Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • rootmin

    tag

    Hali!

    Ismerősnek állítottam össze a következő konfigot, elsősorban játékra.

    Proci: AMD Phenom II 550
    Alaplap: MSI K9A2 Neo2
    Memória: KINGSTON HyperX 4096Mb DDR2 1066MHz CL5 KIT
    VGA: XFX HD4870 1GB DDR5 LITE PCIE
    Vinyó: Seagate 500 GB
    Táp: FSP GreenPower 400
    Ház: már van

    Kb. 130 körül van a keret (a házzal együtt, ami 13k)

    Arra lennék kíváncsi, hogy nincs-e esetleg valami nagy melléfogás a konfigban (kompatibilitási probléma, vagy valami kirívóan gyenge, stb....). Pl. nem tudom, hogy a VGA-nak elég-e 1 db plusz táp. (Sapphire kártyák sorba kettőt kérnek)

    Szóval módosítási javaslatokat, vagy megerősítést várok, mert ha OK a cucc, akkor lassan menne a rendelés.

    Danke.

  • rootmin

    tag

    válasz vzsryl #31918 üzenetére

    Akkor lehet mégse lesz 4870 és marad a 4850. Tápból tudtok ajánlani olyat, ami mondjuk 20k alatt van árban, és van rajta 2 db 6 pines csati is?

    Ami a processzort illetti, ha saját részre lenne a gép, nem lenne kérdés a 4 mag. Az ismerősöm viszont sohasem használ olyan alkalmazásokat, amik kihasználnák a plusz magokat. Az, hogy a játékfejlesztők elkezdik kiaknázni a több magban rejlő lehetőségeket, egy szép remény, sőt, a valószínűsíthető jövő, de nem hiszem, hogy túl közeli. Mármint informatikai léptékekben nem. Mire ez a gép elavul (~3 év múlva) már talán más lesz a helyzet, de addig nem hiszem, hogy számottevő változás következne be. Persze, vannak kivételek már most is, és szerencsénkre egyre több, de mire a játékok túlnyomó része profitálni fog a több magból, addigra már ez a konfig sehol sem lesz...

    Ráadásul ugye még az is benne van a pakliban, hogy nem selejtes darabot fog ki az illető és akkor feloldhatja a letiltott magokat.

    Szvsz játékra tökéletes az 550-es: magas órajel - alacsony ár

    Asrock alaplap? Ez tényleg jó? Nálunk a stúdióban már 2 ilyen is meghalt. Nem igazán szívlelem őket. Amíg ment, addig is elég instabil volt az egész cucc. Persze nem akarom leírni az egész gyártót, de gyanakszok. Miért ajánljátok?

    DDR2 vs. DDR3ról mi a véleményetek? Nem parák a nagy CL értékek? Ezt a témát már nem követem jó ideje, nagyon nem vagyok képben, mit érdemes, mit nem.

Aktív témák