- Szemérmes szerzet a Gigabyte lefrissebb csúcs-VGA-ja
- Egységesebb USB-s képességeket szeretne a notebookokon a Microsoft
- 3320 MHz-ig skálázódnak az XFX Radeon RX 9060 XT kártyái
- Elegáns és igen kompakt NVIDIA Blackwell VGA-t villantott az MSI
- Szinte megfizethetetlenül magas lesz a TSMC A14-es node-jának ára
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Szemérmes szerzet a Gigabyte lefrissebb csúcs-VGA-ja
- Jön az új 80 Plus fokozat az adatközpontokhoz
- Egérpad topik
- Házimozi belépő szinten
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Elegáns és igen kompakt NVIDIA Blackwell VGA-t villantott az MSI
-
PROHARDVER!
Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Toobee
veterán
válasz
Fleto93 #22544 üzenetére
Nem szeretnék ~500 Mbit-nél nagyobb sávszélt adni a torrentnek, mert -egyelőre- van bent 2 db kamera is, amit szeretném 5-ig bővíteni (ezek 1080P/15FPS kamerák + hang, akár mindkét irányba), 2 laptop, 2 telefon, XBOX (bár azt le...nem én használom, de biztos menne a nyígás, ha nem kapna elég netet), TV és a HPTC, bár az utóbbi kettő minimális sávszéligénnyel dolgozik. Tehát, ha ezt az 500-as netet kipörgetné, plusz 50-60 torrent aktív tudna lenni, akkor azzal kibékülnék. Lefelé úgyse jön 2-3 darabnál több, csak általában munkahelyen jön meg a megvilágosodás és akkor dyndns, aztán már rakom is be a kliensbe. qBittorrent pedig ott az Asustorban is.
Volt egy lowbudget elképzelésem is, mégpedig a HPTC átépítése, de nem szeretném feladni a passzív gépemet, illetve csendesíteném a nappalit is, így ezt végül elvetettem. Pedig volt már ilyen gépem gépem. Azóta is ez a HPTC-m, csak már passzív lett.
GIGABYTE GA-B85N
CRUCIAL 120GB mSATA M500 CT120M500SSD3
INTEL Core i3-4130T 2.90GHz 1150 BOX
KINGSTON 8GB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3B1K2/8GX -
#56573440
törölt tag
válasz
Fleto93 #22113 üzenetére
Tudom hogy van Xplay, de ha jól tudom az samura nem érhető el, neki meg az van
AC-s wifi jó lehet, csak sok más ne lógjon rajta, és legyen viszonylag közel. Cimboránál is jól megy wifin, csak amikor a gyerek is azon lóg a pcjével akkor apu elindítja a filjét, és vagy a gyerek megy le, hogy a pingje szar vagy apu fel hogy szaggat a film
-
Biga123
addikt
válasz
Fleto93 #22113 üzenetére
"Egyébként szöveges feliratfájlok esetén amúgy sincs szükség transzkódolásra."
Ez sajnos csak az Xplay re igaz,(fizetős) az én LGm a gyári plex kliensel, amint felirat van kapcsolva legyen az mkvba rakott vagy külső, azonnal transcodeoltat. Emlékeim szerint a hangsáv váltásokkal is volt gondja az Xplay nek. -
Multibit
nagyúr
válasz
Fleto93 #22047 üzenetére
Szép munka!
Ez viszont határozottan rossz döntés volt: A héten került fel Plex server is, mert új TV-t vettem, amin van natív kliens hozzá, így a Kodi lekerült a gépről. Ha nem látod a különbséget egy tévé lejátszója és egy korrekt mediaplayer között, akkor persze nem szóltam, jó úgy, ahogy van. De ez nagyon OFF. -
-
Sebaj Fóbiás
aktív tag
válasz
Fleto93 #19541 üzenetére
Na, pont erre utaltam én is, és akkor még szorozd meg ezerrel, mert a linuxba csak ezzel a projecttel fogok igazán belenyalni. De a kedvem nem vetted el, izgi lesz.
"Viszont meg van az az előnye (...)"
Na pont ezért lett végül DIY NAS. Azt tervezem, hogy egy desktop Debian-ra fogom feltenni az OMV-t, meg egy Kodit, és így lesz rádugva a TV-re, hogy filmezni, fotókat pakolászni, esetleg szerkesztgetni meg netezni is lehessen rajta, meg egy-két gyök kettes játékkal el tudjanak marhulni a kölkök (WINE). Akarok még rá FTP szervert, meg web szervert is PHP-val, MySQL-lel, de csak minimál, privát projectekhez, meg egy fotókat telefonokról wifin automatikusan felszinkronizáló megoldást is.. szóval ötletek vannak bőven, pár embernek az agyára fogok menni a Linux abszolút kezdőknek topikban,.
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Elder Scrolls IV - Oblivion - Olvasd el az összefoglalót, mielőtt írsz!
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Nintendo Switch 2
- Kazy Computers - Fehérvár - Megbízható?
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Egyéni arckép 2. lépés: ARCKÉPSZERKESZTŐ
- Motorola Moto Tag - nyomom, követ
- További aktív témák...
- Új Lenovo Yoga Pro 7 Profi Ultrabook -40% Ryzen 7 7735HS 8Mag 16/512 2,5K RadeonT 680M 2GB
- Eladó használt XIAOMI Vacuum MOP Pro robotporszívó!
- Bomba ár! Dell Precision M4700 i7 Extreme 3940XM I 24GB I 256SSD I 15,6" FHD I K2000M I W10 I Gari!
- Bomba ár! Dell Latitude E6540 - i5-4GEN I 8GB I 320GB I DVDRW I 15,6" FHD I HDMI I W10 I Gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X390: i5-G8 I 16GB I 256GB SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Samsung Galaxy S22 Ultra / 12/ 256 GB / Gyárifüggetlen / 12 hó Garancia
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 15" 2019 i9 9980HK 32GB 500GB Radeon Pro 560X hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest