Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Lacc88

    senior tag

    válasz rootmin #31903 üzenetére

    Én a helyébe olyan procin raknék bele ami nekem lesz ! AMD || 955 Phenom , de ha ennyi a zsé rá akkor jó ez is :) !

    Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

  • mave13

    őstag

    válasz rootmin #31903 üzenetére

    Phenom II 710 csak 3k-val drágább, és plusz egy mag...
    lapnak jó az AsRock 770DE+ is, fejlettebb a déli híd rajta.
    RAM nem rossz.
    Ezen a VGA-n is 2 tápcsatlakozó van, de elvileg adnak hozzá 2 MOLEX - 6 tűs átalakítót.
    HDD 7200.12-es legyen.
    táp inkább FSP Everest, vagy Gigabyte superb 460

    Miller12: PhenomII 720 BE 30k HyperTX3 4k, AsRock 770DE+ 14k DDR2 esetén.
    A Phenom II X2 és X3 a 4 magosok lebutított verziói. Egyik mag le van tiltva, vagy kettő. De, lehet, hogy működik. Ezzel a lappal aktiválni lehet a letiltott magokat, és ha szerencséd van, akkor a 3 magos BE-ből egy 4 magos lesz...

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz rootmin #31903 üzenetére

    Hali!

    Én is azt tanácsolom, amit mave13 írt. Prociból manapság már olyat érdemes venni, aminek több magja van. Az alaplap felejtős, az Asrock 770DE+ a nyerő választás olcsón.
    A HD4870-ek közül az összesnek 2db 6pines tápcsatira van szüksége, mivel sokat zabál. Nincs kivétel, minden márka HD4870-ese 2db 6pinest kér.

    (#31906) Miller12: Egyáltalán nem muszáj aktiválni a letiltott magokat, nem véletlenül lettek letiltva. Ez csak egy lehetőség, ami még jobbá teszi ár/arány-ban az AMD procikat.

    (#31907) mave13: Az FSP Greenpower 400-60GLN az ugyanaz, mint a Gigabyte SuperB460W, és az áruk is általában megegyezik. Az FSP-t talán jobban megéri megvásárolni, de csak az iponban, mert lehet 400-60GHN-t adnak, ami 80+ bronze minősítésű tápegység.

    (#31908) Lacc88: Már egyszer leírtam, hogy az 550-es giga nem éri meg az árát. Ugyanolyan erős, mint az FSP Everest 400W, viszont hangosabb és nem moduláris.

    (#31909) elfelejtette: Az 550-es, az CWT beles tudtommal.

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz rootmin #31929 üzenetére

    Az FSP Everest-eken tudtommal 2db 6pines van, de ha mégsem, akkor sincs para, mivel a kártyához úgyis kaptok átalakítót. Nekem a 400PNF-emen 1db 6pines sincs és átalakítóval etetem a HD4850-et.
    A több mag akár OS-n belül és jól jöhet, ha több programot nyit meg az ember.
    Kb. 2-3 éve már nagyon összeszedte magát az Asrock, és ár/érték arányban kiváló lapokat adnak.
    A DDR2-es 1066Mhz-es CL5-ös Ram kb. olyan sebességű, mint a DDR3-as 1600Mhz-es CL7-es. Tehát a sebesség miatt nem érdemes egyelőre DDR3-as Ram-okat venni. Viszont pár év múlva valszeg az fog történni a DDR2 és DDR3 viszonnyal, mint a DDR1 és DDR2 viszonnyal, tehát a DDR3-as Ram-ok valszeg sokkal olcsóbbak lesznek a DDR2-eseknél, így a bővítés DDR3-assal olcsóbb lehet.

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Aktív témák