printer 3D - Most Common Duplicator 6 Problems And Their Fixes]Reddit-en sem javasolják az i3 MK2-vel szemben, és az ugye egy korszerűtlenebb Prusa modell. [Reddit - Prusa i3 MK2 vs. Duplicator 6]
Az automatikus szintezés hiánya is olyan dolognak hangzik számomra, amivel megint biztosan együtt tud élni egy profi, de nekem mint kezdőnek ez nem túl szimpatikus. Számomra pont előny, hogy ezeket megcsinálja a gép automatikusan, vagy legalább is bolond biztosan végigvezet a lépéseken. Gondolom nem lesz a világ legtökéletesebb eredménye amit csinál, de egy bőven használható valamit kapok, minimális befektetéssel.
(Ahogy kezdőként nem biztos hogy szeretnék egy profi fényképező millió beállításában elveszni, megteszi az automata mód.)A flexibilis PEI lap is olyan dolog, ami kimondottan tetszik, hogy nem kell spatulával alá mászkálni a tárgynak, hanem csak lepattintom róla a kész nyomatot. (kevesebb esélyem van szétkarcolni a felületet is)
A Prusa mellett érvel nálam az is, hogy eddig mindegyik upgrade-elhető volt egy későbbire, az új nyomtató áránál olcsóbban. Most is pl. látom hogy van már hozzá az MMU amivel több fajta/színű anyagot képes egyidejűleg kezelni. Ez pl. egy logikus lépés lenne a későbbiekben amint megint lesz rá keretem.
A Wanhao-nál ha jól sejtem erre semmi garancia nincs.A közösség is ránézésre olyan mint a Raspberry Pi mögött. Ahogy ott is van milliófajta másik ilyen single board computer, de ahogy a Raspberry-hez, úgy a Prusa-hoz az interneten látszólag nagyobb a közösség, és a gyártó is jól támogatja. (Pedig nem a Raspberry a legerősebb SBC már a piacon egy ideje. Ez gondolom igaz a Prusa-ra is, hogy van ami jobb minőségben nyomtat.)
A fentieket csak azért írtam le hogy lásd a gondolat menetem.
Az összeszerelési igényt amúgy nem sorolnám egyértelműen a hátrányok közé, mert közben azért megtanulja az ember hogy mi hol van benne, ha szét kell szedni takarítani vagy karbantartani. Ha non-stop szét kell bontani valami agybaja miatt, na azt inkább.[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
Potom 10 nap alatt, de összeraktam a Prusa-mat Olyan nettó 20 óra lehet benne. Sose csináltam ilyet, többször vissza is mentem egy-egy lépést igazítgatni, mert nem voltam vele elégedett.
Ilyen lett az első nyomatom: [link]
Még biztosan lehetne játszani kicsit a Z offset-el, de tbh. ahhoz képest hogy azt hittem még napokig fogok szórakozni mire átmegyek a selftest-en és kalibráción, és elsőre működött minden, borzasztóan örülök ennek is. Holnap nyomtatni akarok egy benchy-t vele.Azt nem tudom ez az Y tengelyen mozgási hang normális-e: [link] Leginkább csak ott veszem észre hogy dolgozik, ha így nagyokat mozdul olyan irányba, amúgy közel hang nélküli. [link]
[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
válasz Zsolt74 #17335 üzenetére
Ez még teljesen csomagból kibontott és összerakott, minden ilyen extrázás ezután következhet, ha lesz. Igazából nem vészes, ennél sokkal rosszabbra számítottam.
A sebességet még rá kell jönnöm hogyan lehet állítani, ez szó szerint az első nyomtatás a demó SD kártyáról De majd kísérletezem.
[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
Egy Benchy-t, és egy kis robot-ot nyomtattam ki közben
Igazából eléggé tetszik amit látok, habár még szerintem az Y ékszíjon fogok feszíteni a hétvégén, mert mintha abban az irányban lenne észrevehetőbb réteg eltolódás egy kevés (a fotó felerősíti azért amennyire élőben látható). A menüje szerint az ékszíj státusz X=252 Y=270. Szóval az Y még lehetne kicsit feszesebb (240-300 között kellene lennie, ahol a 240 a feszes)
Volt egy kis gondom a filament szenzorral, mert mindig azt hitte be van töltve a filament. Kiderült hogy túlhúztam a szenzort tartó csavart. Miután kicsit lazítottam rajta megjavult
-
DarkByte
addikt
Az Y ékszíjon még tudtam feszíteni egész sokat, lement 268-ra a selftest alapján az értéke.
És az asztal mozgás jelentősen halkabbá vált. Úgyhogy már csak ezért megérte. (Na igen, ezt a legelején raktam össze és ötletem se volt mennyire kellene megfeszíteni).Újra nyomtattam a robotot. De mondjuk ezt nem lassítottam le 75%-ra, hanem hagytam 100%-on. (egyébként a 0.15mm Quality PrusaSlicer profillal van gcode-osítva ez a modell).
Bal oldali az előtte, jobb oldali az utána (nem pucoltam le róla a felesleget, azért van a karján az a kis darab).
Egy picit mintha javított volna. A szeme alatt az a vonal nem ugrik most már ki.
Most még azt olvastam a motor pulley-knál a csavarok ha nincsenek rendesen megszorítva az is okozhat ilyen ráncosodást. Meghúzgáltam újra, de ma már nem kezdek bele még egyet nyomtatni.
Próbáltam elcsavarni az asztalt a Z tengely felé, és nagyon minimális mozgás van és ahhoz is erőltetni kell. Szóval nem hiszem hogy azzal lenne a baj, hogy az u-bolt-okat nem jól húztam meg. Persze biztosan nem tökéletes, mert a kit-ben adott fogó volt kéznél és azzal eléggé szenvedős volt.
Igazából viszonyítási alapom nem nagyon van, hogy ez már jó minőségnek számít-e vagy sem. Lehet csak túlreagálom és már ez teljesen rendben van, kezdhetnék vele nyomtatni valami érdekesebbet.
Elnézve a nyomtató saját alkatrészeinek minőségét, az is körülbelül ez a szint igazából.
Neten csak ennél sokkal katasztrofálisabb nyomtatásokat találok, a nyomtató saját 3DBenchy képei meg ilyesmik. Van jobb is, rosszabb is ott is persze.[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
válasz DarkByte #17407 üzenetére
Sikerült igen sokat javítani az overshoot problémán.
Amiket csináltam (a korábbi Y szíj feszítésén túl):
- X/Y pulley csavarok újrahúzása (a motor tengely lapos felét kell előbb tökig betekerni, majd a másikat, ameddig csak lehet)
- X szíj feszítőt amennyire lehet behajtottam (nem akartam az extruder fejet szétszedni, szóval gondoltam hátha ez pont elég lesz)Úgy gondolom ez már elég jó hogy ne zavarjon tovább
Ami hiba maradt még az a seam effektus a lábon. De ez meg lehet a felbontás miatt van, hogy ez a része a tárgynak már van olyan kicsi, hogy nem 0.15mm-el kellene szeletelni.
(egyébként visszavettem -0.965mm-ről a z offset-et 0.920mm-re, mert a mintával összevetve az első réteg kalibráció eredményét már darabosba hajlott picit az enyém)
[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
Meglepően hatásos a 800Ft-os Decathlon-os fitnesz szőnyeg a zajcsökkentés szempontjából. Úgy kb. azonnal -50% Y axis zaj Majd ha végzett a nyomtatással duplán aláhajtom hogy úgy milyen. Kemény 800Ft-os tuning.
-
DarkByte
addikt
válasz Reggie0 #17466 üzenetére
Igen, találtam. Viszont ehhez ki kell venni a tömör gumi lábait amelyek alapból járnak hozzá (már a négyszögletű van hozzá, nem az a kiesős kerek ami régen volt). És az tippre együtt ezzel a polifoammal többet ér.
Igazából ez így számomra teljesen rendben van ebben a formában, ha kicsit igényesebbre akarom venni, akkor méretre alá vághatom egy tapéta késsel. Lehet az is lesz majd. -
DarkByte
addikt
Ezt a modellt szeretném kinyomtatni, de eddig nem sok sikerem van vele.
Cura tree support-tal próbálkoznék, mert a Prusa Slicer elég durván "felállványozná", amit tippre az életben nem szedek le róla.
Viszont a jobb kar annyira apró ponton érintkezik a support-tal (kb. csak a puska csöve), hogy egy magasságban letörik amint oda jut a nyomtatófej. Tippre el deformálódik annyit, hogy hozzá érjen.
Ez volt a legmagasabb eddig amíg eljutottam vele. A karokat nyilván a support tartotta volna itt még, de azt levettem. Egyébként a minősége rendben lenne, de nem tudom melyik beállításhoz nyúljak ami jobb support-ot eredményez az ilyen miniatűrökhöz? Gondoltam rá, hogy megpróbálom a Meshmixer felé support generátort, de az ránézésre meg gyengébb szerkezetet épít.
Így néz ki amúgy a support abban a rétegben, ahol letörik a karja:
[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
válasz Mr.Csizmás #17498 üzenetére
A hátra fektetést megnézem, köszi. Csak a talpa miatt az rossz ötletnek tűnt eddig. De tény hogy a hátáról letörni jobb lenne ezeket, kevésbé ronda.
Esetleg még Meshmixer-ben gondoltam rá, hogy lecsapom a karjait és ilyen csapos illesztéssel utólag ráapplikálom, de nem tudom ahhoz nem-e túl vékony az a rész.
-
DarkByte
addikt
Prusa i3 MK3S-el van olyan problémám, hogy PLA-val képtelen vagyok pár órahosszánál tovább tartóan nyomtatni. Egy idő után elkezd kattogni az extruder és nem jön többet anyag a fejből (eldugul). Ha megállítom, unload, levágom az elrágott véget, load, akkor megint megy tovább egy ideig (persze ekkor már kimaradt valamennyi és nem lesz az igazi az objektum, de mentettem már meg így tárgyat).
Főleg a sok retraction-t tartalmazó nyomatoknál van ez.Kíváncsiságból vettem PETG-t (3DJake saját márkás) és azzal kipróbáltam egy 9+ órás nyomtatást, gond nélkül végigment. Persze ilyen miniatűrhöz nem ideális mert sokat szőröz, de ahhoz képest egész jó lett, és még rendesen le se pucoltam ebben az állapotban:
Neten kétféle infót találtam:
- túlhevül a motor és bontech gear is felmelegszik ami előlágyítja a PLA-t, így egy idő után a fogaskerék megrágja és képtelen hajtani / előretolni. Erre gyanakodtam, mert nekem is enyhén el volt nyúlva az anyag unload után. Ezt viszont kizártam azzal, hogy nyomtattam egy kis ventilator tartót és egy plusz 40mm-es ventilatorral hűtöttem az extruder motort. Ugyanúgy előjött a probléma, viszont érzésre így már a motor teljesen hűvös volt. (sajna nincs lézeres hőmérőm még) Illetve PETG nyomtatás után unload-olvas se néz ki máshogy a filament vége.- a másik probléma állítólag az MK3S MMU kompatibilis heatbreak-je lehet, amiben van egy "ajak" (lip) ami azért van benne, hogy amikor filament-et vált a nyomtató, könnyedén fel tudja húzni.
Ez azonban létrehoz egy hideg-meleg tranzíciós zónát, és amikor retraction mozgás közben visszahúzza az ajakon túl, ott kitágulhat a filament, amit ezután már nem lehet visszafelé lenyomni. Ebben a videóban beszélnek erről a problémáról, kép is innen van: [NO MORE JAMS on the Prusa i3 mk3 3D Printer!]
Több megoldást is javasolnak itt:
- cseréljem ki a heatbreak-et egy olyan verzióra amiben nincs ez a lip (de akkor elvesztem a későbbi MMU kompatibilitást)
- nyomtassak PLA-t 210 helyett 240 fokon (még nem próbáltam, de 210 helyett 220 fok jelentett valamennyi javulást)
- kapcsoljam ki teljesen vagy vegyem nagyon agresszívre a retraction-t (próbáltam, tényleg javít valamennyit, de ekkor beindul a szőrőzés és akkor már nem jobb mint a PETG)Valakinek volt-e már itt ezzel a nyomtatóval itt ilyen problémája?
Egy párszor már átállítgattam az extruder-t, az idler gear-t, az extruder szorítást. Mivel ezek nem hoztak érdemi változást kizárnám hogy rosszul raktam össze, szóval két dolog maradt: tervezési hibás a nyomtató (fenti második pont), vagy a nyomtató kit-hez adott Prusa PLA túlérzékeny erre.Alapvetően el tudom használni így is a PLA-t, mert a nem túl bonyolúlt tárgyakkal nincs gond, tényleg ezek a kis miniatűrök voltak eddig egyedül a problémásak.
[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
válasz DarkByte #17487 üzenetére
Apropó, erre nem reagáltam, ez a damper teljesen jó lett. Papír boltban vettem alá filc lapot, pillanat ragasztóval felragasztottam. Totál csendes a gép, főleg stealth módban. Így már éjszaka is merek nyomtatni. Még PLA-val toltam ki, de elég masszívra sikerült. Féltem hogy az összepattintásnál eltörik, de sokkal jobban bírja mint gondoltam.
-
DarkByte
addikt
válasz Mr.Csizmás #17809 üzenetére
Ez mondjuk akármilyen más hobbira is elmondható, hogy lehet itatni a bankókat vele
Egyébként mindent összevetve nagyon jó kis hobbinak néz ez ki, csak ámulok mint egy kisgyerek rajta mindig. És még igazából arra amire eredetileg vettem (mikro elektronikai projektekhez enclosure tervezés) el se kezdtem használni. Ott tippre ez a PLA nyomtatós dolog elő sem jön, mert jóformán csak folyamatosan rétegez.Valahol olvastam olyan pletykát, hogy hamarosan jöhet az i3 MK4. Ha ennek van bármi valóság alapja, érdemes lenne várni egy kicsit mielőtt vásárolgatok, mert hátha többek között ezt a problémát is javítja, és akkor inkább upgrade kit-re gyűjtök. Idővel azért szeretnék MMU-t is venni hozzá, már látom nem fogom kibírni.
[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
válasz dugesz77 #17811 üzenetére
Nem egyértelmű hogy ki gyártja. Mert Prusa dobozban van ugyan, de olvastam olyat, hogy ezeket a nem Prusament-eket néha úgy címkézik át valami beszállítótól. A drum-on sincs annál több információ mint ami a doboz fülén olvasható a fehér címkén.
izisz, gerleimarci: köszi a tippeket. Azt írják közönséges E3D V6 heatbreak-re cserélve el kell hogy tűnjön a probléma. Ez nem is egy óriási tétel. Tényleg csak az átszerelés idő és kockázati tényezője miatt nem rendeltem még meg körülbelül Amúgy itt Szegeden egy helyi boltnak van is készleten mint most néztem.
[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
válasz kulu22 #17817 üzenetére
A linkelt videóban mutatják hogy az MK3/MK3S-hez Prusa-ék belenyúltak a standard E3D design-be, és a hotend felett nem sokkal 2mm-ről 2.2mm-re tágul a heat break. A standard E3D V6-on ez végig 2mm.
Sajnos nincs eszközöm még, amivel a hőmérsékletet ellenőrizni tudnám. Viszont van temp. kalibráció a nyomtató menüjében, azt lehet végigzavarom rajta a napokban.
#17818: a dob formája egyezik itt némelyikkel, de ez gondolom nem sokat árul el
---
Egyébként ma is nyomtattam autós tartót telefonhoz PETG-ből, igaz ez csak 2ó 40p körül volt, de teljesen hibátlan.
Ezt szabtam testre a OnePlus 6T-hez. Autóban még mondjuk nem próbáltam, de a telefon belemegy, igaz cipőkanállal mert hagyhattam volna rá egy kis pluszt. De mindegy, legalább nem fog lötyögni.
[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
válasz pirosvilamos #17820 üzenetére
Nem ismerem az 5T méreteit, illetve én úgy mértem az enyém, hogy a gyári bumper-je rajta van (fektetett méret: width/szélesség=160, height/magasság=80, depth/mélység=1, slots/oldalsó lyukak száma=1). A fenti oldalon ha megnyomod az "open is customizer"-t és beírod az adatait akkor kapsz egy saját objektumot. Azt letöltöd és akkor megkapod a tartó stl-jét. Az mellé még bedobtam a slicer-be az eredeti fájljai közül a vent clip-et, amiből az elfordítottat javasolják nyomtatni mert az erősebb (kell hozzá support).
[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
Valakinek esetleg van ötlete honnan lehetne elfogadható áron eSun PLA+ filament-et rendelni? Itthon úgy nézem egyedül a 3dipar.hu árulja (innen van az én teszt 1kg-osom is) de szinte teljesen ki vannak fogyva.
Mióta ezzel nyomtatok a Prusa i3 MK3S-el, úgy tűnik teljesen megszűntek a PLA clog problémáim, úgyhogy nem nagyon variálnék. Illetve eléggé meg vagyok elégedve a színével és a minőségével is. (peak green jár most nálam) -
DarkByte
addikt
válasz Tikakukac #23984 üzenetére
Egyetlen PLA filament-el próbáltam eddig ez előtt, a gyári szürke ami jött hozzá. Mivel sose volt vele sikerem, váltottam PETG-re, ami tökéletesen ment 3 márkával is. De PETG-vel dekoratív dolgokat nehéz nyomtatni, így utána olvastam és fórumokon ezt javasolták. Rendeltem, működik. Biztos van másik is amivel jó lenne, de ha ez bevált és amúgy nem is drága.. minek variáljak? Azért hogy még több kidobott dolgot termeljek? Szóval érted.
De gondolom jól esett belémrúgni láttatlanban
Avagy a francnak járok én fórumra...[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
válasz Tikakukac #23986 üzenetére
Feltettem egy konkrét kérdést amire konkrét választ vártam. Ez helyett elkezdtél ok nyomozni, meg "gombhoz a kabát" hasonlattal jönni.
Ennyi csak a problémám.Ennél az is jobban segített volna, ha mondasz konkrét alternatívát erre a filamentre ami hasonló tulajdonságokkal bír, pl. tapasztalati úton.
synar: eddig nem, de PLA+-ra keresgélés közben találkoztam vele. Elképzelhető hogy bepróbálom majd.
[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
válasz Saccco #23989 üzenetére
A világon semmit nem változtattam a nyomtatón csak vettem egy másik filament-et és hirtelen sok retraction-el rendelkező dolgokat is ki tudok nyomtatni elsőre probléma nélkül.
Az MK3S-nek (egyszer leírtam kb. egy éve) a heatbreak-jében van egy lip az MMU kompatibilitása kapcsán, ami ismert hogy okozhat gondot az olyan PLA filament-ekkel, amelyek nem elég élesen lágyulnak/szilárdulnak hőmérséklet tekintetében. A PLA+ ilyen szempontból pont jobb mint kiderítettem.
A nyomtatóhoz kapott szürke PLA-t nem a Prusa gyártja, hanem egy Plasty Mladec nevű cseh cégtől source-olják, és ez állítólag igen rossz minőségű. Prusament-el könnyen lehet hogy semmi gond nem lenne. (nyilván ebben az esetben a Prusa is nyaljon be tövig, hogy ilyen vackot csomagol egy ilyen árú nyomtatóhoz, ezzel egyetértek) Az eSun-t szimplán azért próbáltam, mert ezt javasolták többen egy másik fórumon.
Tikakukac: az az ajánlott lista máris hasznos, köszi!
[ Szerkesztve ]
-
DarkByte
addikt
Nekem is nagyon tetszik a Bambu, de szerintem megvárom vele az első tapasztalatokat olyan emberektől akik nem fizetett influencerek YouTube-on. Gyanúsan nem olyan mesés ez mint elsőnek tűnik (pl. a sebessége miatt gyanúsan jó hangos), de egy MK2 már érdekes lehet.
Illetve kíváncsi leszek mekkora hullámokat tud verni, mert tényleg generációs lépés ebben az árszegmensben. Főleg a multimaterial része elég igényesen van megoldva, Prusa MMU2S-t legalább is könnyen átlépi (én személy szerint azt nem is erőltetem).
Viszont önmagában a specifikációk félrevezetőek, a szoftver, a support és a közösségi támogatás is legalább olyan fontos. Illetve hogy egyáltalán felszínen marad-e az egész, mert ráadásul spéci alkatrészeket használ. Úgyhogy nálam még egy ideig marad az MK3S várhatólag, de azért figyelem ezzel mi történik majd.
-
DarkByte
addikt
válasz AiRLAC #35592 üzenetére
Ezt olvastam már, picit túlromantikázza a fickó.
Illetve lehet akármilyen jó a review, hosszú távú tapasztalat nyilván nem lehet még vele.A slicer-en még biztosan lenne mit még okosítani, pl. a color change-et csinálhatná infill-ben külön purge block / hátsó tárolóba kiengedett spagetti helyett; azért csodálom mert azt hiszem valahol olvastam (talán pont ebben a cikkben) hogy PrusaSlicer alapú a cucc amit adnak hozzá, csak nagyon átdesign-olva, és az szerintem már tudja ezt.
daninet: ez azért szerintem egy jókora lépéssel közelebb van ahhoz. Elég masszív és robosztus felépítésű, plusz azok a plusz önkalibrációs dolgok se rosszak, nem kell adott filament brand-hez profilt építeni, vagy legalább is nem olyan komplex módon. Az más kérdés hányszor fog hülyeséget detektálni, bár eddigi tesztek alapján meglepően pontos.
Azt persze nem mondom hogy ez majd totál print & forget nyomtató lesz, de jobb lesz az arány.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Elemzés A 3D nyomtatás sikerének alapja
- Szegmenses LCD kijelzőt használnak a DeepCool új vízhűtői
- Milyen processzort vegyek?
- Google Maps
- Parfüm topik
- Asszociációs játék. :)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- NBA és kosárlabda topic
- Windows 11
- MIUI / HyperOS topik
- További aktív témák...
- Bontatlan Lenovo ThinkPad P16s Workstation LAPTOP -50% 16" Ryzen 7 PRO 6825U 16/512 FHD+
- Asztali i7-4790 16GB RAM Asus RX 550 játékra fogható gép
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 14,2 M3 Pro 2023 18GB RAM 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- Gamer PC, I3-10100, 8 GB RAM, 240 SSD, monitor, billentyűzet, egér
- AOC Monitor 27" Q27B3CF2 100 HZ
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest