Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Sundesz #161011 üzenetére

    és #161015 gomzo

    Hardware decode van az RX 6500 XT-ben, ez mondjuk vágás közben a timeline playback sebeségen (hogy ne dobálja el a frame-eket) segíthet, de a renderelésben már nem és ennek az lesz az eredménye, hogy CPU-ból kell megoldani, ami általában képminőségileg is a legrosszabb opció és még erős CPU-val is sokkal lassabb, mint akár csak egy közepes GPU-val. Meg nem merném kijelenteni, hogy csak a decode önmagában elég a vágó szoftvernek a rendes meghajtáshoz (tapasztalatom nincs benne).

    Na meg a legtöbb ilyen szoftver CUDA-ra optimalizált, ezért van akkora Nvidia dominancia a videósok között, meg mert a korábbi AMD GPU generációk nem voltak túl acélosak HW encode minőségben és sok a vakfolt abban, hogy ma 2022-ben milyenek (engem érdekelne, de az RX 6500 XT-ről nyilván HW encode hiányában ilyen teszt nem lesz).

    Aztán ott van a nyers raszterizálási teljesítmény, hiába inkább "CPU heavy" az Adobe Premiere Pro, amint effektezni kezdesz, már kéri a GPU-t is, ebben mondjuk nem ismert az RX 6500 XT teljesítménye a kellő benchmarkok hiányában, de elfogadom, hogy a GTX 1060-at hozná ez is. Az After Effects pedig már alapból is díjazza a GPU-t, de ha kipróbálna egy DaVinci Resolve-ot, az meg aztán pláne (sőt 4GB VRAM mellé még nyafogni is fog, hogy ezt kevesli és csak saját felelősségre kezdj bele a munkába).

    Ami pedig ennél is fontosabb, hogy bármikor, ha belép a GPU a munkába, azonnal elkezdi telepakolni a VRAM-ot és 6GB megjelölhető minimumként nem high-bitrate 4K-hoz egy laza, nem agyoneffektezett workflow mellé. Mindenre van kerülőút, lehet proxyt használni vagy playback alatt lekapcsolni az effekteket, valahogy elkészültek a 4K videók akkor is, mikor a GTX 1060/70/80 volt a VGA gyártás csúcsa.

    Én inkább a videós topikban kérdezném körbe az embereket, vannak akik nálam is sokkal tapasztaltabbak ezen a téren. Nekem volt GTX 1060 6GB-om és az akkoriban széles körben elterjedt 4K UHD H.264 200 Mbps mellé kielégítő volt úgy, hogy nálam az effektezés csak némi színezést/fényelést jelent. De egy After Effects ezt is megtudja fektetni bőven ha ennél több bling-bling kell. :) A konkrét kodek/bitráta/munkamódszer (pl: proxy használat) ismeretében lehetne jobban ajánlani a videós topikban.

Új hozzászólás Aktív témák