Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz jjeahh #33103 üzenetére

    Szerintem félreértettél, a MP háborút meg az iso emelést dslr-re írtam, nem milcre. De ezen nem veszünk össze.
    Bár milcen is megindult a buli, mert van már 20 MP-es is (gx8 asszem), megy ez még feljebb is ;) .

    Én örülök, hogy megjelentek a milcek, mert nem aludhatnak el a tükrös gyártók.

    #33104) MrChris:
    Nem tartom jónak én se, hogy obi vásárlásnál ellenőrizni kell a terméket, mert lehet hibás.
    Tényleg bosszantó, hogy nem kevés pénzért árult cuccok nem tökéletesek.
    Azonban van lehetőség, hogy több napon (kb 8 - 14 nap környéke ) keresztül is lehet akár tesztelni, és nem feltétlen a boltban adott a lehetőség.
    Igen macera. Az se általános, hogy minden obiból ki kell próbálni több darabot. Vannak kényes obik ( pltamron 17-50 amiről olvasgattam itt ), de nem mind az.
    Lényeg, hogy ki lehet szűrni. Aztán ott a sigma kezdeményezése a dokkoló. Ez se a szent grál, de segítség.
    És tudom, hogy szervizes kalibrálás után is volt akinek nem szerette egymást a váz és az obi.
    Kezdő szinten a kitobik ráadásul kis f/b fókuszt " le is nyelnek" .
    De a túlzott riogatás szerintem nem jó. Aki gépet keres és egyből dslr-t, az szinte mindig kap egy ilyen kommentet, hogy ne vegyél tükrös rendszert mert f/b fókuszos obik vannak hozzá wwwáááá menekülj... ok ez túlzó volt részemről, de már lassan itt tartunk.

    szvsz

    #33105) Mirman
    ja ja ugyanazt írtuk le csak pepitában :K , lehet félreérthetően fogalmaztam.

    #33104) MrChris
    ja igen, még egy gondolat. Az AF tuning lehetősége. Ez az egyik szemétség mikor dslr kategóriákról beszélünk, hogy egy köztudott nehézsége a rendszernek a már sokat emlegetett f/b fókusz és a legalapabb tükrösbe is be kéne tenni ezt a funkciót, de mégsem teszik. Nem úri huncutság, hanem kötelező elemnek kéne lenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák