Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borissza00

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Kellően el lett véve a kedvem a Samsung klímáktól, ezért összehasonlítás végett a profi klímásoktól szeretnék szakmai véleményt kérni a Gree klímákról, konkrétan a comfort GWH09KF készülékről.
    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • borissza00

    csendes tag

    válasz windy #3849 üzenetére

    A Gree comfort GWH09KF már 145 e -től több cégnél is kapható, de japán klímát 155 e körül senkinél sem
    láttam, és ajánlatot sem kaptam, pedig már klíma mérgezésem van annyit foglalkozom ezzel a témával.

  • borissza00

    csendes tag

    válasz zozzo698 #3828 üzenetére

    Másfél hónapja van ilyen Samum, amit eddig csak próbajáratban üzemeltettem,
    mivel nem volt még kánikula, majd akkor jön el az igazság pillanata, amikor komoly
    kánikulánál kell nyomatni vele a coolt. Annyi azért megállapítható, hogy nem csak
    önfényezés ez az új forma miatt ígért jobb hatásfokú légterelés, ugyanakkor bár
    elég sokat járatom a sima ventilátor módban, de még mindig jön belőle, nem tudok
    jobb szót rá, valamilyen műanyag szag. A kültéri egységnél pedig a
    külső lemez burkolat átmenetileg berezonál, amikor turbó fokozaton indítom
    a klímát, de ez csak addig tart, amíg el nem éri a max. fordulatot a kültéri
    ventilátora, utána azonban halkan működik.

    [ Szerkesztve ]

  • borissza00

    csendes tag

    válasz Mathias-2120 #3985 üzenetére

    Két hónapja van ilyen klímám (Samsung triangle good 5000 AR12HSFNCWKN) ha erre gondoltál, tehát van némi tapaszalatom róla, elöljáróban annyit, sajnos el kell felejtened a smart wi-fit és a vírus doktort, mert ebben a triangle széria alapmodelljében nincsenek ilyen opciók.
    A beltéri egységnek a kialakításában valóban van logika, mert jó a levegő kiáramlása, a jól szabályozható ventilátor maximális sebességnél 6-7 m-re is érezhetően eljuttatja a levegőt, ill. a hűtést. Nagy a beszívó nyílása és könnyen levehető és tisztítható ennek a szűrője. A beltérire nem lehet panaszom, bár a klíma indításakor néha előfordul pár másodperces halk "nyöszörgés", semmi extra, de több jó, és hasznos funkció közt lehet válogatni. A hangjával sem lenne semmi baj, ha...
    ...ha nem lenne problémásabb a kültéri egység működése, ha nem szűrődne be a kültéri nagyobb fordulaton keletkező "morgó" hangja a beltéri egységbe (kb.2,7 m a csövezési távolság a bel és kültéri közt).
    Ráadásul minden nagyobb fordulatszámra váltásnál, pláne a fullnál, kisebb-nagyobb mértékben, de folyamatosan berezonál a kültéri borítása. Klímások szerint a samu kültérije "morgós fajta", és bár nagyon nem tetszik nekik, és anyázzák is rendesen a Samsungot, de talán javíthat ezeken a problémákon az, ha
    a telepítésnél betartják a Samsung telepítési leírásában javasolt min. 3 m csőtávolságot a két egység közt, valamint csövezési hurkot alakítanak ki a kültéri mögött. Amennyiben ilyen készüléket választasz még a szerelés előtt érdemes megbeszélni a klímásokkal ezt a csőhossz+hurok Samsung előírást. :F
    Szerencsés klíma választást!

    [ Szerkesztve ]

  • borissza00

    csendes tag

    válasz Reszi #4109 üzenetére

    Már korábban írtam egy hsz.-t a Samsung triangle good 3,5 kw-al kapcsolatos tapasztalatomról [link] ,ami azóta bővült,
    ugyanis a barátnőm lakásába is egy ugyanilyen klíma lett feltéve, ugyanazzal a céggel szereltetve, és lőn
    csoda tökéletesen működik, nagyon jól hűt, nyoma sincs azoknak a problémáknak amik az én kültérimnél jelentkeztek, pedig csak kb.: 1,5 m a csövezési távolság a kívánatos 3 m helyett, ugyanakkor ki lett alakítva egy hurokszerű alakzat a kültéri mögött, amit lehet hogy a Samu nem véletlenül ír elő a telepítési utasításában, mert így valamennyire csillapítani lehet a rezonanciát és a zajt.
    Félre téve ezt a zaj problémát, a mostani kánikulai napokban jól vizsgázott a Samum, mert lazán le tudtam
    hűteni és ezt megtartani egy 21 nm-s és egy abba nyíló 11 nm-s szobát, túlnyomórészt "komfort" (takarékos)
    fokozaton.
    A Samu használati útmutatója: [link] talán ez is segít a választásban. :)

  • borissza00

    csendes tag

    válasz krx21 #4195 üzenetére

    Jelenleg ez az aktuális kormányrendelet :
    „A 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 1. számú melléklete alapján
    építési engedély nélkül végezhető tevékenységek:…
    …23. Napenergia-kollektor[2], szellőző-, klíma-, riasztóberendezés,
    villámhárító-berendezés, áru- és pénzautomata, kerékpártartó, zászlótartó
    építményen vagy építményben való elhelyezése, ha ahhoz nem kell az
    építmény tartószerkezeti rendszerét vagy tartószerkezeti elemeit
    a) megváltoztatni,
    b) átalakítani,
    c) elbontani,
    d) kicserélni,
    e) megerősíteni vagy
    f) újjáépíteni.”

    Sajnos lehetnek helyi, önkormányzati építési szabályok, amelyek túlzottan
    szigorúak, mint pl.: Bp. X. kerületében:
    „Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat Képviselő-testületének
    29/2012. (VI. 25.) önkormányzati rendelete:…
    …(2) A légkondicionáló kültéri egységét az erkélyen vagy a loggián kell
    elhelyezni. Amennyiben a lakás nem rendelkezik sem erkéllyel, sem loggiával,
    akkor a homlokzatra is elhelyezhető, épületenként egységesen, takaróelemek
    mögött kialakítva, kivételt képez a legfelső lakószint, amely esetében azokat a tetőn,
    az attika takarásában kell elhelyezni. A kondenzvíz elvezetéséről gondoskodni
    kell, a kondenzvizet nem szabad a közterületre kivezetni”…

    [ Szerkesztve ]

  • borissza00

    csendes tag

    válasz kekkola #4446 üzenetére

    Valsznlg 3,5 a nyerőszám, de a tutit egy helyszíni felmérés alapján a klímaszerelőtől tudhatod meg.

    [ Szerkesztve ]

  • borissza00

    csendes tag

    válasz Mtbsrác #4515 üzenetére

    Gratula, feltétlenül védesd le a know-how-t, mert még ellopják!
    Én a ventilátoros fűtési módszeremet védettem le, kétablakos hőcserélős,
    napenergiás, a kor követelményének megfelelő A+++++++++++++++++
    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++SCOP hatékonyságú.
    A lényege: a kihűlt, fűtendő helyiségből az egyik nyitott ablakon keresztül
    ventilátor segítségével kicsapatjuk a hideg levegőt, az így keletkező
    légüres teret a másik nyitott ablakon beáramló napenergia által fehevített
    melegebb levegő automatikusan kitölti, és ez így megy folyton-folyvást,
    addig amíg meg nem telítődik teljesen meleg levegővel a helyiség,
    ekkor bezárva az ablakokat mintegy csapdába zárjuk a meleget.
    Mi lenne, ha összetekknológiáznánk magunkat, közösbiznicelnénk,
    már el is neveztem a vasat THERMONÁTOR 007 -nek.
    Majd csájnamarketben veszünk ventilátort, sok darabot ócsón, család otthon
    felcímkézi médinjappánra, onlájn áruljuk szórólapozva aluljárókban nuggerekkel.
    Kaszálnánk azextraprofitot , mint elsőkaszás a gabnát péterpálkor... ;]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés