- Szomorú jövőt vetít előre a dedikált GPU-knak a Jon Peddie Research
- Programajánló: közeleg az idei Bacsis-tuning Retró Számítógép kiállítás
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Új, Prime szériás ház jelent meg az ASUS kínálatában
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Házimozi belépő szinten
- OLED monitor topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Aprósólyom
addikt
válasz
tzsolesz #27116 üzenetére
Ez audio technikai kérdés, elektrotechnikai topikban hamarabb találsz jó választ. Mindenesetre, a manuálban azt látom, hogy dinamikus vagy saját betáplálású kondi mikrofon köthető rá. Nem tudom milyen van a headsetekben, de ha tényleg jól kötöd be, akkor valószínű nem ilyenek, mert ugye vannak még olyan kondi mikrofonok, amik külső betáplálásúak (fantom táp), vagy az elektret kondi mikrofonok is kívülről vesznek fel némi tápfeszültséget.
A dinamikus mikrofnonnál, pedig a környezeti hang által keltett hangnyomás generál áramot a mikrofonban, ezért is használnak balanced vezetéket, mert az a picike áram nagyon érzékeny lenne minden környezeti EM zavarra, ha nem használnak balanced ügyes/trükkös megoldást.
Na de, ezzel nem adtam segítő választ, mert csak felületes ismereteim vannak a mély vizekről. A lényeg az, hogy azok tudnak segíteni, akik hétköznapi szinten foglalkoznak audiotechnikával/elektrotechnikával. -
tomcat78
őstag
válasz
tzsolesz #27064 üzenetére
Szia! Leginkább.... Semmilyet az adott keretből.... Kicsit kifejteném: lehallgatni egy értelmezhető fejessel még létezhet DAC, ami alkalmas lehet rá. Ebben viszont én nem vagyok otthon. A zajmentes mikrofonbemenet már kényesebb kérdés. Ha jól sejtem valamilyen DAW-ot használsz. Ha fontos az elfogadható minőség (bár ugye ez mikrofon függő is- ebbe nem mennék bele), akkor az ebbe a keretbe nem fog bele férni. Az alja valahol 30K környékén kezdődik. Azt kiemelve, hogy amennyiben a zenéhez szeretnél hangot rögzíteni mikrofonon! Talán az UAD Volt 1 lenne az, amit tudnék ajánlani home célokra (relatív) elérhető áron. Esetleg az Arturia Audiofuse széria kicsit olcsóbban, de még valóban elfogadhatóan. Az UAD bár drágább, de ha minden igaz kapsz hozzá plugin csomagot, amik miatt viszont erősen megérős lehet. Ez talán ár- érték arányban a többi fölé emeli. Ami rögzítésre biztosan kerülendő: az a Behringer. Hallgatni még tud értelmezhető módon hangot konvertálni. Talán... De a bemenetei- legalábbis az olcsóbbak közül biztosan- nagyjából kutyát dobálni jók. Gyakorlatilag konstans magas hiányos az összes, ami miatt emberi hanghoz pláne kuka.
-
PuMbA
titán
válasz
tzsolesz #11461 üzenetére
Hát biztos, hogy nem ugyanúgy szólnak, de ha lényegesen nagy különbség van kettőjük között az inkább az alaplap miatt van. Ugyanis egy jól megtervezett alaplapnál egy gyengébb hangkodek jobban szól, mint egy rosszul megtervezettnél (ugyanaz az integrált egyik fajta alaplapon lehet, hogy szarul szól, másikon meg jobban). A másik dolog a szoftveres és Windows-beli hangbeállítás, ez is okozhat elég nagy különbségeket. Szóval lutri az egész
A VIA kezelőfelülete egyébként bűn ronda
-
dudika10
veterán
válasz
tzsolesz #5500 üzenetére
Ha visszaküldöd garanciába akkor vagy javítják, cserélik ugyan olyanra, ha nem megy választhatsz újat vagy kérheted a pénzt vissza.
Win7-en picit bűvészkedős lehet, de a legolcsóbb használható kártyák az Audigy-ek (sima, 2, 2zs, 4). Ezeket csak használt piacról kapod meg.
Új kártyák közt a legolcsóbb használható az egy Asus Xonar DG, ez már 7k.
Viszont egy jobb kártya időtállóbb is (sajnos olcsóbbak közt nincs pci-e, így valószínűleg a pci sín lesz a korlátozó tényező időtállóságban, de én még minimum 3 évet jósolok neki).SupremFX és társai nem mennek hacsak nem olyan lapod van, mert fordított pci-e csatlakozó van rajtuk. Szemétség...
Noname vackokat meg kerüld szerintem, mert könnyen lehet, hogy nem tudod életre kelteni őket Win7 alatt.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Autós topik
- Milyen routert?
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Óra topik
- Netflix
- Anime filmek és sorozatok
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- Realme C30 32GB, Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- LG 48C3 - 48" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen6 CPU
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép játékra! I5 13400F / 32GB DDR5 / RTX 4070 Super / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged